Cargojet (CJT) Hisse Özeti
Cargojet Inc. zamana duyarlı gece hava kargo hizmetleri sağlamakta ve Kanada'da taşımacılık yapmaktadır. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 1/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 3/6 |
| Geçmiş Performans | 1/6 |
| Finansal Sağlık | 1/6 |
| Temettüler | 4/6 |
Ödüller
Risk Analizi
CJT Community Fair Values
See what 26 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Cargojet Inc. Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | CA$86.28 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | CA$113.89 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | CA$65.60 |
| Beta | 1.14 |
| 1 Aylık Değişim | 8.68% |
| 3 Aylık Değişim | -6.60% |
| 1 Yıllık Değişim | -7.37% |
| 3 Yıllık Değişim | -17.51% |
| 5 Yıllık Değişim | -51.68% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 750.05% |
Son Haberler & Güncellemeler
CJT: Higher Dividend And Buybacks Are Expected To Drive Future Repricing
Cargojet's updated analyst price target moves from CA$137.80 to CA$140.00 as analysts factor in slightly lower discount rate assumptions, along with adjusted expectations for revenue growth, profit margins, and future P/E levels. Analyst Commentary Recent research updates on Cargojet point to a generally constructive tone, with several bullish analysts adjusting their price targets higher and framing the stock as a potential beneficiary of improved execution and refined expectations.CJT: Rising Buybacks And Higher Dividend Are Expected To Drive Repricing
The analyst price target for Cargojet has been revised higher to CA$126, up from CA$118, as analysts factor in updated assumptions on fair value, discount rate, revenue growth, profit margin and future P/E following a series of target increases across the Street. Analyst Commentary Recent research points to a broadly constructive tone around Cargojet, with several bullish analysts lifting their valuation frameworks and resetting price targets higher in quick succession.CJT: Rising Earnings Conviction Will Support Future Upside And Dividend Momentum
Analysts have raised Cargojet's average price target by CA$8 to reflect updated views on its P/E assumptions, discount rate and long-term margin profile. Recent target changes include CA$126, CA$120, CA$118 and CA$94.Recent updates
Hissedar Getirileri
| CJT | CA Logistics | CA Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 4.0% | 4.7% | 2.5% |
| 1Y | -7.4% | 35.7% | 32.5% |
Getiri vs. Endüstri: CJT geçen yıl % 35.7 oranında getiri sağlayan Canadian Logistics sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: CJT geçen yıl % 32.5 oranında getiri sağlayan Canadian Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| CJT volatility | |
|---|---|
| CJT Average Weekly Movement | 4.4% |
| Logistics Industry Average Movement | 7.7% |
| Market Average Movement | 10.2% |
| 10% most volatile stocks in CA Market | 17.8% |
| 10% least volatile stocks in CA Market | 3.8% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: CJT son 3 ayda Canadian piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: CJT 'nin haftalık oynaklığı ( 4% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 2001 | 1,840 | Pauline Dhillon | www.cargojet.com |
Cargojet Inc. zamana duyarlı gece hava kargo hizmetleri sağlamakta ve Kanada'da taşımacılık yapmaktadır. Kanada şehirleri arasında yurtiçi hava kargo ağı hizmetleri işletmekte ve Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Meksika, Güney Amerika, Avrupa ve Asya'daki noktalar arasında faaliyet gösteren müşterilere uçak, mürettebat, bakım ve sigorta bazında uçak sağlamaktadır. Şirket ayrıca Amerika Birleşik Devletleri ve Bermuda; Kanada, Birleşik Krallık ve Almanya; Kanada ve Asya; ve Kanada ve Meksika arasında çeşitli kargo müşterileri için tarifeli ve geçici uluslararası rotalar işletmektedir.
Cargojet Inc. Temel Bilgiler Özeti
| CJT temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | CA$1.29b |
| Kazançlar(TTM) | CA$36.30m |
| Gelir(TTM) | CA$997.50m |
CJT aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| CJT gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | CA$997.50m |
| Gelir Maliyeti | CA$811.00m |
| Brüt Kâr | CA$186.50m |
| Diğer Giderler | CA$150.20m |
| Kazançlar | CA$36.30m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | 2.43 |
| Brüt Marj | 18.70% |
| Net Kâr Marjı | 3.64% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 99.5% |
CJT uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
CJT güvenilir bir temettü ödüyor mu?
CJT temettü geçmişine ve kıyaslamalara bakın| Cargojet temettü tari̇hleri̇ | |
|---|---|
| Eski Temettü Tarihi | Jun 19 2026 |
| Temettü Ödeme Tarihi | Jul 06 2026 |
| Eski temettüye kadar geçen günler | 23 days |
| Temettü ödeme tarihine kadar geçen günler | 40 days |
CJT güvenilir bir temettü ödüyor mu?
CJT temettü geçmişine ve kıyaslamalara bakınŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/26 03:59 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/26 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Cargojet Inc. 16 Bu analistlerden 13, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Nick Corcoran | Acumen Capital Finance Partners Limited |
| Christopher Murray | ATB Cormark |
| David Ocampo | ATB Cormark Historical (Cormark Securities) |