Safilo Group (SFL) Hisse Özeti
Safilo Group S.p.A., Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve uluslararası alanda optik çerçeve, güneş gözlüğü, spor gözlükleri, gözlük ve kask tasarımı, üretimi ve toptan dağıtımı yapmaktadır. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 4/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 1/6 |
| Geçmiş Performans | 5/6 |
| Finansal Sağlık | 6/6 |
| Temettüler | 0/6 |
Ödüller
Risk Analizi
SFL Community Fair Values
See what others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Safilo Group S.p.A. Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | €1.60 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | €2.20 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | €0.80 |
| Beta | 1.12 |
| 1 Aylık Değişim | -5.10% |
| 3 Aylık Değişim | -18.50% |
| 1 Yıllık Değişim | 80.88% |
| 3 Yıllık Değişim | 35.05% |
| 5 Yıllık Değişim | -1.05% |
| Halka arzdan bu yana değişim | -98.38% |
Son Haberler & Güncellemeler
SFL: Slight Model Adjustments Will Likely Support Fair P/E Ahead
Analysts have slightly adjusted their price target on Safilo Group to €1.70, reflecting updated assumptions for discount rate, revenue growth and profit margins, while keeping the fair value estimate unchanged at €1.70. Valuation Changes Fair Value: €1.70 remains unchanged, indicating no adjustment to the overall equity valuation level.SFL: Higher Margin Outlook Will Support A Stronger Equity Rerating
Analysts have trimmed their price target on Safilo Group from €2.40 to €2.30, citing updated assumptions that include slightly higher discount rates, adjusted revenue growth expectations, and a lower future P/E multiple, balanced against revised profit margin estimates. Valuation Changes Fair Value: reduced slightly from €2.40 to €2.30 per share.SFL: Minor Forecast Tweaks Will Likely Sustain Fair P/E Expectations
Analysts have kept their price target for Safilo Group steady at €1.70, citing only slight adjustments in the discount rate, revenue growth, profit margin, and future P/E assumptions, which leave their overall view broadly unchanged. Valuation Changes Fair Value: Unchanged at €1.70 per share, indicating no revision to the central valuation estimate.Safilo Group's (BIT:SFL) Solid Earnings May Rest On Weak Foundations
The market shrugged off Safilo Group S.p.A.'s ( BIT:SFL ) solid earnings report. We did some digging and believe...Recent updates
Hissedar Getirileri
| SFL | IT Luxury | IT Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | -0.8% | 5.4% | 0.7% |
| 1Y | 80.9% | -1.9% | 18.4% |
Getiri vs. Endüstri: SFL geçen yıl % -1.9 oranında getiri sağlayan Italian Luxury sektörünü aştı.
Getiri vs Piyasa: SFL geçen yıl % 18.4 oranında getiri sağlayan Italian Piyasasını aştı.
Fiyat Oynaklığı
| SFL volatility | |
|---|---|
| SFL Average Weekly Movement | 6.8% |
| Luxury Industry Average Movement | 5.3% |
| Market Average Movement | 5.3% |
| 10% most volatile stocks in IT Market | 8.7% |
| 10% least volatile stocks in IT Market | 3.3% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: SFL hisse senedi fiyatı, son 3 ayda Italian piyasasına kıyasla dalgalı seyretti.
Zaman İçindeki Volatilite: SFL 'nin haftalık oynaklığı ( 7% ) geçen yıl boyunca sabit kaldı, ancak hala Italian hisselerinin %75'inden yüksek.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1878 | 3,278 | Angelo Trocchia | www.safilogroup.com |
Safilo Group S.p.A., Kuzey Amerika, Avrupa, Asya Pasifik ve uluslararası alanda optik çerçeve, güneş gözlüğü, spor gözlükleri, gözlük ve kask tasarımı, üretimi ve toptan dağıtımı yapmaktadır. Şirket ürünlerini Carrera, Polaroid Eyewear, Seventh Street, Smith, Blenders Eyewear ve Privé Revaux Eyewear gibi kendi markaları altında sunmaktadır; ve BOSS, Carolina Herrera, David Beckham, DSQUARED2, Etro, Fossil, HUGO, Isabel Marant, Juicy Couture, kate Spade New York, Levi's, Liz Claiborne, Marc Jacobs, Missoni, Moschino ve Love Moschin, Pierre Cardin, PORTS, Stuart Weitzman, Tommy Hilfiger, TOMMY JEANS ve Under Armour gibi lisanslı markalar altında sunmaktadır. Şirket, ürünlerini bağımsız dağıtım ortakları ve e-ticaret platformlarından oluşan bir ağ aracılığıyla optisyenlere, optometristlere, göz doktorlarına, büyük mağazalara ve zincirlere, uzman perakendecilere, lisans verenlerin kendi mağazalarına ve duty free ve spor mağazalarına satmaktadır.
Safilo Group S.p.A. Temel Bilgiler Özeti
| SFL temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | €663.97m |
| Kazançlar(TTM) | €48.64m |
| Gelir(TTM) | €983.38m |
SFL aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| SFL gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | €983.38m |
| Gelir Maliyeti | €384.09m |
| Brüt Kâr | €599.29m |
| Diğer Giderler | €550.65m |
| Kazançlar | €48.64m |
Son Raporlanan Kazançlar
Dec 31, 2025
Sonraki Kazanç Tarihi
Aug 03, 2026
| Hisse başına kazanç (EPS) | 0.12 |
| Brüt Marj | 60.94% |
| Net Kâr Marjı | 4.95% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 14.6% |
SFL uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/27 15:24 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/27 00:00 |
| Kazançlar | 2025/12/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Safilo Group S.p.A. 13 Bu analistlerden 6, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Carmen Novel | Banca Akros S.p.A. (ESN) |
| Harrison Woodin-Lygo | Berenberg |
| Michele Baldelli | BNP Paribas |