Stabilus (STM) Hisse Özeti
Stabilus SE, iştirakleri ile birlikte Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Kuzey ve Güney Amerika, Asya-Pasifik ve uluslararası alanda gazlı amortisörler, damperler, elektromekanik damper açma sistemleri, titreşim izolasyon ürünleri ve endüstriyel bileşenler üretmekte ve satmaktadır. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 2/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 3/6 |
| Geçmiş Performans | 0/6 |
| Finansal Sağlık | 2/6 |
| Temettüler | 3/6 |
Ödüller
Risk Analizi
STM Community Fair Values
See what 13 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Stabilus SE Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | €17.78 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | €29.00 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | €14.52 |
| Beta | 0.87 |
| 1 Aylık Değişim | 4.96% |
| 3 Aylık Değişim | -7.01% |
| 1 Yıllık Değişim | -30.41% |
| 3 Yıllık Değişim | -69.08% |
| 5 Yıllık Değişim | -74.23% |
| Halka arzdan bu yana değişim | -23.85% |
Son Haberler & Güncellemeler
STM: Industrial Pipeline And 2026 Guidance Will Support Future Upside
Analysts have trimmed their price target for Stabilus by €2.16 to €28.27, citing updated assumptions for fair value, discount rate, revenue growth, profit margin and future P/E, in line with recent Street research. Analyst Commentary Bullish Takeaways Bullish analysts view the revised €28.27 target as still leaving room for upside if Stabilus can deliver on its revenue and margin assumptions embedded in the updated models.Stabilus SE (ETR:STM) Second-Quarter Results Just Came Out: Here's What Analysts Are Forecasting For This Year
Stabilus SE ( ETR:STM ) came out with its second-quarter results last week, and we wanted to see how the business is...STM: Future Execution Risks And Dividend Reset Will Shape Cautious Outlook
Analysts have trimmed their fair value estimate for Stabilus by €1 to €17. This reflects recent price target cuts and more cautious assumptions on revenue growth and future P/E multiples.Recent updates
Hissedar Getirileri
| STM | DE Machinery | DE Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | -1.8% | 3.4% | 3.9% |
| 1Y | -30.4% | 0.6% | 2.6% |
Getiri vs. Endüstri: STM geçen yıl % 0.6 oranında getiri sağlayan German Machinery sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: STM geçen yıl % 2.6 oranında getiri sağlayan German Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| STM volatility | |
|---|---|
| STM Average Weekly Movement | 6.2% |
| Machinery Industry Average Movement | 5.3% |
| Market Average Movement | 6.1% |
| 10% most volatile stocks in DE Market | 12.9% |
| 10% least volatile stocks in DE Market | 2.7% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: STM son 3 ayda German piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: STM 'nin haftalık oynaklığı ( 6% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1934 | 7,314 | Michael Buchsner | www.stabilus.com |
Stabilus SE, iştirakleri ile birlikte Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Kuzey ve Güney Amerika, Asya-Pasifik ve uluslararası alanda gazlı amortisörler, damperler, elektromekanik damper açma sistemleri, titreşim izolasyon ürünleri ve endüstriyel bileşenler üretmekte ve satmaktadır. Şirket, tutucular ve lineer kızaklar, döner indeksleyiciler, döner parça tutucular, sıkıştırma sistemleri, güç kelepçeli ve tutuculu robot uç efektörleri, tutuculu lineer parça tutucular, hassas bağlantılı konveyörler, endüstriyel amortisörler, emniyet damperleri, gazlı yaylar, titreşim yalıtımı ve elektromekanik sürücüler sunmaktadır. Ürünleri otomotiv, ticari araçlar, havacılık, denizcilik ve demiryolu, enerji ve inşaat, Endüstriyel makine ve otomasyon, sağlık ve rekreasyon ve mobilya endüstrilerinde kullanılmaktadır.
Stabilus SE Temel Bilgiler Özeti
| STM temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | €437.37m |
| Kazançlar(TTM) | €15.16m |
| Gelir(TTM) | €1.23b |
STM aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| STM gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | €1.23b |
| Gelir Maliyeti | €895.78m |
| Brüt Kâr | €332.44m |
| Diğer Giderler | €317.28m |
| Kazançlar | €15.16m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
Aug 03, 2026
| Hisse başına kazanç (EPS) | 0.62 |
| Brüt Marj | 27.07% |
| Net Kâr Marjı | 1.23% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 118.3% |
STM uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
Şirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/25 08:35 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/25 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/09/30 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Stabilus SE 14 Bu analistlerden 7, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Yasmin Steilen | Berenberg |
| Stephen Reitman | Bernstein |
| Akshat Kacker | J.P. Morgan |