INFICON Holding (IFCN) Hisse Özeti
INFICON Holding AG, İsviçre'de ve uluslararası alanda gaz analizi, ölçümü ve kontrolü için cihazlar geliştirmektedir. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 1/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 5/6 |
| Geçmiş Performans | 3/6 |
| Finansal Sağlık | 5/6 |
| Temettüler | 3/6 |
IFCN Community Fair Values
See what 8 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
INFICON Holding AG Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | CHF 163.00 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | CHF 167.80 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | CHF 91.20 |
| Beta | 1.54 |
| 1 Aylık Değişim | 12.88% |
| 3 Aylık Değişim | 37.90% |
| 1 Yıllık Değişim | 68.91% |
| 3 Yıllık Değişim | 58.87% |
| 5 Yıllık Değişim | 54.65% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 640.91% |
Son Haberler & Güncellemeler
IFCN: Raised 2026 Margin Guidance Will Test Sustainability Of Current Rich Multiple
INFICON Holding's implied fair value estimate has shifted from about CHF 84.50 to roughly CHF 106.85, as analysts update price targets higher by CHF 20 to CHF 25 and factor in revised assumptions for the discount rate, revenue growth, profit margins, and future P/E. Analyst Commentary Recent Street research around INFICON Holding has centered on refreshed price targets and a new initiation, which together help anchor the updated fair value estimate near CHF 106.85.IFCN: Future Guidance And JPMorgan Initiation Will Support Balanced Earnings Outlook
Analysts have trimmed their price target for INFICON Holding by about CHF 0.73 to reflect updated assumptions for fair value, discount rate, revenue growth, profit margins and future P/E, while citing a generally constructive view on the company’s outlook. Analyst Commentary Bullish Takeaways Bullish analysts highlight the latest initiation from JPMorgan as support for the view that INFICON’s current valuation can be justified by its earnings profile and assumed fair value inputs.IFCN: Future Dividend And Margin Guidance Will Support Renewed Bullish Research Attention
Analysts have raised the INFICON Holding price target to CHF 119.57 from CHF 116.55, citing updated assumptions for revenue growth, profit margins and P/E, consistent with recent bullish and upgraded research views on the stock. Analyst Commentary Bullish Takeaways Bullish analysts highlight that the updated assumptions for revenue growth and profit margins support the higher CHF 119.57 price target, which they see as better aligned with current research views.Recent updates
Hissedar Getirileri
| IFCN | CH Electronic | CH Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 0.5% | 4.0% | 0.6% |
| 1Y | 68.9% | 15.6% | 9.1% |
Getiri vs. Endüstri: IFCN geçen yıl % 15.6 oranında getiri sağlayan Swiss Electronic sektörünü aştı.
Getiri vs Piyasa: IFCN geçen yıl % 9.1 oranında getiri sağlayan Swiss Piyasasını aştı.
Fiyat Oynaklığı
| IFCN volatility | |
|---|---|
| IFCN Average Weekly Movement | 6.5% |
| Electronic Industry Average Movement | 6.4% |
| Market Average Movement | 4.5% |
| 10% most volatile stocks in CH Market | 8.2% |
| 10% least volatile stocks in CH Market | 2.4% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: IFCN hisse senedi fiyatı, son 3 ayda Swiss piyasasına kıyasla dalgalı seyretti.
Zaman İçindeki Volatilite: IFCN 'nin haftalık oynaklığı ( 6% ) geçen yıl boyunca sabit kaldı, ancak hala Swiss hisselerinin %75'inden yüksek.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 2000 | 1,731 | Oliver Wyrsch | www.inficon.com |
INFICON Holding AG, İsviçre'de ve uluslararası alanda gaz analizi, ölçümü ve kontrolü için cihazlar geliştirmektedir. Şirket endüstriyel gaz analizörleri, kütle spektrometreleri ve proses kontrol sensörleri; vakum göstergeleri, kontrolörler, bileşenler ve geçişler; kaçak dedektörleri; ince film kontrolörleri; uygulama tabanlı yazılım çözümleri; kuvars kristal, RF algılama ve xParts kaplama teknolojileri; kimyasal dedektörler ve monitörler; mikro gaz kromatografisi ve servis araçları sunmaktadır. Ayrıca acil müdahale, güvenlik ve çevresel izleme için toksik kimyasal analiz ürünlerinin yanı sıra enerji ve petrokimya uygulamaları için aletler de sunmaktadır.
INFICON Holding AG Temel Bilgiler Özeti
| IFCN temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | CHF 3.98b |
| Kazançlar(TTM) | CHF 66.97m |
| Gelir(TTM) | CHF 525.79m |
IFCN aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| IFCN gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$673.72m |
| Gelir Maliyeti | US$371.25m |
| Brüt Kâr | US$302.46m |
| Diğer Giderler | US$216.65m |
| Kazançlar | US$85.82m |
Son Raporlanan Kazançlar
Dec 31, 2025
Sonraki Kazanç Tarihi
Jul 30, 2026
| Hisse başına kazanç (EPS) | 3.51 |
| Brüt Marj | 44.89% |
| Net Kâr Marjı | 12.74% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 11.9% |
IFCN uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
Şirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/31 11:53 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/29 00:00 |
| Kazançlar | 2025/12/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
INFICON Holding AG 20 Bu analistlerden 10, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Zana Mamelli | Baader Helvea Equity Research |
| Volker Bosse | Baader Helvea Equity Research |
| Peter Rothenaicher | Baader Helvea Equity Research |