Riot Platforms (RIOT) Hisse Özeti
Riot Platforms, Inc. iştirakleri ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri'nde bir Bitcoin madencilik şirketi olarak faaliyet göstermektedir. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 1/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 1/6 |
| Geçmiş Performans | 0/6 |
| Finansal Sağlık | 2/6 |
| Temettüler | 0/6 |
RIOT Community Fair Values
See what 132 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Riot Platforms, Inc. Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | US$27.11 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | US$28.54 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | US$7.93 |
| Beta | 3.74 |
| 1 Aylık Değişim | 69.65% |
| 3 Aylık Değişim | 66.42% |
| 1 Yıllık Değişim | 235.94% |
| 3 Yıllık Değişim | 131.51% |
| 5 Yıllık Değişim | -7.00% |
| Halka arzdan bu yana değişim | -95.48% |
Son Haberler & Güncellemeler
Riot Platforms: Data Center Transition Set To Accelerate Through 2027
Summary Riot Platforms, Inc. is executing a strategic pivot to Tier 3 data center hosting, anchored by a major partnership with AMD for up to 200MW capacity. RIOT’s Corsicana site expansion and ESS Metron business position it for long-term growth, with robust engineering backlog and supply chain control. I reiterate a Strong Buy on RIOT with a $28.60 price target, justified by sustainable, high-visibility lease revenues and a shift away from bitcoin mining volatility. Key risks include early-stage execution in data center hosting and tenant acquisition, but leadership hires and AMD’s expansion signal confidence. Read the full article on Seeking AlphaRIOT: Power First Data Centers And AI Shift Will Drive Future Rerating
Analysts have trimmed their average Riot Platforms price target slightly, from about $37.05 to roughly $36.87. They appear to be balancing reduced Bitcoin mining value and peer multiple compression with continued interest in the company’s move toward high performance data centers and AI related opportunities.Recent updates
Hissedar Getirileri
| RIOT | US Software | US Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 10.7% | 8.5% | 1.5% |
| 1Y | 235.9% | -0.7% | 28.6% |
Getiri vs. Endüstri: RIOT geçen yıl % -0.7 oranında getiri sağlayan US Software sektörünü aştı.
Getiri vs Piyasa: RIOT geçen yıl % 28.6 oranında getiri sağlayan US Piyasasını aştı.
Fiyat Oynaklığı
| RIOT volatility | |
|---|---|
| RIOT Average Weekly Movement | 11.8% |
| Software Industry Average Movement | 9.7% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.8% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.0% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: RIOT hisse senedi fiyatı, son 3 ayda US piyasasına kıyasla dalgalı seyretti.
Zaman İçindeki Volatilite: RIOT 'nin haftalık oynaklığı ( 12% ) geçen yıl boyunca sabit kaldı, ancak hala US hisselerinin %75'inden yüksek.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 2000 | 816 | Jason Les | www.riotplatforms.com |
Riot Platforms, Inc. iştirakleri ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri'nde bir Bitcoin madencilik şirketi olarak faaliyet göstermektedir. Bitcoin Madenciliği ve Mühendislik olmak üzere iki segmentte faaliyet göstermektedir. Şirket, tesislerinde bitcoin madenciliği ve veri merkezi hizmetleri için kapsamlı ve kritik altyapı sunmaktadır.
Riot Platforms, Inc. Temel Bilgiler Özeti
| RIOT temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | US$10.49b |
| Kazançlar(TTM) | -US$867.29m |
| Gelir(TTM) | US$653.27m |
RIOT aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| RIOT gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$653.27m |
| Gelir Maliyeti | US$441.96m |
| Brüt Kâr | US$211.31m |
| Diğer Giderler | US$1.08b |
| Kazançlar | -US$867.29m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | -2.29 |
| Brüt Marj | 32.35% |
| Net Kâr Marjı | -132.76% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 35.2% |
RIOT uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/29 11:17 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/29 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Riot Platforms, Inc. 29 Bu analistlerden 16, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Andrew Charles Beale | Arete Research Services LLP |
| Martin Toner | ATB Cormark |
| Gautam Chhugani | Bernstein |