Perseus Mining (PRU) Hisse Özeti
Perseus Mining Limited, bağlı ortaklıklarıyla birlikte Gana, Fildişi Sahili, Tanzanya ve Sudan'da altın mülkleri aramakta, değerlendirmekte, geliştirmekte ve madencilik yapmaktadır. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 2/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 4/6 |
| Geçmiş Performans | 2/6 |
| Finansal Sağlık | 6/6 |
| Temettüler | 2/6 |
Ödüller
Risk Analizi
Risk kontrollerimizden PRU için herhangi bir risk tespit edilmedi.
PRU Community Fair Values
Create NarrativeSee what 77 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Perseus Mining Limited Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | AU$5.38 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | AU$6.60 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | AU$3.20 |
| Beta | 1.06 |
| 1 Aylık Değişim | -3.76% |
| 3 Aylık Değişim | -7.40% |
| 1 Yıllık Değişim | 41.58% |
| 3 Yıllık Değişim | 194.79% |
| 5 Yıllık Değişim | 280.21% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 3,160.61% |
Son Haberler & Güncellemeler
PRU: Underground Ramp Up And Outperformance Rating Will Support Future Upside
Analysts have modestly lifted their A$6.70 price target on Perseus Mining as they refresh assumptions around discount rates, revenue growth and future P/E multiples, and factor in the recent upgrade to Outperform from Sector Perform. Analyst Commentary Analysts pointing to the refreshed A$6.70 price target and the recent upgrade to Outperform see this as a reassessment of Perseus Mining’s risk and reward profile, rather than a short term call.PRU: Higher Payout And Stronger Guidance Will Support Future Upside
Analysts have raised their average price target on Perseus Mining to A$6.70, supported by more positive ratings and updated views on revenue growth, profit margins and forward P/E assumptions. Analyst Commentary Recent research points to a more constructive stance on Perseus Mining, with bullish analysts aligning around a A$6.70 price target and more confident assumptions on revenue, margins and forward P/E.Recent updates
Hissedar Getirileri
| PRU | AU Metals and Mining | AU Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 4.5% | 3.3% | 0.5% |
| 1Y | 41.6% | 56.6% | 2.5% |
Getiri vs. Endüstri: PRU geçen yıl % 56.6 oranında getiri sağlayan Australian Metals and Mining sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: PRU geçen yıl % 2.5 oranında getiri sağlayan Australian Piyasasını aştı.
Fiyat Oynaklığı
| PRU volatility | |
|---|---|
| PRU Average Weekly Movement | 5.8% |
| Metals and Mining Industry Average Movement | 12.2% |
| Market Average Movement | 10.3% |
| 10% most volatile stocks in AU Market | 17.3% |
| 10% least volatile stocks in AU Market | 4.2% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: PRU son 3 ayda Australian piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: PRU 'nin haftalık oynaklığı ( 6% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 2003 | n/a | Craig Jones | perseusmining.com |
Perseus Mining Limited, iştirakleriyle birlikte Gana, Fildişi Sahili, Tanzanya ve Sudan'da altın mülkleri aramakta, değerlendirmekte, geliştirmekte ve madencilik yapmaktadır. Şirketin amiral gemisi varlıkları arasında Fildişi Sahili'nin merkezinde bulunan ve %90'ına sahip olduğu Yaouré altın madeni ve Tanzanya'daki Victoria Gölü Altın Sahası'nın Sukumaland Archaean Greenstone Kuşağı'nın kuzeydoğu kanadında bulunan ve %80'ine sahip olduğu Nyanzaga altın projesi bulunmaktadır. Perseus Mining Limited 2003 yılında kurulmuştur ve merkezi Subiaco, Avustralya'dadır.
Perseus Mining Limited Temel Bilgiler Özeti
| PRU temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | AU$7.21b |
| Kazançlar(TTM) | AU$498.99m |
| Gelir(TTM) | AU$1.79b |
PRU aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| PRU gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$1.27b |
| Gelir Maliyeti | US$571.68m |
| Brüt Kâr | US$703.08m |
| Diğer Giderler | US$346.96m |
| Kazançlar | US$356.12m |
Son Raporlanan Kazançlar
Dec 31, 2025
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | 0.27 |
| Brüt Marj | 55.15% |
| Net Kâr Marjı | 27.94% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 0% |
PRU uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
Şirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/27 20:14 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/27 00:00 |
| Kazançlar | 2025/12/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/06/30 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Perseus Mining Limited 29 Bu analistlerden 7, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Nicolas Dion | ATB Cormark |
| Nicholas McGarrigle | Barrenjoey Markets Pty Limited |
| Dale Koenders | Barrenjoey Markets Pty Limited |