RxSight (RXST) Hisse Özeti
Ticari aşamada bir tıbbi teknoloji şirketi olan RxSight, Inc. Amerika Birleşik Devletleri'nde katarakt cerrahisinde kullanılan ışık ayarlı göz içi lenslerinin (LAL) araştırma ve geliştirme, üretim ve satışını yapmaktadır. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 3/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 0/6 |
| Geçmiş Performans | 0/6 |
| Finansal Sağlık | 6/6 |
| Temettüler | 0/6 |
RXST Community Fair Values
See what 14 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Top Community Narratives
RxSight, Inc. Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | US$6.09 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | US$16.48 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | US$5.30 |
| Beta | 1.23 |
| 1 Aylık Değişim | -16.07% |
| 3 Aylık Değişim | -30.93% |
| 1 Yıllık Değişim | -61.99% |
| 3 Yıllık Değişim | -75.81% |
| 5 Yıllık Değişim | n/a |
| Halka arzdan bu yana değişim | -61.97% |
Son Haberler & Güncellemeler
RXST: Future Returns Will Rely On 2026 Revenue Guidance Reset
Analyst price targets on RxSight have been reset in a tight range around $9 to $10, as analysts adjust models following Q4 results and the company's 2026 revenue outlook. Analyst Commentary Bullish Takeaways Bullish analysts see the updated 2026 revenue outlook of US$120m to US$135m as providing a clearer foundation for modeling, which helps support price targets clustered in the US$9 to US$10 range.RXST: Future Returns Will Rely On Reset 2026 Revenue Guidance
Analysts have trimmed RxSight's fair value estimate from about $10.21 to $9.93, reflecting recent price target adjustments after Q4 results and updated 2026 revenue guidance. Analyst Commentary Recent Street research around RxSight centers on updated price targets and the new 2026 revenue outlook, with opinions clustering around a more cautious but still engaged stance.RXST: Future Returns Will Rely On New CFO And 2026 Revenue Guidance
Analysts now see RxSight's fair value edging up to about $10.21 per share from roughly $10.06, reflecting recent price target moves clustered around $9 to $10 as they incorporate updated 2026 guidance, Q4 results and leadership changes into their models. Analyst Commentary Recent research paints a mixed picture around RxSight, with price targets clustered around the high single digits and ratings generally sitting in the middle of the scale.Recent updates
Hissedar Getirileri
| RXST | US Medical Equipment | US Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 2.3% | 1.8% | 1.2% |
| 1Y | -62.0% | -17.9% | 28.7% |
Getiri vs. Endüstri: RXST geçen yıl % -17.9 oranında getiri sağlayan US Medical Equipment sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: RXST geçen yıl % 28.7 oranında getiri sağlayan US Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| RXST volatility | |
|---|---|
| RXST Average Weekly Movement | 8.9% |
| Medical Equipment Industry Average Movement | 8.8% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.4% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.1% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: RXST son 3 ayda US piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: RXST 'nin haftalık oynaklığı ( 9% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1997 | 461 | Ron Kurtz | rxsight.com |
Ticari aşamada bir medikal teknoloji şirketi olan RxSight, Inc. Amerika Birleşik Devletleri'nde katarakt cerrahisinde kullanılan ışık ayarlı göz içi lenslerin (LAL) araştırma ve geliştirme, üretim ve satışını yapmaktadır. Doktorların katarakt ameliyatından sonra hastaların görme keskinliğini özelleştirmesini ve geliştirmesini sağlayan RxSight sistemini sunmaktadır. Şirketin RxSight sistemi, düzeltilmemiş görme keskinliğini iyileştirmek için ayarlanabilen, belirli ultraviyole desenlerine yanıt olarak şekil değiştiren ışığa duyarlı malzemeden yapılmış bir göz içi lens olan RxSight Işık Ayarlanabilir Lens (LAL) ve katarakt ameliyatından sonra istenen görmeyi elde etmek için gereken görsel düzeltmeye dayalı olarak LAL'yi değiştirmek için programlanmış bir düzende UV ışığı veren ofis tabanlı bir ışık tedavi cihazı olan RxSight ışık dağıtım cihazını içerir.
RxSight, Inc. Temel Bilgiler Özeti
| RXST temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | US$251.90m |
| Kazançlar(TTM) | -US$46.64m |
| Gelir(TTM) | US$127.48m |
RXST aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| RXST gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$127.48m |
| Gelir Maliyeti | US$29.30m |
| Brüt Kâr | US$98.18m |
| Diğer Giderler | US$144.82m |
| Kazançlar | -US$46.64m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | -1.13 |
| Brüt Marj | 77.02% |
| Net Kâr Marjı | -36.59% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 0% |
RXST uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/26 11:37 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/22 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
RxSight, Inc. 15 Bu analistlerden 9, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Travis Steed | BofA Global Research |
| Michael Gorman | BTIG |
| Xuyang Li | Jefferies LLC |