Regional Management (RM) Hisse Özeti
Çeşitlendirilmiş bir tüketici finansman şirketi olan Regional Management Corp. öncelikle Amerika Birleşik Devletleri'ndeki bankalardan, tasarruf kurumlarından, kredi kartı şirketlerinden ve diğer kredi verenlerden tüketici kredisine sınırlı erişimi olan müşterilere çeşitli taksitli kredi ürünleri sunmaktadır. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 5/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 1/6 |
| Geçmiş Performans | 4/6 |
| Finansal Sağlık | 3/6 |
| Temettüler | 3/6 |
RM Community Fair Values
See what 9 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Regional Management Corp. Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | US$36.55 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | US$46.00 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | US$26.06 |
| Beta | 1.04 |
| 1 Aylık Değişim | -7.86% |
| 3 Aylık Değişim | 9.99% |
| 1 Yıllık Değişim | 38.24% |
| 3 Yıllık Değişim | 39.77% |
| 5 Yıllık Değişim | -25.62% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 122.19% |
Son Haberler & Güncellemeler
RM: Bank Partnership And Aggressive Buybacks Will Support Future Upside At Undervalued P/E
Analysts have lifted their price target on Regional Management from $47.00 to $49.50, citing updated assumptions in their models for slightly higher revenue growth, stronger profit margins, and a lower future P/E multiple. What's in the News Regional Management entered a new lending partnership with Column N.A., a nationally chartered bank that will act as a bank partner for the company's secured and unsecured installment lending products in select states, with the partnership launching this week.RM: Bank Partnership And Buybacks Will Support Future Upside At Undervalued P/E
Analysts are keeping their $47.00 price target on Regional Management unchanged, citing only minor adjustments in revenue growth, profit margin, and future P/E assumptions that leave their overall valuation view steady. What's in the News Regional Management entered a new lending partnership with Column N.A., a nationally chartered bank that supports developers and builders creating financial products.Recent updates
Hissedar Getirileri
| RM | US Consumer Finance | US Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 4.5% | 1.0% | 1.3% |
| 1Y | 38.2% | 6.2% | 27.7% |
Getiri vs. Endüstri: RM geçen yıl % 6.2 oranında getiri sağlayan US Consumer Finance sektörünü aştı.
Getiri vs Piyasa: RM geçen yıl % 27.7 oranında getiri sağlayan US Piyasasını aştı.
Fiyat Oynaklığı
| RM volatility | |
|---|---|
| RM Average Weekly Movement | 5.0% |
| Consumer Finance Industry Average Movement | 6.5% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.6% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.0% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: RM son 3 ayda US piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: RM 'nin haftalık oynaklığı ( 5% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1987 | 2,112 | Lakhbir Lamba | www.regionalmanagement.com |
Çeşitlendirilmiş bir tüketici finansman şirketi olan Regional Management Corp. öncelikle bankalardan, tasarruf kurumlarından, kredi kartı şirketlerinden ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki diğer kredi verenlerden tüketici kredisine sınırlı erişimi olan müşterilere çeşitli taksitli kredi ürünleri sunmaktadır. Küçük ve büyük krediler ile ilgili ödeme ve teminat koruma sigortası ürünleri sunmaktadır. Şirket ayrıca, kredi hayat sigortası, kaza ve sağlık sigortası, istem dışı işsizlik sigortası ve kişisel mülkiyet sigortası dahil olmak üzere kredi ürünleriyle ilgili isteğe bağlı ödeme ve teminat koruma sigortası ve reasürans hizmetleri de sunmaktadır.
Regional Management Corp. Temel Bilgiler Özeti
| RM temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | US$335.08m |
| Kazançlar(TTM) | US$48.81m |
| Gelir(TTM) | US$638.78m |
RM aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| RM gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$638.78m |
| Gelir Maliyeti | US$252.31m |
| Brüt Kâr | US$386.47m |
| Diğer Giderler | US$337.66m |
| Kazançlar | US$48.81m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | 5.30 |
| Brüt Marj | 60.50% |
| Net Kâr Marjı | 7.64% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 429.5% |
RM uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
RM güvenilir bir temettü ödüyor mu?
RM temettü geçmişine ve kıyaslamalara bakın| Regional Management temettü tari̇hleri̇ | |
|---|---|
| Eski Temettü Tarihi | May 20 2026 |
| Temettü Ödeme Tarihi | Jun 10 2026 |
| Eski temettüye kadar geçen günler | 9 days |
| Temettü ödeme tarihine kadar geçen günler | 12 days |
RM güvenilir bir temettü ödüyor mu?
RM temettü geçmişine ve kıyaslamalara bakınŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/27 18:47 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/27 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Regional Management Corp. 9 Bu analistlerden 4, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| David Chiaverini | BMO Capital Markets Equity Research |
| Vincent Caintic | BTIG |
| David Scharf | Citizens JMP Securities, LLC |