Mitchell Services (MSV) Hisse Özeti
Mitchell Services Limited, iştirakleriyle birlikte Avustralya'daki arama, madencilik ve enerji endüstrilerine arama, maden sahası ve jeoteknik sondaj hizmetleri sunmaktadır. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 3/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 0/6 |
| Geçmiş Performans | 5/6 |
| Finansal Sağlık | 6/6 |
| Temettüler | 2/6 |
MSV Community Fair Values
See what 11 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Mitchell Services Limited Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | AU$0.53 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | AU$0.61 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | AU$0.23 |
| Beta | 0.51 |
| 1 Aylık Değişim | 7.14% |
| 3 Aylık Değişim | 9.38% |
| 1 Yıllık Değişim | 87.50% |
| 3 Yıllık Değişim | 56.72% |
| 5 Yıllık Değişim | 23.53% |
| Halka arzdan bu yana değişim | -79.41% |
Son Haberler & Güncellemeler
MSV: Special Dividend And Stable Assumptions Will Support Balanced Future Returns
Analysts have reaffirmed their price target for Mitchell Services at A$0.50, reflecting updated assumptions around discount rate, revenue growth, profit margin and future P/E while keeping their fair value view unchanged. What's in the News Mitchell Services has announced a special dividend of A$0.04000000 per share for the six month period ended December 31, 2025 (Key Developments).MSV: Special Dividend And Steady Assumptions Will Support Attractive Upside Potential
Analysts have made a small adjustment to their valuation work on Mitchell Services, with the updated price target now reflecting a slightly lower discount rate and future P/E assumptions, while keeping fair value and profit margin expectations broadly unchanged. What's in the News Mitchell Services announced a special dividend of A$0.04000000 per share for the six months ended December 31, 2025, with payment scheduled for March 17, 2026 (company announcement).MSV: Special Dividend And Steady Assumptions Will Shape Measured Outlook
Analysts have nudged their price target for Mitchell Services slightly higher to A$0.50, reflecting modest tweaks to their discount rate and future P/E assumptions while keeping fair value and growth expectations broadly unchanged. What's in the News Mitchell Services has announced a special dividend of A$0.04 per share for the six month period ended December 31, 2025, fully franked for eligible shareholders (Key Developments).MSV: Special Dividend And Higher Future P/E Will Shape Balanced Outlook
Analysts have left their price target for Mitchell Services unchanged at A$0.50, reflecting slightly softer assumptions for revenue growth and profit margins and a small adjustment to the discount rate and future P/E expectations. What's in the News Mitchell Services has announced a special dividend of A$0.04 per share for the six months ended December 31, 2025, fully franked.Recent updates
Hissedar Getirileri
| MSV | AU Metals and Mining | AU Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 12.9% | 3.4% | 1.0% |
| 1Y | 87.5% | 59.3% | 3.1% |
Getiri vs. Endüstri: MSV geçen yıl % 59.3 oranında getiri sağlayan Australian Metals and Mining sektörünü aştı.
Getiri vs Piyasa: MSV geçen yıl % 3.1 oranında getiri sağlayan Australian Piyasasını aştı.
Fiyat Oynaklığı
| MSV volatility | |
|---|---|
| MSV Average Weekly Movement | 8.4% |
| Metals and Mining Industry Average Movement | 12.2% |
| Market Average Movement | 10.3% |
| 10% most volatile stocks in AU Market | 17.4% |
| 10% least volatile stocks in AU Market | 4.2% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: MSV son 3 ayda Australian piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: MSV 'nin haftalık oynaklığı ( 8% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1969 | 567 | Andrew Elf | www.mitchellservices.com.au |
Mitchell Services Limited, iştirakleriyle birlikte Avustralya'da arama, madencilik ve enerji sektörlerine arama, maden sahası ve jeoteknik sondaj hizmetleri sunmaktadır. Şirket, yeşil alan keşfi, proje fizibilitesi, maden sahası keşfi ve kaynak tanımı, geliştirme ve üretim gibi sondaj hizmetlerinin yanı sıra dekarbonizasyon çözümleri de sunmaktadır. Ayrıca elmas karot, yönlü, çamur döner, maden hizmetleri, mineral performans sondajı (MPD), jeoteknik, su sondajları ve ters dolaşım hizmetleri dahil olmak üzere yüzey sondaj hizmetleri de sunmaktadır.
Mitchell Services Limited Temel Bilgiler Özeti
| MSV temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | AU$111.28m |
| Kazançlar(TTM) | AU$8.94m |
| Gelir(TTM) | AU$199.80m |
MSV aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| MSV gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | AU$199.80m |
| Gelir Maliyeti | AU$121.65m |
| Brüt Kâr | AU$78.15m |
| Diğer Giderler | AU$69.21m |
| Kazançlar | AU$8.94m |
Son Raporlanan Kazançlar
Dec 31, 2025
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | 0.042 |
| Brüt Marj | 39.11% |
| Net Kâr Marjı | 4.47% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 0% |
MSV uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
Şirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/30 21:20 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/29 00:00 |
| Kazançlar | 2025/12/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/06/30 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Mitchell Services Limited 2 Bu analistlerden 1, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Tom Sartor | Morgans Financial Limited |
| Christopher Creech | Morgans Financial Limited |