Visteon (VC) Hisse Özeti
Bir otomotiv teknolojisi şirketi olan Visteon Corporation, araç üreticileri için otomotiv elektroniği ve bağlantılı araç çözümlerinin tasarımı, üretimi ve satışı ile ilgilenmektedir. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 4/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 2/6 |
| Geçmiş Performans | 2/6 |
| Finansal Sağlık | 6/6 |
| Temettüler | 2/6 |
VC Community Fair Values
See what 12 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Visteon Corporation Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | US$118.28 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | US$129.10 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | US$81.18 |
| Beta | 1.27 |
| 1 Aylık Değişim | 9.28% |
| 3 Aylık Değişim | 23.63% |
| 1 Yıllık Değişim | 40.10% |
| 3 Yıllık Değişim | -16.14% |
| 5 Yıllık Değişim | -9.98% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 138.95% |
Son Haberler & Güncellemeler
VC: AI Platform And 2026 Outlook Will Drive Future Upside
Analysts are keeping Visteon's fair value estimate at $135.00. Only modest adjustments to the discount rate, revenue growth, profit margin, and future P/E assumptions are guiding this unchanged price target.VC: Capital Returns And Dividend Increases Will Drive Future Upside
Analysts have adjusted their price target on Visteon from $130 to $135. This change reflects updated assumptions around revenue growth, profit margins, the discount rate used in their models, and the future P/E multiple.Investors Can Find Comfort In Visteon's (NASDAQ:VC) Earnings Quality
The market was pleased with the recent earnings report from Visteon Corporation ( NASDAQ:VC ), despite the profit...Recent updates
Hissedar Getirileri
| VC | US Auto Components | US Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 4.2% | 7.7% | 1.8% |
| 1Y | 40.1% | 17.5% | 28.4% |
Getiri vs. Endüstri: VC geçen yıl % 17.5 oranında getiri sağlayan US Auto Components sektörünü aştı.
Getiri vs Piyasa: VC geçen yıl % 28.4 oranında getiri sağlayan US Piyasasını aştı.
Fiyat Oynaklığı
| VC volatility | |
|---|---|
| VC Average Weekly Movement | 5.6% |
| Auto Components Industry Average Movement | 6.5% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.7% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.0% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: VC son 3 ayda US piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: VC 'nin haftalık oynaklığı ( 6% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 2000 | 10,500 | Sachin Lawande | www.visteon.com |
Bir otomotiv teknolojisi şirketi olan Visteon Corporation, araç üreticileri için otomotiv elektroniği ve bağlantılı araç çözümlerinin tasarımı, üretimi ve satışı ile ilgilenmektedir. 2-D ve 3-D ekran tabanlı cihazlar için analog gösterge kümeleri de dahil olmak üzere gösterge kümeleri; aktif gizlilik, TrueColor geliştirme, yerel karartma, kameralar, optikler, dokunsal geri bildirim ve ışık efektleri gibi bir dizi kullanıcı arayüzü teknolojisini ve grafik yönetimi yeteneklerini entegre eden bilgi ekranları; ve kesintisiz bağlantı için ölçeklenebilir Android bilgi-eğlence ve doğal dil anlayışına sahip yerleşik yapay zeka tabanlı sesli asistanlar da dahil olmak üzere bilgi-eğlence ve bağlantılı araç çözümleri sunmaktadır. Üçüncü taraf geliştiricilerin bir yazılım geliştirme kiti ve hedef donanım sisteminin yazılım simülasyonu aracılığıyla uygulamalar oluşturmasını sağlayan ekran sesi ve gömülü bilgi-eğlence platformu; kablolu ve kablosuz pil yönetim sistemleri ve güç elektroniği birimleri sunmaktadır.
Visteon Corporation Temel Bilgiler Özeti
| VC temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | US$3.18b |
| Kazançlar(TTM) | US$165.00m |
| Gelir(TTM) | US$3.79b |
VC aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| VC gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$3.79b |
| Gelir Maliyeti | US$3.28b |
| Brüt Kâr | US$507.00m |
| Diğer Giderler | US$342.00m |
| Kazançlar | US$165.00m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | 6.18 |
| Brüt Marj | 13.38% |
| Net Kâr Marjı | 4.36% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 18.1% |
VC uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
VC güvenilir bir temettü ödüyor mu?
VC temettü geçmişine ve kıyaslamalara bakın| Visteon temettü tari̇hleri̇ | |
|---|---|
| Eski Temettü Tarihi | Jun 01 2026 |
| Temettü Ödeme Tarihi | Jun 15 2026 |
| Eski temettüye kadar geçen günler | 2 days |
| Temettü ödeme tarihine kadar geçen günler | 16 days |
VC güvenilir bir temettü ödüyor mu?
VC temettü geçmişine ve kıyaslamalara bakınŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/29 00:37 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/29 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Visteon Corporation 31 Bu analistlerden 11, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Luke Junk | Baird |
| Dan Levy | Barclays |
| Brian Johnson | Barclays |