Lotus Technology (LOT) Hisse Özeti
Lotus Technology Inc. dünya çapında bataryalı elektrikli yaşam tarzı araçlarının tasarımı, geliştirilmesi ve satışı ile ilgilenmektedir. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 1/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 5/6 |
| Geçmiş Performans | 0/6 |
| Finansal Sağlık | 0/6 |
| Temettüler | 0/6 |
LOT Community Fair Values
See what others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Lotus Technology Inc. Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | US$1.33 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | US$2.75 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | US$1.00 |
| Beta | 2.3 |
| 1 Aylık Değişim | 0% |
| 3 Aylık Değişim | 16.67% |
| 1 Yıllık Değişim | -33.17% |
| 3 Yıllık Değişim | n/a |
| 5 Yıllık Değişim | n/a |
| Halka arzdan bu yana değişim | -90.36% |
Son Haberler & Güncellemeler
LOT: Hybrid Rollout And Higher Future P/E Will Support Upside
Analysts have maintained their fair value estimate for Lotus Technology at $2.40 while updating assumptions, including a higher discount rate and a slightly higher future P/E. These revisions inform the latest price target and reflect their current view of the stock’s risk and earnings profile.LOT: Global Hybrid SUV Rollout And Higher Future P/E Will Support Upside
Analysts have adjusted their price targets on Lotus Technology, reflecting updated views on revenue growth, profit margins, and a higher future P/E assumption. Together, these changes temper earlier expectations while keeping the fair value estimate at $2.40.Recent updates
Hissedar Getirileri
| LOT | US Auto | US Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | -4.3% | 7.5% | 2.5% |
| 1Y | -33.2% | 18.9% | 26.4% |
Getiri vs. Endüstri: LOT geçen yıl % 18.9 oranında getiri sağlayan US Auto sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: LOT geçen yıl % 26.4 oranında getiri sağlayan US Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| LOT volatility | |
|---|---|
| LOT Average Weekly Movement | 11.2% |
| Auto Industry Average Movement | 9.5% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.5% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.1% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: LOT son 3 ayda US piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: LOT 'nin haftalık oynaklığı ( 11% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| n/a | 1,132 | Qingfeng Feng | ir.group-lotus.com |
Lotus Technology Inc. dünya çapında bataryalı elektrikli yaşam tarzı araçlarının tasarımı, geliştirilmesi ve satışı ile ilgilenmektedir. Lotus markası altında spor otomobillerin dağıtımını ve satışını yapmaktadır. Şirketin merkezi Çin'in Şanghay kentindedir.
Lotus Technology Inc. Temel Bilgiler Özeti
| LOT temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | US$866.82m |
| Kazançlar(TTM) | -US$464.22m |
| Gelir(TTM) | US$519.10m |
LOT aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| LOT gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$519.10m |
| Gelir Maliyeti | US$473.89m |
| Brüt Kâr | US$45.21m |
| Diğer Giderler | US$509.43m |
| Kazançlar | -US$464.22m |
Son Raporlanan Kazançlar
Dec 31, 2025
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | -0.72 |
| Brüt Marj | 8.71% |
| Net Kâr Marjı | -89.43% |
| Borç/Özkaynak Oranı | -132.9% |
LOT uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/26 13:10 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/26 00:00 |
| Kazançlar | 2025/12/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Lotus Technology Inc. 3 Bu analistlerden 2, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Xin Yu | Deutsche Bank |
| Xin Yu | Deutsche Bank |
| Brian Lantier | Zacks Small-Cap Research |