Vector (VCT) Aandelenoverzicht
Vector Limited houdt zich, samen met haar dochterondernemingen, bezig met de distributie van elektriciteit en gas, de verkoop van aardgas en LPG, en telecommunicatie en nieuwe energieoplossingen in Nieuw-Zeeland. Meer informatie
| Sneeuwvlok Score | |
|---|---|
| Waardering | 2/6 |
| Toekomstige groei | 2/6 |
| Prestaties in het verleden | 1/6 |
| Financiële gezondheid | 3/6 |
| Dividenden | 3/6 |
VCT Community Fair Values
See what 8 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Vector Limited Concurrenten
Prijsgeschiedenis en prestaties
| Historische aandelenkoersen | |
|---|---|
| Huidige aandelenkoers | NZ$5.01 |
| 52 Week Hoogtepunt | NZ$5.30 |
| 52 Week Laag | NZ$4.02 |
| Bèta | 0.36 |
| 1 maand verandering | 1.42% |
| 3 maanden verandering | 3.73% |
| 1 Jaar Verandering | 22.20% |
| 3 jaar verandering | 25.88% |
| 5 jaar verandering | 22.20% |
| Verandering sinds IPO | 65.89% |
Recent nieuws en updates
VCT: Future Fair Value View Will Rely On Stable Distribution Volumes
Analysts have kept their NZ$4.98 price target for Vector steady, reflecting unchanged assumptions around fair value, discount rate, revenue growth, profit margin and future P/E. What's in the News Vector reported unaudited operating results for the nine months ended 31 March 2026, including 637,247 electricity customers compared with 630,004 a year earlier and 9,670 new electricity connections compared with 9,480 a year earlier (Key Developments).VCT: Future Fair Value View Will Rely On Stable Distribution Volumes
Analysts have maintained their NZ$4.98 price target on Vector, citing unchanged assumptions around fair value, discount rate, revenue growth, profit margin, and future P/E as the basis for keeping their outlook steady. What's in the News Vector plans to change its external auditor, with PwC appointed for the 2027 financial year starting July 1, 2026, following an Audit Committee led tender process, while KPMG will complete the 2026 audit (Key Developments).VCT: Future Fair Value View Will Rely On Stable Distribution Volumes
Analysts have kept their NZ$4.98 price target for Vector unchanged. This reflects steady assumptions around fair value, discount rate, revenue growth, profit margin and future P/E.VCT: Future Fair Value View Will Reflect Stable Network Volumes
Analysts have kept their NZ$ fair value estimate for Vector unchanged, reflecting consistent assumptions for discount rate, revenue growth, profit margin and future P/E that support a steady price target outlook. What's in the News Vector reported unaudited operating results for the six months ended 31 December 2025, providing investors with updated data on its electricity and gas distribution activities (company announcement).Recent updates
Rendement voor aandeelhouders
| VCT | NZ Integrated Utilities | NZ Markt | |
|---|---|---|---|
| 7D | -0.8% | 1.7% | 0.5% |
| 1Y | 22.2% | 9.1% | 3.1% |
Rendement versus industrie: VCT overtrof de NZ Integrated Utilities industrie, die het afgelopen jaar een rendement 9.1 % opleverde.
Rendement versus markt: VCT overtrof de NZ markt, die het afgelopen jaar een rendement opleverde van 3.1 %.
Prijsvolatiliteit
| VCT volatility | |
|---|---|
| VCT Average Weekly Movement | 3.0% |
| Integrated Utilities Industry Average Movement | 3.6% |
| Market Average Movement | 4.0% |
| 10% most volatile stocks in NZ Market | 8.1% |
| 10% least volatile stocks in NZ Market | 2.9% |
Stabiele aandelenkoers: VCT heeft de afgelopen 3 maanden geen significante prijsvolatiliteit gekend vergeleken met de NZ markt.
Volatiliteit in de loop van de tijd: De wekelijkse volatiliteit ( 3% ) van VCT is het afgelopen jaar stabiel geweest.
Over het bedrijf
| Opgericht | Werknemers | CEO | Website |
|---|---|---|---|
| 1990 | n/a | Chris Blenkiron | www.vector.co.nz |
Vector Limited houdt zich, samen met haar dochterondernemingen, bezig met de distributie van elektriciteit en gas, de verkoop van aardgas en LPG, en telecommunicatie en nieuwe energieoplossingen in Nieuw-Zeeland. Het bedrijf opereert via twee segmenten, Gereguleerde Netwerken en Gashandel. Het distribueert elektriciteit naar particuliere en commerciële klanten in Auckland via zijn netwerk dat bestaat uit ongeveer 19.000 kilometer elektriciteitsleidingen; LPG in bulk naar commerciële klanten; LPG in flessen naar commerciële en particuliere klanten; en bezit, exploiteert en distribueert aardgas.
Vector Limited Samenvatting
| VCT fundamentele statistieken | |
|---|---|
| Marktkapitalisatie | NZ$5.06b |
| Inkomsten(TTM) | NZ$149.60m |
| Inkomsten(TTM) | NZ$1.14b |
Is VCT overgewaardeerd?
Zie Reële waarde en waarderingsanalyseInkomsten en omzet
| VCT resultatenrekening (TTM) | |
|---|---|
| Inkomsten | NZ$1.14b |
| Kosten van inkomsten | NZ$505.30m |
| Brutowinst | NZ$632.60m |
| Overige uitgaven | NZ$483.00m |
| Inkomsten | NZ$149.60m |
Laatst gerapporteerde inkomsten
Dec 31, 2025
Volgende inkomensdatum
n.v.t.
| Winst per aandeel (EPS) | 0.15 |
| Brutomarge | 55.59% |
| Nettowinstmarge | 13.15% |
| Schuld/Eigen Vermogen Verhouding | 58.7% |
Hoe presteerde VCT op de lange termijn?
Bekijk historische prestaties en vergelijkingDividenden
Bedrijfsanalyse en status van financiële gegevens
| Gegevens | Laatst bijgewerkt (UTC-tijd) |
|---|---|
| Bedrijfsanalyse | 2026/05/27 16:04 |
| Aandelenkoers aan het einde van de dag | 2026/05/27 00:00 |
| Inkomsten | 2025/12/31 |
| Jaarlijkse inkomsten | 2025/06/30 |
Gegevensbronnen
De gegevens die gebruikt zijn in onze bedrijfsanalyse zijn afkomstig van S&P Global Market Intelligence LLC. De volgende gegevens worden gebruikt in ons analysemodel om dit rapport te genereren. De gegevens zijn genormaliseerd, waardoor er een vertraging kan optreden voordat de bron beschikbaar is.
| Pakket | Gegevens | Tijdframe | Voorbeeld Amerikaanse bron * |
|---|---|---|---|
| Financiële gegevens bedrijf | 10 jaar |
| |
| Consensus schattingen analisten | +3 jaar |
|
|
| Marktprijzen | 30 jaar |
| |
| Eigendom | 10 jaar |
| |
| Beheer | 10 jaar |
| |
| Belangrijkste ontwikkelingen | 10 jaar |
|
* Voorbeeld voor effecten uit de VS, voor niet-Amerikaanse effecten worden gelijkwaardige formulieren en bronnen gebruikt.
Tenzij anders vermeld zijn alle financiële gegevens gebaseerd op een jaarperiode, maar worden ze elk kwartaal bijgewerkt. Dit staat bekend als Trailing Twelve Month (TTM) of Last Twelve Month (LTM) gegevens. Meer informatie.
Analysemodel en Snowflake
Details van het analysemodel dat is gebruikt om dit rapport te genereren zijn beschikbaar op onze Github-pagina. We hebben ook handleidingen over hoe je onze rapporten kunt gebruiken en tutorials op YouTube.
Leer meer over het team van wereldklasse dat het Simply Wall St-analysemodel heeft ontworpen en gebouwd.
Industrie en sector
Onze industrie- en sectormetrics worden elke 6 uur berekend door Simply Wall St, details van ons proces zijn beschikbaar op Github.
Bronnen van analisten
Vector Limited wordt gevolgd door 7 analisten. 4 van deze analisten hebben de schattingen van de omzet of winst ingediend die zijn gebruikt als input voor ons rapport. Inzendingen van analisten worden de hele dag door bijgewerkt.
| Analist | Instelling |
|---|---|
| Grant Swanepoel | Deutsche Bank |
| Andrew Harvey-Green | Forsyth Barr Group Ltd. |
| Matthew Henry | Goldman Sachs |