Kogan.com (KGN) Hisse Özeti
Kogan.com Ltd, Avustralya'da çevrimiçi bir perakendeci olarak faaliyet göstermektedir. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 3/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 5/6 |
| Geçmiş Performans | 0/6 |
| Finansal Sağlık | 6/6 |
| Temettüler | 2/6 |
KGN Community Fair Values
See what 18 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Top Community Narratives
Kogan.com Ltd Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | AU$4.08 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | AU$4.29 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | AU$2.88 |
| Beta | 1.95 |
| 1 Aylık Değişim | 6.81% |
| 3 Aylık Değişim | 2.77% |
| 1 Yıllık Değişim | 0.49% |
| 3 Yıllık Değişim | -12.07% |
| 5 Yıllık Değişim | -60.00% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 172.00% |
Son Haberler & Güncellemeler
Kogan.com will ride high on a comfortable 8% profit margin despite global inflation and supply issues
Increased medium term inflation, alongside global supply chain challenges and geopolitical uncertainty will constrain the margins of consumer retail businesses. Kogan would be wise to double down on its current approach of targeting higher margin opportunities, even if that leads to reduced market share and slower revenue growth.KGN: Buyback And Fully Franked Dividend Will Support Future Share Returns
Analysts have fine tuned their assumptions on Kogan.com, keeping the fair value estimate steady at A$9.00 while adjusting inputs such as discount rate, revenue growth, profit margin and future P/E to reflect updated views on the business. What's in the News The Board of Directors authorized a share buyback plan for Kogan.com Ltd on April 24, 2026, signalling an intention to return capital to shareholders over time (Key Developments).KGN: Rising Fully Franked Dividend Will Support Stronger Future Share Performance
Analysts have modestly adjusted their price target on Kogan.com to A$9.00, reflecting updated views on its discount rate, revenue growth, profit margin and future P/E profile, while keeping fair value unchanged at A$9.00. What's in the News Kogan.com board has declared a fully franked ordinary dividend of A$0.08 per ordinary share for the six months ended December 31, 2025, compared with A$0.07, fully franked, for the first half of fiscal 2025, described as a 14.3% uplift on the prior comparable period (Key Developments).KGN: Higher Dividend And Firmer Margins Will Support Stronger Future Shares
Analysts have reaffirmed their A$ price target for Kogan.com at A$9.00, citing updated assumptions around discount rates, revenue growth, profit margins and future P/E multiples while maintaining the same headline valuation level. What's in the News Kogan.com has announced a fully franked ordinary dividend of A$0.08 per share for the six months ended December 31, 2025, with a record date of March 13, 2026, ex date of March 12, 2026, and payment date of April 30, 2026 (Key Developments).KGN: Higher Dividend Will Mask Compressed Future Earnings Multiple Risk
Analysts have maintained their price target on Kogan.com at A$3.30, reflecting updated assumptions for discount rate, revenue growth, profit margins and a slightly lower future P/E multiple. What's in the News The Board of Kogan.com Ltd has declared a fully franked ordinary dividend of 8.0 cents per Ordinary Share for the six months ended December 31, 2025, compared with 7.0 cents for the first half of fiscal 2025, described as up 14.3% on the prior corresponding period (Key Developments).Recent updates
Hissedar Getirileri
| KGN | AU Multiline Retail | AU Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 15.9% | 6.0% | 2.0% |
| 1Y | 0.5% | -8.8% | 3.4% |
Getiri vs. Endüstri: KGN geçen yıl % -8.8 oranında getiri sağlayan Australian Multiline Retail sektörünü aştı.
Getiri vs Piyasa: KGN geçen yıl % 3.4 oranında getiri sağlayan Australian Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| KGN volatility | |
|---|---|
| KGN Average Weekly Movement | 5.7% |
| Multiline Retail Industry Average Movement | 5.6% |
| Market Average Movement | 10.3% |
| 10% most volatile stocks in AU Market | 17.5% |
| 10% least volatile stocks in AU Market | 4.3% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: KGN son 3 ayda Australian piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: KGN 'nin haftalık oynaklığı ( 6% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 2006 | n/a | Ruslan Kogan | www.kogancorporate.com |
Kogan.com Ltd, Avustralya'da çevrimiçi bir perakendeci olarak faaliyet göstermektedir. Şirket, tüketici elektroniği, beyaz eşya, ev eşyaları, donanım, oyuncak ve diğerlerinin yanı sıra mobilya, oyun ve diğer eğlence ürünleri de dahil olmak üzere çeşitli kategorilerde çeşitli markalar sunmaktadır; ve özel markalı markaların sahibi ve işletmecisidir. Ayrıca ön ödemeli cep telefonu planları da sunmaktadır.
Kogan.com Ltd Temel Bilgiler Özeti
| KGN temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | AU$330.04m |
| Kazançlar(TTM) | -AU$41.55m |
| Gelir(TTM) | AU$502.97m |
KGN aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| KGN gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | AU$502.97m |
| Gelir Maliyeti | AU$304.83m |
| Brüt Kâr | AU$198.14m |
| Diğer Giderler | AU$239.69m |
| Kazançlar | -AU$41.55m |
Son Raporlanan Kazançlar
Dec 31, 2025
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | -0.43 |
| Brüt Marj | 39.39% |
| Net Kâr Marjı | -8.26% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 0% |
KGN uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
Şirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/26 13:39 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/26 00:00 |
| Kazançlar | 2025/12/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/06/30 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Kogan.com Ltd 8 Bu analistlerden 5, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Chamithri Ratnapala | Bell Potter |
| Ivana Ye | BofA Global Research |
| Owen Humphries | Canaccord Genuity |