SM Energy (SM) Hisse Özeti
Bağımsız bir enerji şirketi olan SM Energy Company, Amerika Birleşik Devletleri'nde petrol, gaz ve doğal gaz sıvılarının satın alınması, araştırılması, geliştirilmesi ve üretilmesi faaliyetlerini yürütmektedir. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 2/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 5/6 |
| Geçmiş Performans | 1/6 |
| Finansal Sağlık | 2/6 |
| Temettüler | 5/6 |
Ödüller
Risk Analizi
+ 1 daha fazla risk
SM Community Fair Values
See what 68 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
SM Energy Company Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | US$31.79 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | US$35.88 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | US$17.45 |
| Beta | 0.74 |
| 1 Aylık Değişim | 10.46% |
| 3 Aylık Değişim | 44.17% |
| 1 Yıllık Değişim | 33.40% |
| 3 Yıllık Değişim | 19.51% |
| 5 Yıllık Değişim | 41.35% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 1,056.00% |
Son Haberler & Güncellemeler
SM Energy: Debt Reduction Will Unlock Significant Shareholder Value
Summary SM Energy is rated a Strong Buy with a $50/share target, reflecting 48% upside potential driven by debt reduction and valuation re-rating. SM trades at a significant discount to peers, with a 4x EBITDA multiple and $6.9B in debt, but plans to allocate 80% of FCF to deleveraging. Merger synergies with Civitas have increased from $200M to $375M, supporting improved free cash flow and profitability, with full benefits expected by 2027. Q2 oil production is guided up 20% over Q1, capital spending will decline in H2, and SM offers a 2.6% dividend for balanced growth and income. Read the full article on Seeking AlphaWe Think That There Are More Issues For SM Energy (NYSE:SM) Than Just Sluggish Earnings
The subdued market reaction suggests that SM Energy Company's ( NYSE:SM ) recent earnings didn't contain any surprises...SM: Higher Production And Payouts Will Mask Weaker Future Profitability
Analysts have maintained SM Energy's price target at $29.00, citing updated assumptions for discount rate, revenue growth, profit margin, and future P/E that reflect a more refined view of the company's risk profile and earnings potential. What's in the News SM Energy issued new production guidance for the second quarter of 2026, targeting total production of 39 MMBoe to 41 MMBoe.Recent updates
Hissedar Getirileri
| SM | US Oil and Gas | US Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | -7.4% | -5.9% | 2.5% |
| 1Y | 33.4% | 31.9% | 26.4% |
Getiri vs. Endüstri: SM geçen yıl % 31.9 oranında getiri sağlayan US Oil and Gas sektörünü aştı.
Getiri vs Piyasa: SM geçen yıl % 26.4 oranında getiri sağlayan US Piyasasını aştı.
Fiyat Oynaklığı
| SM volatility | |
|---|---|
| SM Average Weekly Movement | 8.2% |
| Oil and Gas Industry Average Movement | 6.4% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.5% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.1% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: SM son 3 ayda US piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: SM 'nin haftalık oynaklığı ( 8% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1908 | 1,241 | Beth McDonald | www.sm-energy.com |
Bağımsız bir enerji şirketi olan SM Energy Company, Amerika Birleşik Devletleri'nde petrol, gaz ve doğal gaz sıvılarının satın alınması, araştırılması, geliştirilmesi ve üretilmesi faaliyetlerini yürütmektedir. Şirket, Midland Havzası, Güney Teksas, Uinta Havzası ve DJ Havzası'nda petrol ve gaz üreten kuyularda işletme hisselerine sahiptir. Şirket daha önce St. Mary Land & Exploration Company olarak biliniyordu ve Mayıs 2010'da adını SM Energy Company olarak değiştirdi.
SM Energy Company Temel Bilgiler Özeti
| SM temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | US$8.10b |
| Kazançlar(TTM) | US$131.00m |
| Gelir(TTM) | US$3.62b |
SM aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| SM gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$3.62b |
| Gelir Maliyeti | US$439.00m |
| Brüt Kâr | US$3.18b |
| Diğer Giderler | US$3.05b |
| Kazançlar | US$131.00m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | 0.55 |
| Brüt Marj | 87.86% |
| Net Kâr Marjı | 3.62% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 116.1% |
SM uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
Şirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/26 07:26 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/26 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
SM Energy Company 41 Bu analistlerden 10, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Joseph Allman | Baird |
| Jeffrey Robertson | Barclays |
| Rudolf Hokanson | Barrington Research Associates, Inc. |