Atlassian (TEAM) Hisse Özeti
Atlassian Corporation, kuruluşların tüm ekipleri dünya çapında üretkenliğin kilidini açan bir çalışma sistemi aracılığıyla birbirine bağlamasını sağlayan bir işbirliği yazılımı sunar. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 4/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 5/6 |
| Geçmiş Performans | 0/6 |
| Finansal Sağlık | 5/6 |
| Temettüler | 0/6 |
TEAM Community Fair Values
See what 244 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Top Community Narratives
Atlassian Corporation Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | US$107.61 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | US$222.59 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | US$56.01 |
| Beta | 0.90 |
| 1 Aylık Değişim | 52.66% |
| 3 Aylık Değişim | 43.23% |
| 1 Yıllık Değişim | -48.17% |
| 3 Yıllık Değişim | -41.48% |
| 5 Yıllık Değişim | -52.36% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 287.37% |
Son Haberler & Güncellemeler
Atlassian: The Market Is Reacting To Fear Rather Than Real Data
Summary Atlassian has sharply underperformed, losing two-thirds of its value in 12 months despite accelerating revenue growth and robust RPO expansion. I reiterate a 'Strong Buy' rating, arguing the selloff is sentiment-driven and not supported by Atlassian’s resilient business performance or durable platform value. TEAM’s platform remains critical for technical teams, offering essential context and collaboration tools that agentic AI cannot fully replace. Risks from AI-driven seat compression exist, but rising credit spending and platform usage suggest Atlassian can pivot toward a consumption-based growth model. Read the full article on Seeking AlphaTEAM: The Enterprise Cloud Pivot and the AI-Driven Collaboration Inflection Point Leveraging a $4B Backlog and 29% Cloud Growth
Atlassian Corporation (TEAM), the global leader in team collaboration and productivity software, is navigating a transformative fiscal 2026 defined by its high-stakes migration of legacy on-premises users to the unified Atlassian Cloud. As of May 12, 2026, the company holds a significant market capitalization of approximately $23.15 billion , with its shares trading near $87.31 after a period of price adjustments reflecting leadership transitions and aggressive infrastructure investments.TEAM: AI Integration With Cloud Partners Will Drive Stronger Long Term Returns
Analysts have reduced their price target for Atlassian to reflect an updated fair value estimate of about $145.54, down from roughly $165.22. This adjustment is based on slightly revised assumptions for the discount rate, revenue growth, profit margin and future P/E.Recent updates
Hissedar Getirileri
| TEAM | US Software | US Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 26.0% | 8.5% | 1.5% |
| 1Y | -48.2% | -0.7% | 28.6% |
Getiri vs. Endüstri: TEAM geçen yıl % -0.7 oranında getiri sağlayan US Software sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: TEAM geçen yıl % 28.6 oranında getiri sağlayan US Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| TEAM volatility | |
|---|---|
| TEAM Average Weekly Movement | 13.1% |
| Software Industry Average Movement | 9.7% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.8% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.0% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: TEAM hisse senedi fiyatı, son 3 ayda US piyasasına kıyasla dalgalı seyretti.
Zaman İçindeki Volatilite: TEAM 'nin haftalık oynaklığı ( 13% ) geçen yıl boyunca sabit kaldı, ancak hala US hisselerinin %75'inden yüksek.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 2002 | 13,813 | Mike Cannon-Brookes | www.atlassian.com |
Atlassian Corporation, kuruluşların dünya çapında üretkenliğin kilidini açan bir çalışma sistemi aracılığıyla tüm ekipleri birbirine bağlamasını sağlayan bir işbirliği yazılımı sağlar. Ürün portföyünde iş planlama, izleme ve yönetme için bir proje yönetim platformu olan Jira; ekip bilgisi, belgeler ve işbirliği içeriği oluşturmak, düzenlemek ve paylaşmak için bağlantılı bir çalışma alanı olan Confluence; video kaydetmek ve paylaşmak için eşzamansız bir video iletişim aracı olan Loom; BT, İK ve diğer ekipler için sezgisel bir hizmet yönetimi çözümü olan Jira Hizmet Yönetimi ve Arama, Sohbet ve Temsilci yetenekleriyle ekiplere yardımcı olan bir yapay zeka teklifi olan Rovo bulunmaktadır. Şirket ayrıca profesyonel geliştirme ekipleri için git tabanlı bir kaynak kodu yönetim platformu olan Bitbucket; mühendislik bileşenlerinin birleşik bir görünümünü sağlayan bir geliştirici portalı olan Compass; ürün fikirlerini yakalamak, önceliklendirmek ve yol haritasını çıkarmak için bir araç olan Jira Product Discovery; stratejiyi uygulama ile uyumlu hale getirmek için iş ve teknoloji ekiplerini birbirine bağlayan bir kurumsal çeviklik çözümü olan Jira Align; liderlik ekipleri için bir strateji merkezi olan Focus ve bir işgücü planlama uygulaması olan Talent'ı da sunuyor.
Atlassian Corporation Temel Bilgiler Özeti
| TEAM temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | US$23.67b |
| Kazançlar(TTM) | -US$216.81m |
| Gelir(TTM) | US$6.19b |
TEAM aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| TEAM gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$6.19b |
| Gelir Maliyeti | US$940.18m |
| Brüt Kâr | US$5.25b |
| Diğer Giderler | US$5.47b |
| Kazançlar | -US$216.81m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | -0.85 |
| Brüt Marj | 84.81% |
| Net Kâr Marjı | -3.50% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 112.5% |
TEAM uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/29 12:53 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/29 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/06/30 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Atlassian Corporation 52 Bu analistlerden 32, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Richard Kramer | Arete Research Services LLP |
| Adam Shepherd | Arete Research Services LLP |
| Jamie Shelton | Arete Research Services LLP |