Sensirion Holding (SENS) Hisse Özeti
Sensirion Holding AG, iştirakleri ile birlikte Asya Pasifik, Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Amerika'da sensör sistemleri, modülleri ve bileşenlerinin geliştirilmesi, üretimi, satışı ve servisi ile ilgilenmektedir. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 0/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 4/6 |
| Geçmiş Performans | 2/6 |
| Finansal Sağlık | 5/6 |
| Temettüler | 0/6 |
SENS Community Fair Values
See what 6 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Sensirion Holding AG Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | CHF 82.30 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | CHF 85.90 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | CHF 49.50 |
| Beta | 0.86 |
| 1 Aylık Değişim | 20.32% |
| 3 Aylık Değişim | 47.76% |
| 1 Yıllık Değişim | 12.89% |
| 3 Yıllık Değişim | -12.73% |
| 5 Yıllık Değişim | 25.65% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 77.58% |
Son Haberler & Güncellemeler
SENS: CO2 Sensor Expansion And Carbon Removal Commitment Will Drive Long Term Upside
Analysts have nudged their price target for Sensirion Holding slightly lower from CHF 79.75 to CHF 79.60, reflecting updated assumptions around revenue growth, profit margins, and a modestly adjusted future P/E multiple. What's in the News Sensirion Holding AG partnered with ClimeFi to secure a portfolio of durable carbon removal solutions across three pathways, including direct air capture, biomass with carbon removal and storage, and mineralization, with supply arranged until 2028, reinforcing its commitment to the Swiss federal government’s net-zero 2050 target (Key Developments).SENS: Gas Metering And CO2 Sensors Will Drive Long Term Upside
Analysts have maintained Sensirion Holding's fair value estimate at CHF 79.75, with a slightly adjusted discount rate and future P/E assumptions. This results in a marginally refined price target rather than a clear directional shift in CHF terms.SENS: Gas Metering And CO2 Sensor Expansion Will Drive Future Upside
Analysts have trimmed their price target on Sensirion Holding by CHF 2.00 to CHF 79.75, reflecting updated assumptions around fair value, discount rate, revenue growth, profit margin and future P/E multiples. What's in the News Sensirion issued earnings guidance for 2026, indicating expected revenue in constant currencies in a range corresponding to CHF 335 to 360 million, with profitability anticipated at a level similar to 2025 (Corporate guidance).Recent updates
Hissedar Getirileri
| SENS | CH Electronic | CH Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 7.4% | 5.9% | 1.2% |
| 1Y | 12.9% | 11.3% | 8.1% |
Getiri vs. Endüstri: SENS geçen yıl % 11.3 oranında getiri sağlayan Swiss Electronic sektörünü aştı.
Getiri vs Piyasa: SENS geçen yıl % 8.1 oranında getiri sağlayan Swiss Piyasasını aştı.
Fiyat Oynaklığı
| SENS volatility | |
|---|---|
| SENS Average Weekly Movement | 7.7% |
| Electronic Industry Average Movement | 6.5% |
| Market Average Movement | 4.5% |
| 10% most volatile stocks in CH Market | 8.2% |
| 10% least volatile stocks in CH Market | 2.4% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: SENS hisse senedi fiyatı, son 3 ayda Swiss piyasasına kıyasla dalgalı seyretti.
Zaman İçindeki Volatilite: SENS 'nin haftalık oynaklığı ( 8% ) geçen yıl boyunca sabit kaldı, ancak hala Swiss hisselerinin %75'inden yüksek.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1998 | 1,128 | Marc von Waldkirch | sensirion.com |
Sensirion Holding AG, iştirakleri ile birlikte Asya Pasifik, Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Amerika'da sensör sistemleri, modülleri ve bileşenlerinin geliştirilmesi, üretimi, satışı ve servisi ile ilgilenmektedir. Öncelikle dijital mikro sensörler ve mikrosistemler üretmektedir. Şirket, nem ve sıcaklık, uçucu organik bileşikler, karbondioksit, partikül madde, gaz ve sıvı akış sensörleri ve diferansiyel basınç sensörlerinin yanı sıra gaz kaçağı sensörlerinin ölçümü için çevresel sensörler sunmaktadır.
Sensirion Holding AG Temel Bilgiler Özeti
| SENS temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | CHF 1.28b |
| Kazançlar(TTM) | CHF 20.12m |
| Gelir(TTM) | CHF 342.37m |
SENS aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| SENS gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | CHF 342.37m |
| Gelir Maliyeti | CHF 163.15m |
| Brüt Kâr | CHF 179.21m |
| Diğer Giderler | CHF 159.10m |
| Kazançlar | CHF 20.12m |
Son Raporlanan Kazançlar
Dec 31, 2025
Sonraki Kazanç Tarihi
Aug 19, 2026
| Hisse başına kazanç (EPS) | 1.29 |
| Brüt Marj | 52.35% |
| Net Kâr Marjı | 5.88% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 0.4% |
SENS uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/26 18:18 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/26 00:00 |
| Kazançlar | 2025/12/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Sensirion Holding AG 11 Bu analistlerden 5, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Patrick Laager | Berenberg |
| Craig Mcdowell | J.P. Morgan |
| Sandeep Deshpande | J.P. Morgan |