Tuya (TUYA) Hisse Özeti
Tuya Inc. Çin Halk Cumhuriyeti'nde yapay zeka (AI) bulut platformu hizmetleri sunmaktadır. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 6/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 1/6 |
| Geçmiş Performans | 5/6 |
| Finansal Sağlık | 6/6 |
| Temettüler | 2/6 |
Ödüller
Risk Analizi
TUYA Community Fair Values
See what 45 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Tuya Inc. Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | US$2.12 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | US$2.95 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | US$1.99 |
| Beta | 0.44 |
| 1 Aylık Değişim | -10.17% |
| 3 Aylık Değişim | -14.86% |
| 1 Yıllık Değişim | -12.40% |
| 3 Yıllık Değişim | 0.95% |
| 5 Yıllık Değişim | -91.66% |
| Halka arzdan bu yana değişim | -91.52% |
Son Haberler & Güncellemeler
Tuya: Back In A Buy Zone, With A Hefty Yield
Summary Tuya Inc. remains a 5% yielding, range-bound stock with steady revenue growth, ideal for income-focused investors and tactical traders. Q1 revenue grew 8.3% to $81M, with notable strength in AI applications and PaaS, though gross margins declined due to higher costs and product mix shifts. Operating expenses fell 19.3%, supporting net income growth, but adjusted net profit and EPS were flat to down year-over-year. With EPS expected to decline 7% in 2024 before rebounding, we recommend buying TUYA stock near $2 and selling around $2.50 while collecting dividends. Read the full article on Seeking AlphaTUYA: AI Ecosystems And Cash Returns Will Drive Future Upside
Analysts now place Tuya's fair value at $3.43, compared with the prior $3.32, reflecting updated assumptions for revenue growth, profit margin, and a lower future P/E multiple. What's in the News Board meeting scheduled for May 11, 2026 to review unaudited results for the quarter ended March 31, 2026 and to address other business items (Board Meeting).Recent updates
Hissedar Getirileri
| TUYA | US Software | US Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 2.4% | 8.6% | 1.6% |
| 1Y | -12.4% | -0.9% | 28.5% |
Getiri vs. Endüstri: TUYA geçen yıl % -0.9 oranında getiri sağlayan US Software sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: TUYA geçen yıl % 28.5 oranında getiri sağlayan US Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| TUYA volatility | |
|---|---|
| TUYA Average Weekly Movement | 5.4% |
| Software Industry Average Movement | 9.7% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.8% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.0% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: TUYA son 3 ayda US piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: TUYA 'nin haftalık oynaklığı ( 5% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 2014 | 1,441 | Jerry Wang | www.tuya.com |
Tuya Inc. Çin Halk Cumhuriyeti'nde yapay zeka (AI) bulut platformu hizmetleri sunmaktadır. AI bulut geliştirici platformu, akıllı cihaz, ticari uygulama ve sektör geliştiricilerine hizmet olarak platform (PaaS), hizmet olarak yazılım (SaaS) ve akıllı çözümler de dahil olmak üzere bir dizi teklif sunmaktadır. Şirketin PaaS teklifi, orijinal ekipman üreticilerinin ve markalarının ve geliştiricilerin yazılım destekli akıllı cihazlar ve hizmetler geliştirmesini, piyasaya sürmesini, yönetmesini ve bunlardan para kazanmasını sağlar.
Tuya Inc. Temel Bilgiler Özeti
| TUYA temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | US$1.30b |
| Kazançlar(TTM) | US$62.65m |
| Gelir(TTM) | US$327.99m |
TUYA aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| TUYA gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$327.99m |
| Gelir Maliyeti | US$171.30m |
| Brüt Kâr | US$156.69m |
| Diğer Giderler | US$94.04m |
| Kazançlar | US$62.65m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | 0.10 |
| Brüt Marj | 47.77% |
| Net Kâr Marjı | 19.10% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 0% |
TUYA uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
Şirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/31 17:16 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/29 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Tuya Inc. 9 Bu analistlerden 4, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Yue Hang Chan | BofA Global Research |
| Liping Zhao | China International Capital Corporation Limited |
| Junyun Chen | Citic Securities Co., Ltd. |