Forestar Group (FOR) Hisse Özeti
Forestar Group Inc. Amerika Birleşik Devletleri'nde bir konut arsası geliştirme şirketi olarak faaliyet göstermektedir. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 3/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 0/6 |
| Geçmiş Performans | 2/6 |
| Finansal Sağlık | 5/6 |
| Temettüler | 0/6 |
Ödüller
Risk Analizi
Risk kontrollerimizden FOR için herhangi bir risk tespit edilmedi.
FOR Community Fair Values
Create NarrativeSee what 13 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Forestar Group Inc. Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | US$26.36 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | US$30.74 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | US$18.73 |
| Beta | 1.45 |
| 1 Aylık Değişim | -6.26% |
| 3 Aylık Değişim | -6.66% |
| 1 Yıllık Değişim | 34.97% |
| 3 Yıllık Değişim | 33.27% |
| 5 Yıllık Değişim | 14.51% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 14.61% |
Son Haberler & Güncellemeler
FOR: Steady Fair Value Will Reflect 2026 Revenue And Lot Delivery Plans
Analysts have kept their $26.00 price target for Forestar Group unchanged, citing slightly lower discount rate and revenue growth assumptions, along with a small adjustment to profit margin and future P/E expectations that together support a steady valuation view. What's in the News Forestar Group maintained its fiscal 2026 revenue guidance in a range of $1.6b to $1.7b, giving investors a defined revenue expectation for that year (Key Developments).FOR: Higher Future P/E Assumptions Will Support Long Term Upside Potential
Analysts have maintained their $33.00 price target on Forestar Group, citing a slightly higher assumed P/E multiple along with modest adjustments to discount rate, revenue growth, and profit margin assumptions as they refine their models. Valuation Changes Fair Value: Price target held at $33.00, reflecting no change in the headline valuation level.FOR: Steady Fair Value Will Balance Higher Risk Assumptions And Future P/E Expectations
Analysts now hold their price target for Forestar Group at $26.00. The latest update reflects slightly adjusted assumptions on discount rate, revenue growth, profit margin, and future P/E, which keep the headline valuation level unchanged.Recent updates
Hissedar Getirileri
| FOR | US Real Estate | US Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 4.6% | -1.3% | 2.5% |
| 1Y | 35.0% | -10.6% | 26.4% |
Getiri vs. Endüstri: FOR geçen yıl % -8 oranında getiri sağlayan US Real Estate sektörünü aştı.
Getiri vs Piyasa: FOR geçen yıl % 28.7 oranında getiri sağlayan US Piyasasını aştı.
Fiyat Oynaklığı
| FOR volatility | |
|---|---|
| FOR Average Weekly Movement | 4.3% |
| Real Estate Industry Average Movement | 7.3% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.5% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.1% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: FOR son 3 ayda US piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: FOR 'nin haftalık oynaklığı ( 4% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 2005 | 406 | Andy Oxley | www.forestar.com |
Forestar Group Inc. Amerika Birleşik Devletleri'nde bir konut arsası geliştirme şirketi olarak faaliyet göstermektedir. Arazi satın almakta ve tek ailelik konut toplulukları için altyapı geliştirmektedir. Şirket, bitmiş tek ailelik konut arsalarını yerel, bölgesel ve ulusal ev inşaatçılarına satmaktadır.
Forestar Group Inc. Temel Bilgiler Özeti
| FOR temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | US$1.32b |
| Kazançlar(TTM) | US$167.30m |
| Gelir(TTM) | US$1.71b |
FOR aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| FOR gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$1.71b |
| Gelir Maliyeti | US$1.34b |
| Brüt Kâr | US$364.60m |
| Diğer Giderler | US$197.30m |
| Kazançlar | US$167.30m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
Jul 21, 2026
| Hisse başına kazanç (EPS) | 3.28 |
| Brüt Marj | 21.34% |
| Net Kâr Marjı | 9.79% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 43.6% |
FOR uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/26 06:15 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/26 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/09/30 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Forestar Group Inc. 10 Bu analistlerden 4, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| John Lovallo | BofA Global Research |
| Ryan Gilbert | BTIG |
| Anthony Pettinari | Citigroup Inc |