Guidewire Software (GWRE) Hisse Özeti
Guidewire Software, Inc. dünya çapında mal ve kaza (P&C) sigortacıları için bir platform sağlamaktadır. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 3/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 3/6 |
| Geçmiş Performans | 3/6 |
| Finansal Sağlık | 5/6 |
| Temettüler | 0/6 |
GWRE Community Fair Values
See what 18 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Guidewire Software, Inc. Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | US$142.13 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | US$272.60 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | US$115.57 |
| Beta | 0.91 |
| 1 Aylık Değişim | 2.50% |
| 3 Aylık Değişim | -2.20% |
| 1 Yıllık Değişim | -32.74% |
| 3 Yıllık Değişim | 71.57% |
| 5 Yıllık Değişim | 40.24% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 730.20% |
Son Haberler & Güncellemeler
GWRE: AI And Cloud Migration Tailwinds Will Drive Long-Term Upside
Analysts have trimmed Guidewire Software's average price target by $41, reflecting sector wide software multiple compression. They also highlight solid execution, a clean beat and raise quarter, and what they view as strong positioning for AI driven demand.GWRE: AI Overhang And Software Repricing Will Shape Cloud Transition Outlook
The analyst price target for Guidewire has been trimmed by about $4 to reflect a lower assumed future P/E multiple, even as analysts highlight solid results, resilient ARR trends and sector wide software multiple compression as the main drivers of recent target resets around $175 to $250. Analyst Commentary Recent research points to a split view on Guidewire Software, with several firms trimming price targets while still pointing to solid execution and resilient annual recurring revenue trends.GWRE: AI Overhang And Software Repricing Will Set Up Cloud Upside
Guidewire Software's updated analyst price target moves from about $160 to roughly $142, as analysts cite sector wide software multiple compression and mixed price target revisions despite solid results and ongoing AI positioning. Analyst Commentary Recent research notes show a mix of support for Guidewire's business performance and more cautious views on the stock, as analysts adjust price targets to reflect sector wide software multiple compression and shifting sentiment around AI and vertical SaaS.Guidewire Software: Growth Story Is Even More Durable Today
Summary Guidewire Software remains a buy as demand broadens, with cloud adoption and customer commitments expanding beyond a single large client. GWRE’s fully ramped ARR reached $1.42B in Q2, outpacing reported ARR growth and signaling a robust growth runway. Customers are signing longer contracts—average new deal duration exceeds six years—while RPO surged 63% y/y to $3.5B, indicating increased platform importance. AI is now a direct driver of modernization demand, with 25 Q2 deals including data/analytics products and strong initial uptake of ProNavigator. Read the full article on Seeking AlphaRecent updates
Hissedar Getirileri
| GWRE | US Software | US Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 4.7% | -1.0% | 1.3% |
| 1Y | -32.7% | -9.4% | 27.7% |
Getiri vs. Endüstri: GWRE geçen yıl % -9.4 oranında getiri sağlayan US Software sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: GWRE geçen yıl % 27.7 oranında getiri sağlayan US Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| GWRE volatility | |
|---|---|
| GWRE Average Weekly Movement | 8.1% |
| Software Industry Average Movement | 9.5% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.6% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.0% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: GWRE son 3 ayda US piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: GWRE 'nin haftalık oynaklığı ( 8% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 2001 | 3,961 | Mike Rosenbaum | www.guidewire.com |
Guidewire Software, Inc. dünya çapında mülk ve kaza (P&C) sigortacıları için bir platform sağlar. PolicyCenter, ClaimCenter ve BillingCenter uygulamaları gibi Guidewire InsuranceSuite'i sunmaktadır. Şirket ayrıca, poliçe yönetimi, talep yönetimi ve faturalama işlevselliğinin yanı sıra önceden entegre edilmiş belge üretimi, analitik ve diğer yetenekleri sunan bulut tabanlı bir uygulama olan Guidewire InsuranceNow'u da sunmaktadır.
Guidewire Software, Inc. Temel Bilgiler Özeti
| GWRE temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | US$11.28b |
| Kazançlar(TTM) | US$189.36m |
| Gelir(TTM) | US$1.34b |
GWRE aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| GWRE gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$1.34b |
| Gelir Maliyeti | US$486.26m |
| Brüt Kâr | US$855.55m |
| Diğer Giderler | US$666.19m |
| Kazançlar | US$189.36m |
Son Raporlanan Kazançlar
Jan 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
Jun 04, 2026
| Hisse başına kazanç (EPS) | 2.24 |
| Brüt Marj | 63.76% |
| Net Kâr Marjı | 14.11% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 44.8% |
GWRE uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/28 23:38 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/28 00:00 |
| Kazançlar | 2026/01/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/07/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Guidewire Software, Inc. 24 Bu analistlerden 15, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Joseph Vruwink | Baird |
| Michael Funk | BofA Global Research |
| Madeline Brooks | BofA Global Research |