Murapol (MUR) Hisse Özeti
Murapol S.A. Polonya'da konut amaçlı gayrimenkul geliştirme faaliyetlerinde bulunmaktadır. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 5/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 3/6 |
| Geçmiş Performans | 3/6 |
| Finansal Sağlık | 4/6 |
| Temettüler | 4/6 |
MUR Community Fair Values
See what 10 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Murapol S.A. Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | zł42.00 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | zł44.20 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | zł36.25 |
| Beta | 0.50 |
| 1 Aylık Değişim | 1.20% |
| 3 Aylık Değişim | -3.34% |
| 1 Yıllık Değişim | 4.22% |
| 3 Yıllık Değişim | n/a |
| 5 Yıllık Değişim | n/a |
| Halka arzdan bu yana değişim | 11.70% |
Son Haberler & Güncellemeler
Recent updates
Hissedar Getirileri
| MUR | PL Real Estate | PL Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 4.0% | 3.1% | 3.1% |
| 1Y | 4.2% | 6.8% | 27.8% |
Getiri vs. Endüstri: MUR geçen yıl % 6.8 oranında getiri sağlayan Polish Real Estate sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: MUR geçen yıl % 27.8 oranında getiri sağlayan Polish Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| MUR volatility | |
|---|---|
| MUR Average Weekly Movement | 4.1% |
| Real Estate Industry Average Movement | 4.4% |
| Market Average Movement | 5.3% |
| 10% most volatile stocks in PL Market | 11.0% |
| 10% least volatile stocks in PL Market | 3.2% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: MUR son 3 ayda Polish piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: MUR 'nin haftalık oynaklığı ( 4% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 2001 | 583 | Nikodem Iskra | murapol.pl |
Murapol S.A. Polonya'da konut amaçlı gayrimenkul geliştirme faaliyetlerinde bulunmaktadır. Şirket, apartman daireleri ve ticari projeler geliştirmektedir.
Murapol S.A. Temel Bilgiler Özeti
| MUR temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | zł1.71b |
| Kazançlar(TTM) | zł235.84m |
| Gelir(TTM) | zł1.26b |
MUR aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| MUR gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | zł1.26b |
| Gelir Maliyeti | zł838.78m |
| Brüt Kâr | zł422.07m |
| Diğer Giderler | zł186.23m |
| Kazançlar | zł235.84m |
Son Raporlanan Kazançlar
Dec 31, 2025
Sonraki Kazanç Tarihi
Sep 15, 2026
| Hisse başına kazanç (EPS) | 5.78 |
| Brüt Marj | 33.48% |
| Net Kâr Marjı | 18.71% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 108.7% |
MUR uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
MUR güvenilir bir temettü ödüyor mu?
MUR temettü geçmişine ve kıyaslamalara bakın| Murapol temettü tari̇hleri̇ | |
|---|---|
| Eski Temettü Tarihi | Jun 24 2026 |
| Temettü Ödeme Tarihi | Jul 01 2026 |
| Eski temettüye kadar geçen günler | 28 days |
| Temettü ödeme tarihine kadar geçen günler | 35 days |
MUR güvenilir bir temettü ödüyor mu?
MUR temettü geçmişine ve kıyaslamalara bakınŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/26 01:52 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/26 00:00 |
| Kazançlar | 2025/12/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Murapol S.A. 12 Bu analistlerden 4, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Mikolaj Lemanczyk | Biuro maklerskie mBanku |
| Beata Szparaga-Wasniewska | Biuro maklerskie mBanku |
| Kamil Kliszcz | Biuro maklerskie mBanku |