Dynatrace (DT) Hisse Özeti
Dynatrace, Inc. Kuzey Amerika, Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Asya Pasifik ve Latin Amerika'daki modern dijital ekosistemlerin karmaşıklığını dönüştüren dijital işletmeler için gözlemlenebilirliğin geliştirilmesiyle ilgilenmektedir. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 2/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 4/6 |
| Geçmiş Performans | 2/6 |
| Finansal Sağlık | 6/6 |
| Temettüler | 0/6 |
DT Community Fair Values
See what 93 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Top Community Narratives
Dynatrace, Inc. Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | US$40.60 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | US$57.55 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | US$31.64 |
| Beta | 0.70 |
| 1 Aylık Değişim | 15.05% |
| 3 Aylık Değişim | 15.54% |
| 1 Yıllık Değişim | -25.15% |
| 3 Yıllık Değişim | -19.54% |
| 5 Yıllık Değişim | -20.84% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 70.23% |
Son Haberler & Güncellemeler
There May Be Some Bright Spots In Dynatrace's (NYSE:DT) Earnings
Shareholders appeared unconcerned with Dynatrace, Inc.'s ( NYSE:DT ) lackluster earnings report last week. We think...DT: Activist Margin Push And AI Alliance Will Support Future Upside
Analysts have revised their fair value estimate for Dynatrace from about $47.84 to $43.80, reflecting updated assumptions that blend slightly higher expected revenue growth with a lower profit margin outlook and a more conservative future P/E of roughly 32.23 compared with 35.81 previously. What's in the News Issued guidance for the first quarter of fiscal 2027, with expected total revenue between US$547 million and US$551 million.Dynatrace: A Quality Software Business With A Clear FCF Upside Setup
Summary Dynatrace is a high-margin, AI-powered observability platform with $2.054 billion in ARR, strong FCF, and a valuation still below peer software names. DT’s ~96% subscription revenue, 111% net retention, and $3.2 billion RPO support durability, visibility, and a real recurring-revenue base. Starboard Value, the activist investor that acquired a stake in DT recently, is seeing margin expansion, S&M efficiency, and capital return, but buybacks should be treated as an upside lever, not guaranteed. At ~17.6x FY2026 FCF versus Starboard’s 31.0x peer median, DT has multiple paths to upside through FCF/share growth and rerating. Read the full article on Seeking AlphaRecent updates
Hissedar Getirileri
| DT | US Software | US Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 1.6% | 1.2% | 2.5% |
| 1Y | -25.1% | -9.3% | 26.4% |
Getiri vs. Endüstri: DT geçen yıl % -9.3 oranında getiri sağlayan US Software sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: DT geçen yıl % 26.4 oranında getiri sağlayan US Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| DT volatility | |
|---|---|
| DT Average Weekly Movement | 7.2% |
| Software Industry Average Movement | 9.3% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.5% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.1% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: DT son 3 ayda US piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: DT 'nin haftalık oynaklığı ( 7% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 2005 | 5,600 | Rick McConnell | www.dynatrace.com |
Dynatrace, Inc. Kuzey Amerika, Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Asya Pasifik ve Latin Amerika'daki modern dijital ekosistemlerin karmaşıklığını dönüştüren dijital işletmeler için gözlemlenebilirliğin geliştirilmesiyle ilgilenmektedir. Şirket, altyapı, uygulama, tehdit ve yapay zeka gözlemlenebilirliği; dijital deneyim; günlük analizi; uygulama güvenliği; yazılım teslimi ve iş analitiği dahil olmak üzere çözümler sunan yapay zeka destekli bir gözlemlenebilirlik platformu olan Dynatrace'i işletmektedir. Ayrıca uygulama, danışmanlık ve eğitim hizmetleri de sunmaktadır.
Dynatrace, Inc. Temel Bilgiler Özeti
| DT temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | US$12.01b |
| Kazançlar(TTM) | US$162.67m |
| Gelir(TTM) | US$2.02b |
DT aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| DT gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$2.02b |
| Gelir Maliyeti | US$368.72m |
| Brüt Kâr | US$1.65b |
| Diğer Giderler | US$1.49b |
| Kazançlar | US$162.67m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | 0.56 |
| Brüt Marj | 81.73% |
| Net Kâr Marjı | 8.06% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 0% |
DT uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/26 22:18 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/26 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2026/03/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Dynatrace, Inc. 50 Bu analistlerden 36, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| William Power | Baird |
| Raimo Lenschow | Barclays |
| William Kingsley Crane | Berenberg |