FB Financial (FBK) Hisse Özeti
FB Financial Corporation, ticari ve bireysel bankacılık hizmetleri sunan FirstBank için bir banka holding şirketi olarak faaliyet göstermektedir. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 3/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 4/6 |
| Geçmiş Performans | 2/6 |
| Finansal Sağlık | 6/6 |
| Temettüler | 2/6 |
Ödüller
Risk Analizi
Risk kontrollerimizden FBK için herhangi bir risk tespit edilmedi.
FBK Community Fair Values
Create NarrativeSee what 10 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
FB Financial Corporation Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | US$52.68 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | US$62.37 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | US$42.29 |
| Beta | 0.97 |
| 1 Aylık Değişim | -1.68% |
| 3 Aylık Değişim | -6.73% |
| 1 Yıllık Değişim | 20.74% |
| 3 Yıllık Değişim | 87.67% |
| 5 Yıllık Değişim | 25.88% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 153.88% |
Son Haberler & Güncellemeler
FBK: Share Repurchases And Stable Credit Costs Will Support Future Upside
Analysts have trimmed their price target on FB Financial slightly to align with updated fair value estimates around $64.43, reflecting modest adjustments to assumptions for the discount rate, revenue growth, profit margin, and future P/E multiples. What's in the News The Board of Directors authorized a new share buyback plan on April 27, 2026, signaling ongoing capital return activity to shareholders (Key Developments).FBK: Ongoing Share Buybacks And Solid Credit Quality Will Support Upside
Analysts have trimmed their price target on FB Financial slightly to reflect a new fair value of about $64.86 per share. They point to updated assumptions around profit margins and a lower future P/E multiple.Recent updates
Hissedar Getirileri
| FBK | US Banks | US Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 1.0% | 2.4% | 1.1% |
| 1Y | 20.7% | 22.3% | 28.7% |
Getiri vs. Endüstri: FBK geçen yıl % 22.3 oranında getiri sağlayan US Banks sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: FBK geçen yıl % 28.7 oranında getiri sağlayan US Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| FBK volatility | |
|---|---|
| FBK Average Weekly Movement | 3.3% |
| Banks Industry Average Movement | 3.4% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.4% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.1% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: FBK son 3 ayda US piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: FBK 'nin haftalık oynaklığı ( 3% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1906 | 1,594 | Chris Holmes | www.firstbankonline.com |
FB Financial Corporation, ticari ve bireysel bankacılık hizmetleri sunan FirstBank için bir banka holding şirketi olarak faaliyet göstermektedir. Şirket, Bankacılık ve Mortgage olmak üzere iki segmentte faaliyet göstermektedir. Faizli çek, faizsiz vadesiz, para piyasası ve tasarruf hesapları; kurumsal, ticari ve bireysel müşterilere mevduat ve kredi ürünleri ve hizmetleri; ve vadeli mevduatların yanı sıra üçüncü taraf özel yatırımcılara veya devlet destekli kurumlara konut ipotek kredileri ve kredi menkul kıymetleştirme hizmetleri sunmaktadır.
FB Financial Corporation Temel Bilgiler Özeti
| FBK temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | US$2.71b |
| Kazançlar(TTM) | US$140.79m |
| Gelir(TTM) | US$557.67m |
FBK aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| FBK gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$557.67m |
| Gelir Maliyeti | US$0 |
| Brüt Kâr | US$557.67m |
| Diğer Giderler | US$416.88m |
| Kazançlar | US$140.79m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | 2.73 |
| Brüt Marj | 100.00% |
| Net Kâr Marjı | 25.25% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 11.9% |
FBK uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
FBK güvenilir bir temettü ödüyor mu?
FBK temettü geçmişine ve kıyaslamalara bakın| FB Financial temettü tari̇hleri̇ | |
|---|---|
| Eski Temettü Tarihi | May 12 2026 |
| Temettü Ödeme Tarihi | May 26 2026 |
| Eski temettüye kadar geçen günler | 14 days |
| Temettü ödeme tarihine kadar geçen günler | 0 days |
FBK güvenilir bir temettü ödüyor mu?
FBK temettü geçmişine ve kıyaslamalara bakınŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/25 02:53 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/22 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
FB Financial Corporation 13 Bu analistlerden 7, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Christopher Marinac | Brean Capital Historical (Janney Montgomery) |
| David Rochester | Cantor Fitzgerald & Co. |
| David Bishop | Hovde Group, LLC |