Hiwin Mikrosystem (4576) Hisse Özeti
Hiwin Mikrosystem Corporation, Tayvan ve İsrail'de çeşitli motorlar, sürücüler ve otomasyon sistemleri üretmekte, onarmakta ve satmaktadır. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 0/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 0/6 |
| Geçmiş Performans | 4/6 |
| Finansal Sağlık | 6/6 |
| Temettüler | 0/6 |
4576 Community Fair Values
See what others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Hiwin Mikrosystem Corporation Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | NT$266.50 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | NT$291.00 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | NT$98.00 |
| Beta | 0.91 |
| 1 Aylık Değişim | 20.04% |
| 3 Aylık Değişim | 124.89% |
| 1 Yıllık Değişim | 108.20% |
| 3 Yıllık Değişim | 260.14% |
| 5 Yıllık Değişim | 121.54% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 238.48% |
Son Haberler & Güncellemeler
Recent updates
Hissedar Getirileri
| 4576 | TW Electronic | TW Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 1.9% | 9.5% | 5.7% |
| 1Y | 108.2% | 224.2% | 108.5% |
Getiri vs. Endüstri: 4576 geçen yıl % 224.2 oranında getiri sağlayan TW Electronic sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: 4576 geçen yıl boyunca % 108.5 oranında getiri sağlayan TW Piyasası ile eşleşti.
Fiyat Oynaklığı
| 4576 volatility | |
|---|---|
| 4576 Average Weekly Movement | 10.5% |
| Electronic Industry Average Movement | 8.5% |
| Market Average Movement | 6.2% |
| 10% most volatile stocks in TW Market | 12.3% |
| 10% least volatile stocks in TW Market | 2.5% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: 4576 hisse senedi fiyatı, son 3 ayda TW piyasasına kıyasla dalgalı seyretti.
Zaman İçindeki Volatilite: 4576 'nin haftalık oynaklığı ( 11% ) geçen yıl boyunca sabit kaldı, ancak hala TW hisselerinin %75'inden yüksek.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1997 | n/a | Eric Chuo | www.hiwinmikro.tw |
Hiwin Mikrosystem Corporation, Tayvan ve İsrail'de çeşitli motorlar, sürücüler ve otomasyon sistemleri üretmekte, onarmakta ve satmaktadır. Şirket, lineer motor aşamaları, tek eksenli robot, kontrolörler ve sürücüler, lineer motorlar, doğrudan tahrikli motorlar, tork motorları, iş mili motorları, AC servo motorlar, konumlandırma ölçüm sistemleri ve servo ve lineer aktüatörler sunmaktadır. Ürünlerini optik bileşen üretimi, tıp ve sağlık hizmetleri, yarı iletken, rehabilitasyon ve otomasyon ekipmanlarının yanı sıra ulaşım uygulamalarında kullanılmak üzere sunmaktadır.
Hiwin Mikrosystem Corporation Temel Bilgiler Özeti
| 4576 temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | NT$31.93b |
| Kazançlar(TTM) | NT$303.73m |
| Gelir(TTM) | NT$2.98b |
4576 aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| 4576 gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | NT$2.98b |
| Gelir Maliyeti | NT$1.87b |
| Brüt Kâr | NT$1.11b |
| Diğer Giderler | NT$810.24m |
| Kazançlar | NT$303.73m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | 2.54 |
| Brüt Marj | 37.36% |
| Net Kâr Marjı | 10.19% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 28.6% |
4576 uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
4576 güvenilir bir temettü ödüyor mu?
4576 temettü geçmişine ve kıyaslamalara bakın| Hiwin Mikrosystem temettü tari̇hleri̇ | |
|---|---|
| Eski Temettü Tarihi | Jul 08 2026 |
| Temettü Ödeme Tarihi | Aug 05 2026 |
| Eski temettüye kadar geçen günler | 38 days |
| Temettü ödeme tarihine kadar geçen günler | 66 days |
4576 güvenilir bir temettü ödüyor mu?
4576 temettü geçmişine ve kıyaslamalara bakınŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/30 04:04 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/29 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Hiwin Mikrosystem Corporation 2 Bu analistlerden 2, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Changrong Chen | Capital Securities Corporation |
| Iris Lin | SinoPac Securities Investment Service |