Fair Isaac (FICO) Hisse Özeti
Fair Isaac Corporation, Amerika, Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Asya Pasifik'te analitik yazılımlar sağlamaktadır. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 1/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 2/6 |
| Geçmiş Performans | 5/6 |
| Finansal Sağlık | 2/6 |
| Temettüler | 0/6 |
FICO Community Fair Values
See what 180 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Fair Isaac Corporation Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | US$1,239.91 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | US$1,998.01 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | US$870.01 |
| Beta | 1.23 |
| 1 Aylık Değişim | 23.41% |
| 3 Aylık Değişim | -4.69% |
| 1 Yıllık Değişim | -17.54% |
| 3 Yıllık Değişim | 56.87% |
| 5 Yıllık Değişim | 148.50% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 176,097.66% |
Son Haberler & Güncellemeler
FICO: Mortgage Pricing Pressure Will Ultimately Support Future Upside Potential
Analysts have trimmed Fair Isaac's implied fair value from about $1,728 to roughly $1,553. This reflects a cluster of reduced Street price targets as they factor in slightly lower revenue growth assumptions, a modestly higher discount rate and a lower future P/E multiple, partly offset by a small uplift in projected profit margins.Fair Isaac: Accelerating Earnings Growth Proves Shares Are Undervalued
Summary Fair Isaac Corporation delivered a blowout 2Q26, with revenues up 39% and net income up 63% YoY, far surpassing expectations. FICO’s Scores segment surged 60% YoY, driven by aggressive price hikes and a 127% increase in mortgage originations, expanding operating margin to 91%. Management raised FY26 guidance and robustly rebutted concerns about VantageScore eroding FICO’s market dominance, emphasizing the trivial paid adoption of VS. I maintain a Strong Buy rating on FICO, projecting a 28.5%–43.5% 3-year CAGR, but note elevated leverage and regulatory risks warrant close monitoring. Read the full article on Seeking AlphaFICO: Cheaper Rival Credit Scores Will Pressure Future Mortgage Pricing Power
Analysts have reduced Fair Isaac's average price target by roughly $230 to about $890, reflecting updated assumptions for slightly lower revenue growth, slimmer profit margins and a more conservative future P/E multiple, despite mixed recent price target moves across the Street. Analyst Commentary Recent Street research on Fair Isaac has tilted more cautious, with a series of price target cuts clustering over a relatively short period.Recent updates
Hissedar Getirileri
| FICO | US Software | US Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 4.5% | 0.3% | 1.2% |
| 1Y | -17.5% | -6.6% | 28.7% |
Getiri vs. Endüstri: FICO geçen yıl % -6.6 oranında getiri sağlayan US Software sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: FICO geçen yıl % 28.7 oranında getiri sağlayan US Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| FICO volatility | |
|---|---|
| FICO Average Weekly Movement | 9.1% |
| Software Industry Average Movement | 9.3% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.4% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.1% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: FICO son 3 ayda US piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: FICO 'nin haftalık oynaklığı ( 9% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1956 | 3,758 | Will Lansing | www.fico.com |
Fair Isaac Corporation, Amerika, Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Asya Pasifik'te analiz yazılımı sağlamaktadır. Şirket, Skorlar ve Yazılım olmak üzere iki segmentte faaliyet göstermektedir. Skorlar segmenti, müşterilere işlem akışlarına ve karar verme süreçlerine entegre edilebilen öngörücü kredi ve diğer skorlara erişim sağlayan işletmeler arası skorlama çözümleri ve hizmetlerinin yanı sıra myFICO.com abonelik tekliflerini içeren işletmeler arası skorlama çözümleri sunar.
Fair Isaac Corporation Temel Bilgiler Özeti
| FICO temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | US$28.75b |
| Kazançlar(TTM) | US$759.63m |
| Gelir(TTM) | US$2.26b |
FICO aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| FICO gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$2.26b |
| Gelir Maliyeti | US$357.21m |
| Brüt Kâr | US$1.90b |
| Diğer Giderler | US$1.14b |
| Kazançlar | US$759.63m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | 32.76 |
| Brüt Marj | 84.17% |
| Net Kâr Marjı | 33.67% |
| Borç/Özkaynak Oranı | -173.2% |
FICO uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/26 19:13 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/22 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/09/30 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Fair Isaac Corporation 34 Bu analistlerden 20, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Jeffrey Meuler | Baird |
| Manav Patnaik | Barclays |
| Jeffrey Silber | BMO Capital Markets Equity Research |