Praemium (PPS) Hisse Özeti
Praemium Limited, iştirakleri ile birlikte Avustralya'da ve uluslararası alanda danışmanlar ve varlık yönetimi çözümleri sunmaktadır. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 6/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 5/6 |
| Geçmiş Performans | 5/6 |
| Finansal Sağlık | 6/6 |
| Temettüler | 2/6 |
Ödüller
Risk Analizi
PPS Community Fair Values
See what 34 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Praemium Limited Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | AU$0.69 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | AU$0.94 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | AU$0.56 |
| Beta | 0.49 |
| 1 Aylık Değişim | 2.99% |
| 3 Aylık Değişim | -9.80% |
| 1 Yıllık Değişim | -5.48% |
| 3 Yıllık Değişim | 11.29% |
| 5 Yıllık Değişim | -25.41% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 40.82% |
Son Haberler & Güncellemeler
PPS: Higher Profitability Assumptions Are Expected To Support Future Upside Potential
Analysts have lifted their price target for Praemium from A$1.21 to A$1.40, citing updated assumptions on revenue growth, profit margins and a lower projected future P/E multiple as key drivers of the change. Valuation Changes Fair Value: updated from A$1.21 to A$1.40, implying a higher assessed value per share under the new assumptions.PPS: Steady Margins And Moderately Lower P/E Will Support Future Upside
Analysts have lowered their price target on Praemium to about A$1.05 from A$1.10, reflecting revised assumptions for revenue growth and future P/E, while keeping profit margin expectations broadly steady. Valuation Changes Fair Value: revised slightly lower to A$1.05 from A$1.10.PPS: Higher Margin Outlook And Slightly Lower P/E Will Drive Bullish Upside
Analysts have adjusted their price target for Praemium to A$1.10, citing slightly lower discount rate assumptions, modestly higher revenue growth and profit margin expectations, and a small change in projected future P/E as key drivers of the revised view. Valuation Changes Fair Value: A$1.10 is unchanged in the updated assessment.PPS: Stable Assumptions And Lower Discount Rate Will Support Future Upside
Analysts have kept Praemium's fair value estimate broadly steady at A$1.23, with only small tweaks to inputs such as the discount rate, revenue growth, profit margin and future P/E. These changes help refine rather than shift their overall price target view.Recent updates
Hissedar Getirileri
| PPS | AU Software | AU Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 0.7% | 0.3% | 1.0% |
| 1Y | -5.5% | -50.3% | 3.1% |
Getiri vs. Endüstri: PPS geçen yıl % -50.3 oranında getiri sağlayan Australian Software sektörünü aştı.
Getiri vs Piyasa: PPS geçen yıl % 3.1 oranında getiri sağlayan Australian Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| PPS volatility | |
|---|---|
| PPS Average Weekly Movement | 5.5% |
| Software Industry Average Movement | 10.9% |
| Market Average Movement | 10.3% |
| 10% most volatile stocks in AU Market | 17.4% |
| 10% least volatile stocks in AU Market | 4.2% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: PPS son 3 ayda Australian piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: PPS 'nin haftalık oynaklığı ( 6% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 2001 | n/a | Anthony Wamsteker | www.praemium.com |
Praemium Limited, iştirakleri ile birlikte Avustralya'da ve uluslararası alanda danışmanlar ve varlık yönetimi çözümleri sunmaktadır. Sprectrum, SMA, Super, Scope ve Scope+ çözümleri gibi ürünler sunmaktadır. Ayrıca şirket, raporlama, dijital deneyim, veri entegrasyonu, özelleştirmeler, vergi optimizasyonu ve alternatif varlıkları içeren platformlar sunmaktadır.
Praemium Limited Temel Bilgiler Özeti
| PPS temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | AU$336.36m |
| Kazançlar(TTM) | AU$17.61m |
| Gelir(TTM) | AU$109.01m |
PPS aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| PPS gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | AU$109.01m |
| Gelir Maliyeti | AU$58.56m |
| Brüt Kâr | AU$50.45m |
| Diğer Giderler | AU$32.85m |
| Kazançlar | AU$17.61m |
Son Raporlanan Kazançlar
Dec 31, 2025
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | 0.036 |
| Brüt Marj | 46.28% |
| Net Kâr Marjı | 16.15% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 0% |
PPS uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
Şirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/29 18:24 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/29 00:00 |
| Kazançlar | 2025/12/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/06/30 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Praemium Limited 10 Bu analistlerden 6, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Nicholas McGarrigle | Barrenjoey Markets Pty Limited |
| Hayden Nicholson | Bell Potter |
| Warren Jeffries | Canaccord Genuity |