Hesai Group (HSAI) Hisse Özeti
Hesai Group, iştirakleri aracılığıyla Çin Anakarası, Avrupa, Kuzey Amerika ve uluslararası alanda üç boyutlu ışık algılama ve menzil belirleme çözümlerinin (LiDAR) geliştirilmesi, üretimi ve satışı ile ilgilenmektedir. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 3/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 5/6 |
| Geçmiş Performans | 2/6 |
| Finansal Sağlık | 4/6 |
| Temettüler | 0/6 |
Ödüller
Risk Analizi
HSAI Community Fair Values
See what 82 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Top Community Narratives
Hesai Group Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | US$20.63 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | US$30.85 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | US$14.69 |
| Beta | 1.51 |
| 1 Aylık Değişim | -7.65% |
| 3 Aylık Değişim | -23.54% |
| 1 Yıllık Değişim | -2.96% |
| 3 Yıllık Değişim | 159.50% |
| 5 Yıllık Değişim | n/a |
| Halka arzdan bu yana değişim | -2.00% |
Son Haberler & Güncellemeler
Hesai: The Focus Is Now On Margins
Summary Hesai Group continued to report surging shipments in Q1 and assumes good momentum to continue throughout 2026 as LiDAR demand expands. Earnings expansion is slowed down by a continued shift into cheaper, lower-margin products. HSAI's gross margin declined in Q1, and revenue growth has stalled in comparison to shipment growth. HSAI's venture into physical AI presents long-term revenue potential past LiDAR sensors. I estimate HSAI stock to have a fair value of $24.4, suggesting 22% upside. Such upside relies on uncertain earnings assumptions, though. Read the full article on Seeking AlphaHSAI: Future Profitability Hinges On Execution Of Spatial Intelligence Shift
Analysts have adjusted Hesai Group's fair value estimate to $25.22 from $24.03, reflecting updated assumptions on discount rate, revenue growth, profit margins, and a higher future P/E, informed by a mix of newly bullish initiations and a recent price target cut on the Street. Analyst Commentary Recent Street research around Hesai Group has been mixed.Recent updates
Hissedar Getirileri
| HSAI | US Auto Components | US Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 3.0% | 5.3% | 1.2% |
| 1Y | -3.0% | 14.2% | 28.7% |
Getiri vs. Endüstri: HSAI geçen yıl % 14.2 oranında getiri sağlayan US Auto Components sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: HSAI geçen yıl % 28.7 oranında getiri sağlayan US Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| HSAI volatility | |
|---|---|
| HSAI Average Weekly Movement | 10.1% |
| Auto Components Industry Average Movement | 6.6% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.4% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.1% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: HSAI son 3 ayda US piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: HSAI 'nin haftalık oynaklığı ( 10% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 2014 | 1,118 | David Li | www.hesaitech.com |
Hesai Group, iştirakleri aracılığıyla Çin Anakarası, Avrupa, Kuzey Amerika ve uluslararası alanda üç boyutlu ışık algılama ve menzil belirleme çözümlerinin (LiDAR) geliştirilmesi, üretimi ve satışı ile ilgilenmektedir. Şirket gaz algılama ürünleri, doğrulama hizmetleri, çözüm hizmeti ve diğer hizmetleri sunmanın yanı sıra mühendislik ürünleri tasarlamakta ve geliştirmektedir. LiDAR ürünleri, gelişmiş sürücü destek sistemlerine sahip binek ve ticari araçlarda; yolcu ve yük hareketliliği hizmetleri sağlayan otonom araç filolarında ve kısıtlı alanlarda son kilometre teslimat robotları, sokak süpürme robotları ve lojistik robotları gibi diğer uygulamalarda kullanılmaktadır.
Hesai Group Temel Bilgiler Özeti
| HSAI temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | US$3.23b |
| Kazançlar(TTM) | US$69.49m |
| Gelir(TTM) | US$468.83m |
HSAI aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| HSAI gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | CN¥3.18b |
| Gelir Maliyeti | CN¥1.87b |
| Brüt Kâr | CN¥1.31b |
| Diğer Giderler | CN¥840.14m |
| Kazançlar | CN¥471.74m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | 3.02 |
| Brüt Marj | 41.22% |
| Net Kâr Marjı | 14.82% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 8.3% |
HSAI uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/26 11:42 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/22 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Hesai Group 35 Bu analistlerden 24, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Dien Wang | Bernstein |
| Yawen Tan | BNP Paribas |
| Yu Jie Lo | BofA Global Research |