LandBridge (LB) Hisse Özeti
LandBridge Company LLC, iştirakleriyle birlikte, Amerika Birleşik Devletleri'nde petrol ve doğal gaz gelişimini desteklemek ve geliştirmek için arazi ve kaynaklara sahiptir ve bunları yönetmektedir. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 1/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 5/6 |
| Geçmiş Performans | 4/6 |
| Finansal Sağlık | 3/6 |
| Temettüler | 0/6 |
LB Community Fair Values
See what 32 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
LandBridge Company LLC Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | US$78.63 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | US$85.60 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | US$43.75 |
| Beta | 0 |
| 1 Aylık Değişim | 15.14% |
| 3 Aylık Değişim | 19.14% |
| 1 Yıllık Değişim | 0.27% |
| 3 Yıllık Değişim | n/a |
| 5 Yıllık Değişim | n/a |
| Halka arzdan bu yana değişim | 239.65% |
Son Haberler & Güncellemeler
LB: Future Data Center Exposure Will Mask Emerging Overvaluation Risk
Analysts have raised their fair value estimate for LandBridge from $55.00 to $66.00, citing updated assumptions that include a revised discount rate, revenue growth, profit margin, and future P/E inputs. What's in the News LandBridge highlighted accretive M&A as its first capital allocation priority and reported closing bolt on acquisitions that added nearly 50,000 surface acres over the past year, with a focus on fee surface ownership and smaller tuck in deals that build a permanent asset base.LandBridge's (NYSE:LB) Earnings May Just Be The Starting Point
LandBridge Company LLC ( NYSE:LB ) just reported healthy earnings but the stock price didn't move much. We think that...LandBridge: Valuation, Fundamentals Bridge The Gap Between Target And Current Price
Summary LandBridge maintains robust growth and margins through strategic surface acreage acquisitions and a low-cost, diversified business model. Q1 2026 revenue rose 16% YoY to $51M, with operating margin expanding to 57.4%, demonstrating strong operational leverage despite increased expenses. LB's royalty-based model and expanding surface acreage position it to benefit from higher oil prices and potential demand influx in the US energy sector. I reiterate my buy rating, citing reasonable valuation (TP $74.42), solid liquidity, moderate leverage, and multiple buying opportunities despite cautious technicals. Read the full article on Seeking AlphaRecent updates
Hissedar Getirileri
| LB | US Real Estate | US Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 8.8% | -0.2% | 1.1% |
| 1Y | 0.3% | -8.0% | 28.7% |
Getiri vs. Endüstri: LB geçen yıl % -8 oranında getiri sağlayan US Real Estate sektörünü aştı.
Getiri vs Piyasa: LB geçen yıl % 28.7 oranında getiri sağlayan US Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| LB volatility | |
|---|---|
| LB Average Weekly Movement | 7.9% |
| Real Estate Industry Average Movement | 6.9% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.4% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.1% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: LB son 3 ayda US piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: LB 'nin haftalık oynaklığı ( 8% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 2021 | n/a | Jason Long | www.landbridgeco.com |
LandBridge Company LLC, bağlı ortaklıklarıyla birlikte, Amerika Birleşik Devletleri'nde petrol ve doğal gaz gelişimini desteklemek ve geliştirmek için arazi ve kaynaklara sahiptir ve bunları yönetmektedir. Teksas ve New Mexico'daki Delaware Havzası içinde ve çevresinde yüzey arazilerine sahiptir. Şirket, petrol ve doğal gaz telif hakları portföyüne sahiptir.
LandBridge Company LLC Temel Bilgiler Özeti
| LB temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | US$6.06b |
| Kazançlar(TTM) | US$31.66m |
| Gelir(TTM) | US$206.15m |
LB aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| LB gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$206.15m |
| Gelir Maliyeti | US$1.97m |
| Brüt Kâr | US$204.18m |
| Diğer Giderler | US$172.52m |
| Kazançlar | US$31.66m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | 1.14 |
| Brüt Marj | 99.05% |
| Net Kâr Marjı | 15.36% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 66.3% |
LB uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
LB güvenilir bir temettü ödüyor mu?
LB temettü geçmişine ve kıyaslamalara bakın| LandBridge temettü tari̇hleri̇ | |
|---|---|
| Eski Temettü Tarihi | Jun 04 2026 |
| Temettü Ödeme Tarihi | Jun 18 2026 |
| Eski temettüye kadar geçen günler | 10 days |
| Temettü ödeme tarihine kadar geçen günler | 24 days |
LB güvenilir bir temettü ödüyor mu?
LB temettü geçmişine ve kıyaslamalara bakınŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/25 04:07 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/22 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
LandBridge Company LLC 9 Bu analistlerden 5, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Theresa Chen | Barclays |
| Spiro Dounis | Citigroup Inc |
| John Mackay | Goldman Sachs |