NetScout Systems (NTCT) Hisse Özeti
NetScout Systems, Inc. dijital iş hizmetlerini kesintilere karşı korumak için taşıyıcı hizmet güvencesi, siber güvenlik ve Dağıtılmış Hizmet Engelleme (DDoS) çözümleri sunar. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 4/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 1/6 |
| Geçmiş Performans | 3/6 |
| Finansal Sağlık | 6/6 |
| Temettüler | 0/6 |
Ödüller
Risk Analizi
Risk kontrollerimizden NTCT için herhangi bir risk tespit edilmedi.
NTCT Community Fair Values
Create NarrativeSee what 6 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
NetScout Systems, Inc. Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | US$41.62 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | US$42.37 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | US$20.39 |
| Beta | 0.61 |
| 1 Aylık Değişim | 23.50% |
| 3 Aylık Değişim | 42.49% |
| 1 Yıllık Değişim | 82.22% |
| 3 Yıllık Değişim | 32.93% |
| 5 Yıllık Değişim | 38.27% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 202.69% |
Son Haberler & Güncellemeler
NTCT: Higher Earnings Efficiency And AI Expansion Will Drive Bullish Repricing
Analysts have lifted their fair value estimate for NetScout Systems from $35.00 to $50.00, citing updated assumptions for revenue growth, profit margins, and future P/E that align with recent Street research price target revisions. Analyst Commentary Bullish analysts are pointing to the higher fair value estimate as a sign that updated assumptions on revenue, margins, and future P/E are more in line with current Street thinking on NetScout Systems.NetScout: Becoming Positive On Q4 Surprise And Favorable FY27 Prospects (Upgrade)
Summary I revise my rating for NetScout Systems from 'Hold' to 'Buy' following my evaluation of its results and outlook. The company's 4QFY2026 bottom-line represented a 14.3% beat, thanks to strong demand for AI-related threat solutions and the stability of its government client base's expenditures. NTCT is guiding for a 10% EPS growth in FY27, supported by its latest M&A and new AI product rollouts. Read the full article on Seeking AlphaNTCT: Future Returns Will Rely On AI Data Monetization And Capital Discipline
Analysts have raised their fair value estimate for NetScout Systems from $31.09 to $33.71, citing updated assumptions around revenue growth, profit margins, and a lower future P/E multiple as key drivers of the new price target. What's in the News NetScout extended its Omnis AI Insights solution to communications service providers to help turn raw network data into AI ready smart data for customer experience and network operations, including 5G, RAN, Core, MEC, and Transport domains (Key Developments).Recent updates
Hissedar Getirileri
| NTCT | US Communications | US Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 1.5% | -0.2% | 1.5% |
| 1Y | 82.2% | 100.9% | 28.6% |
Getiri vs. Endüstri: NTCT geçen yıl % 100.9 oranında getiri sağlayan US Communications sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: NTCT geçen yıl % 28.6 oranında getiri sağlayan US Piyasasını aştı.
Fiyat Oynaklığı
| NTCT volatility | |
|---|---|
| NTCT Average Weekly Movement | 4.8% |
| Communications Industry Average Movement | 9.3% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.8% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.0% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: NTCT son 3 ayda US piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: NTCT 'nin haftalık oynaklığı ( 5% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1984 | 2,063 | Anil Singhal | www.netscout.com |
NetScout Systems, Inc. dijital iş hizmetlerini kesintilere karşı korumak için taşıyıcı hizmet güvencesi, siber güvenlik ve Dağıtılmış Hizmet Engelleme (DDoS) çözümleri sunmaktadır. Ağ ve hizmet sunumu sorunlarını tahmin etmek, önlemek ve çözmenin yanı sıra ağ altyapılarının optimizasyonunu ve kapasite planlamasını kolaylaştırmak için nGeniusONE yönetim yazılımı; radyo erişimi ve Wi-Fi ağlarındaki trafiği analiz etmek ve gidermek için özel platformlar ve analitik modüller; ve gözlemlenebilirliği ve siber güvenlik operasyonlarını güçlendiren yüksek doğruluklu ve seçilmiş bir veri kümesi oluşturmak için tasarlanmış bir çözüm olan Omnis Insights'ı sunmaktadır. Platform, uygulamaları ve iş ortağı ağlarında kullanılmak üzere bilgi açısından zengin, yüksek hacimli ağdan türetilmiş verilerin gerçek zamanlı olarak üretilmesini ve analiz edilmesini sağlar.
NetScout Systems, Inc. Temel Bilgiler Özeti
| NTCT temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | US$2.98b |
| Kazançlar(TTM) | US$95.53m |
| Gelir(TTM) | US$859.48m |
NTCT aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| NTCT gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$859.48m |
| Gelir Maliyeti | US$176.99m |
| Brüt Kâr | US$682.49m |
| Diğer Giderler | US$586.96m |
| Kazançlar | US$95.53m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | 1.34 |
| Brüt Marj | 79.41% |
| Net Kâr Marjı | 11.12% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 0% |
NTCT uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/30 20:44 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/29 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2026/03/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
NetScout Systems, Inc. 15 Bu analistlerden 3, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Erik Suppiger | B. Riley Securities, Inc. |
| Steven Frankel | Colliers Securities |
| Mark Kelleher | Colliers Securities |