Dana (DAN) Hisse Özeti
Dana Incorporated, iştirakleriyle birlikte Kuzey Amerika, Avrupa, Güney Amerika ve Asya Pasifik'te karayolu taşıtları için güç aktarımı ve enerji yönetimi çözümleri sunmaktadır. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 4/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 4/6 |
| Geçmiş Performans | 0/6 |
| Finansal Sağlık | 5/6 |
| Temettüler | 2/6 |
Ödüller
Risk Analizi
Risk kontrollerimizden DAN için herhangi bir risk tespit edilmedi.
DAN Community Fair Values
Create NarrativeSee what 13 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Dana Incorporated Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | US$35.41 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | US$39.56 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | US$15.31 |
| Beta | 1.96 |
| 1 Aylık Değişim | -1.14% |
| 3 Aylık Değişim | 3.42% |
| 1 Yıllık Değişim | 112.93% |
| 3 Yıllık Değişim | 155.12% |
| 5 Yıllık Değişim | 26.92% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 178.82% |
Son Haberler & Güncellemeler
DAN: Expanded Buybacks And Higher Dividend Will Support Balanced Future Returns
Analysts have adjusted their price target for Dana to $40.71 from $39.57 as they factor in updated assumptions for the discount rate, revenue growth, profit margin, and future P/E expectations. What's in the News Dana expanded its equity buyback plan on February 11, 2026, increasing the authorization by US$1,000 million to a total of US$2,000 million and extending the program through 2030 (Key Developments).DAN: Expanded Buybacks And Dividend Increase Will Support Measured Future Returns
Analysts have adjusted their price target for Dana to $39.57 from $38.29, reflecting refreshed assumptions around the discount rate, revenue growth, profit margin, and future P/E. What's in the News Dana updated its share repurchase activity, buying back 10,152,110 shares between October 1 and December 31, 2025, for $205.98 million.Recent updates
Hissedar Getirileri
| DAN | US Auto Components | US Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 3.7% | 5.5% | 1.5% |
| 1Y | 112.9% | 18.7% | 28.6% |
Getiri vs. Endüstri: DAN geçen yıl % 18.7 oranında getiri sağlayan US Auto Components sektörünü aştı.
Getiri vs Piyasa: DAN geçen yıl % 28.6 oranında getiri sağlayan US Piyasasını aştı.
Fiyat Oynaklığı
| DAN volatility | |
|---|---|
| DAN Average Weekly Movement | 5.4% |
| Auto Components Industry Average Movement | 6.6% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.8% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.0% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: DAN son 3 ayda US piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: DAN 'nin haftalık oynaklığı ( 5% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1904 | 26,900 | R. McDonald | www.dana.com |
Dana Incorporated, iştirakleriyle birlikte Kuzey Amerika, Avrupa, Güney Amerika ve Asya Pasifik'te karayolu taşıtları için güç aktarımı ve enerji yönetimi çözümleri sunmaktadır. Hafif Araç segmenti akslar, tahrik milleri, içten yanmalı motor (ICE), hibrit ve elektrikli şanzımanlar, e-aks ve e-şanzıman sistemleri, invertörler, elektrik motorları, kontrolörler, sızdırmazlık ve termal ürünler, e-sızdırmazlık, e-termal soğutma sistemleri, akü ve elektronik soğutma, hidrojen yakıt hücresi soğutma ve yeni güç endüstriyel soğutma sağlar. Ticari Araç segmenti akslar, tahrik milleri, hibrit ve elektrikli şanzımanlar, e-aks ve e-şanzıman sistemleri, invertörler, elektrik motorları, kontrolörler sunmaktadır.
Dana Incorporated Temel Bilgiler Özeti
| DAN temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | US$3.91b |
| Kazançlar(TTM) | -US$67.00m |
| Gelir(TTM) | US$7.59b |
DAN aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| DAN gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$7.59b |
| Gelir Maliyeti | US$6.93b |
| Brüt Kâr | US$653.00m |
| Diğer Giderler | US$720.00m |
| Kazançlar | -US$67.00m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | -0.62 |
| Brüt Marj | 8.61% |
| Net Kâr Marjı | -0.88% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 62.6% |
DAN uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
DAN güvenilir bir temettü ödüyor mu?
DAN temettü geçmişine ve kıyaslamalara bakın| Dana temettü tari̇hleri̇ | |
|---|---|
| Eski Temettü Tarihi | May 08 2026 |
| Temettü Ödeme Tarihi | May 29 2026 |
| Eski temettüye kadar geçen günler | 23 days |
| Temettü ödeme tarihine kadar geçen günler | 2 days |
DAN güvenilir bir temettü ödüyor mu?
DAN temettü geçmişine ve kıyaslamalara bakınŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/29 23:33 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/29 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Dana Incorporated 21 Bu analistlerden 7, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Dan Levy | Barclays |
| James Picariello | BNP Paribas |
| Aileen Smith | BofA Global Research |