LeMaitre Vascular (LMAT) Hisse Özeti
LeMaitre Vascular, Inc. vasküler cerrahi alanında kullanılan tıbbi cihazlar ve implantlar geliştirmekte, üretmekte ve Amerika, Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Asya Pasifik'te pazarlamaktadır. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 2/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 1/6 |
| Geçmiş Performans | 5/6 |
| Finansal Sağlık | 5/6 |
| Temettüler | 4/6 |
LMAT Community Fair Values
See what 12 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
LeMaitre Vascular, Inc. Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | US$94.65 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | US$118.01 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | US$79.01 |
| Beta | 0.60 |
| 1 Aylık Değişim | -11.76% |
| 3 Aylık Değişim | -12.51% |
| 1 Yıllık Değişim | 15.15% |
| 3 Yıllık Değişim | 45.82% |
| 5 Yıllık Değişim | 84.43% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 1,426.61% |
Son Haberler & Güncellemeler
LMAT: Future Cash Returns May Support Raised Earnings Guidance And Premium P/E
LeMaitre Vascular's analyst price target has been updated to $118.75 from $111.22, as analysts factor in revised fair value assumptions, a slightly lower discount rate, modestly adjusted revenue growth expectations, and a higher projected P/E multiple supported by recent research updates from multiple firms. Analyst Commentary Recent research updates show a cluster of higher price targets for LeMaitre Vascular, alongside at least one more neutral stance, giving you a mix of optimistic and cautious views to weigh.LMAT: Future Cash Returns And Operating Leverage May Sustain Current Premium
Narrative Update on LeMaitre Vascular The updated analyst price target for LeMaitre Vascular moves to $117 from $108. This reflects analysts' focus on recent double digit organic growth, margin expansion, strong cash flow, and better than expected Q4 results with operating leverage.Recent updates
Hissedar Getirileri
| LMAT | US Medical Equipment | US Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | -3.2% | -2.5% | 1.8% |
| 1Y | 15.1% | -21.6% | 28.4% |
Getiri vs. Endüstri: LMAT geçen yıl % -21.6 oranında getiri sağlayan US Medical Equipment sektörünü aştı.
Getiri vs Piyasa: LMAT geçen yıl % 28.4 oranında getiri sağlayan US Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| LMAT volatility | |
|---|---|
| LMAT Average Weekly Movement | 4.3% |
| Medical Equipment Industry Average Movement | 8.4% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.7% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.0% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: LMAT son 3 ayda US piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: LMAT 'nin haftalık oynaklığı ( 4% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1983 | 651 | George LeMaitre | www.lemaitre.com |
LeMaitre Vascular, Inc. Amerika, Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Asya Pasifik'te vasküler cerrahi alanında kullanılan tıbbi cihazlar ve implantlar geliştirmekte, üretmekte ve pazarlamaktadır. Şirket, vasküler rekonstrüksiyon ve kardiyak onarım ve rekonstrüksiyonda kullanılan kriyoprezerve insan doku greftleri olan allogreftler; arterlerden kan pıhtılarını çıkarmak için embolektomi kateterleri; venöz sistemdeki trombüsleri çıkarmak için trombektomi kateterleri; kan akışını geçici olarak tıkayan oklüzyon kateterleri ve damar sistemine kan ve diğer sıvıları perfüze etmek için perfüzyon kateterleri ve insan kadavra doku kriyoprezervasyon hizmetleri sunmaktadır. Diyaliz erişimi için kullanılan bir sığır karotis arteri olan artegraft biyolojik grefti; cerrahi müdahale sonrası damar kapatma için kullanılan XenoSure biyolojik yamaları; damar onarımı, kalp onarımı ve rekonstrüksiyonu ve yenidoğan onarımlarında kullanılan VascuCel ve CardioCel biyolojik yamalarını içeren bir biyolojik ürün paketi sunmaktadır; kanı geçici olarak beyne yönlendiren karotid şantlar; alt ekstremite baypas ve diyaliz erişimi için endike biyosentetik vasküler greftler; varisli damarların rezeksiyonu ve ablasyonu için flebektomi sistemi; genişletilmiş politetrafloroetilen greftler olan LifeSpan vasküler greftler; ve hastalıklı arterleri baypas etmek veya değiştirmek için kullanılan vasküler greftler.
LeMaitre Vascular, Inc. Temel Bilgiler Özeti
| LMAT temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | US$2.16b |
| Kazançlar(TTM) | US$62.40m |
| Gelir(TTM) | US$256.28m |
LMAT aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| LMAT gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$256.28m |
| Gelir Maliyeti | US$73.47m |
| Brüt Kâr | US$182.82m |
| Diğer Giderler | US$120.41m |
| Kazançlar | US$62.40m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | 2.73 |
| Brüt Marj | 71.33% |
| Net Kâr Marjı | 24.35% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 41.5% |
LMAT uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
LMAT güvenilir bir temettü ödüyor mu?
LMAT temettü geçmişine ve kıyaslamalara bakın| LeMaitre Vascular temettü tari̇hleri̇ | |
|---|---|
| Eski Temettü Tarihi | May 21 2026 |
| Temettü Ödeme Tarihi | Jun 04 2026 |
| Eski temettüye kadar geçen günler | 9 days |
| Temettü ödeme tarihine kadar geçen günler | 5 days |
LMAT güvenilir bir temettü ödüyor mu?
LMAT temettü geçmişine ve kıyaslamalara bakınŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/29 22:59 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/29 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
LeMaitre Vascular, Inc. 20 Bu analistlerden 9, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Michael Petusky | Barrington Research Associates, Inc. |
| Jan Wald | Benchmark Company |
| Raymond Myers | Benchmark Company |