Steadfast Group (SDF) Hisse Özeti
Steadfast Group Limited, Avustralya, Asya ve Avrupa'da genel sigorta aracılık hizmetleri sunmaktadır. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 5/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 1/6 |
| Geçmiş Performans | 5/6 |
| Finansal Sağlık | 5/6 |
| Temettüler | 5/6 |
Ödüller
Risk Analizi
SDF Community Fair Values
See what 30 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Steadfast Group Limited Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | AU$4.09 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | AU$6.67 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | AU$3.87 |
| Beta | 0.19 |
| 1 Aylık Değişim | -4.44% |
| 3 Aylık Değişim | -4.66% |
| 1 Yıllık Değişim | -29.97% |
| 3 Yıllık Değişim | -31.83% |
| 5 Yıllık Değişim | 3.02% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 188.03% |
Son Haberler & Güncellemeler
SDF: Dividend And New CFO Appointment Will Support Future Upside Potential
Analysts have kept their A$5.94 price target for Steadfast Group unchanged, reflecting stable assumptions on discount rate, revenue growth, profit margin and future P/E, while highlighting a lack of near term catalysts in line with recent broader sector views. Analyst Commentary Recent commentary around Steadfast Group points to a broadly neutral stance, with analysts highlighting limited near term catalysts for a re-rating.SDF: Dividend And New CFO Appointment Will Support Future Share Repricing
Analysts have made a small adjustment to Steadfast Group's valuation, trimming the fair value estimate from about A$5.94 to roughly A$5.94. This reflects slightly different assumptions around revenue growth, profit margins and future P/E, and also highlights a broader lack of clear share price catalysts seen in recent peer research.SDF: Dividend And New CFO Appointment Will Support Future Share Upside
Analysts have trimmed their price target for Steadfast Group slightly, with the updated fair value moving from A$5.96 to A$5.94. This reflects more cautious assumptions on profit margins and future P/E, even as long term revenue growth expectations remain steady.SDF: Dividend And New CFO Appointment Will Support Future Share Repricing
Analysts have kept their price target for Steadfast Group steady at A$5.96. They cite a lack of clear near term catalysts, while maintaining unchanged assumptions for discount rate, revenue growth, profit margin and future P/E.SDF: Dividend Strength And New CFO Appointment Will Support Future Upside Potential
Analysts have trimmed their Steadfast Group price target to A$5.96 from A$6.31 as they update their views on fair value, revenue growth, profit margins and future P/E assumptions. What's in the News Hannah Lee has been appointed Chief Financial Officer of Steadfast Group, effective 24 February 2026, after serving as Interim CFO since 31 August 2025 and previously as Group Financial Controller (Key Developments).Recent updates
Hissedar Getirileri
| SDF | AU Insurance | AU Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | -1.4% | -0.2% | 2.0% |
| 1Y | -30.0% | -8.8% | 3.4% |
Getiri vs. Endüstri: SDF geçen yıl % -8.8 oranında getiri sağlayan Australian Insurance sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: SDF geçen yıl % 3.4 oranında getiri sağlayan Australian Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| SDF volatility | |
|---|---|
| SDF Average Weekly Movement | 3.2% |
| Insurance Industry Average Movement | 3.3% |
| Market Average Movement | 10.3% |
| 10% most volatile stocks in AU Market | 17.5% |
| 10% least volatile stocks in AU Market | 4.3% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: SDF son 3 ayda Australian piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: SDF 'nin haftalık oynaklığı ( 3% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1996 | n/a | Robert Kelly | www.steadfast.com.au |
Steadfast Group Limited, Avustralya, Asya ve Avrupa'da genel sigorta aracılık hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca sigorta yüklenim hizmetleri ve ilgili hizmetler de sunmaktadır. Buna ek olarak, şirket havacılık, iş paketi ve kesintisi, sözleşme işleri, kurumsal seyahat, siber, etkinlikler, çiftlik, denizcilik, yönetim ve ürün sorumluluğu, mesleki tazminat, kamu sorumluluğu, ticari kredi ve işçi tazminat sigortası gibi çeşitli ticari sigorta ürünleri sunmaktadır.
Steadfast Group Limited Temel Bilgiler Özeti
| SDF temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | AU$4.55b |
| Kazançlar(TTM) | AU$355.50m |
| Gelir(TTM) | AU$2.20b |
SDF aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| SDF gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | AU$2.20b |
| Gelir Maliyeti | AU$1.05b |
| Brüt Kâr | AU$1.15b |
| Diğer Giderler | AU$797.60m |
| Kazançlar | AU$355.50m |
Son Raporlanan Kazançlar
Dec 31, 2025
Sonraki Kazanç Tarihi
Aug 26, 2026
| Hisse başına kazanç (EPS) | 0.32 |
| Brüt Marj | 52.33% |
| Net Kâr Marjı | 16.13% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 71.4% |
SDF uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
Şirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/26 09:54 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/26 00:00 |
| Kazançlar | 2025/12/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/06/30 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Steadfast Group Limited 19 Bu analistlerden 9, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Andrew Adams | Barrenjoey Markets Pty Limited |
| Nicholas McGarrigle | Barrenjoey Markets Pty Limited |
| Jeff Cai | Citigroup Inc |