This company listing is no longer active
Apellis Pharmaceuticals (1APLS) Hisse Özeti
Ticari aşamada bir biyofarmasötik şirketi olan Apellis Pharmaceuticals, Inc. karşılanmamış ihtiyaçları yüksek olan hastalıkları tedavi etmek için yeni terapötik bileşiklerin keşfi, geliştirilmesi ve ticarileştirilmesine odaklanmaktadır. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 3/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 5/6 |
| Geçmiş Performans | 2/6 |
| Finansal Sağlık | 5/6 |
| Temettüler | 0/6 |
1APLS Community Fair Values
See what others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Apellis Pharmaceuticals, Inc. Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | US$35.05 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | US$35.55 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | US$15.64 |
| Beta | -0.25 |
| 1 Aylık Değişim | 1.21% |
| 3 Aylık Değişim | 91.57% |
| 1 Yıllık Değişim | 123.53% |
| 3 Yıllık Değişim | n/a |
| 5 Yıllık Değişim | n/a |
| Halka arzdan bu yana değişim | 127.45% |
Son Haberler & Güncellemeler
Recent updates
Hissedar Getirileri
| 1APLS | IT Biotechs | IT Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 0.4% | 1.0% | 1.0% |
| 1Y | 123.5% | 34.4% | 19.4% |
Getiri vs. Endüstri: 1APLS geçen yıl % 34.4 oranında getiri sağlayan Italian Biotechs sektörünü aştı.
Getiri vs Piyasa: 1APLS geçen yıl % 19.4 oranında getiri sağlayan Italian Piyasasını aştı.
Fiyat Oynaklığı
| 1APLS volatility | |
|---|---|
| 1APLS Average Weekly Movement | 38.3% |
| Biotechs Industry Average Movement | 8.3% |
| Market Average Movement | 5.2% |
| 10% most volatile stocks in IT Market | 8.8% |
| 10% least volatile stocks in IT Market | 3.3% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: 1APLS hisse senedi fiyatı, son 3 ayda Italian piyasasına kıyasla dalgalı seyretti.
Zaman İçindeki Volatilite: 1APLS 'nin haftalık oynaklığı geçtiğimiz yıl boyunca 21% dan 38% a yükseldi.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 2009 | 736 | Cedric Francois | apellis.com |
Ticari aşamada bir biyofarmasötik şirketi olan Apellis Pharmaceuticals, Inc. karşılanmamış ihtiyaçları yüksek olan hastalıkları tedavi etmek için yeni terapötik bileşiklerin keşfi, geliştirilmesi ve ticarileştirilmesine odaklanmaktadır. Paroksismal nokturnal hemoglobinüri tedavisi için EMPAVELI ve yaşa bağlı maküler dejenerasyon ve coğrafi atrofiye (GA) ikincil coğrafi atrofi tedavisi için SYFOVRE ürünlerini sunmaktadır. Şirket ayrıca C3 glomerülopati ve immün kompleks membranoproliferatif glomerülonefrit, hematopoetik kök hücre transplantasyonuyla ilişkili trombotik mikroanjiyopati, fokal segmental glomerüloskleroz ve gecikmiş greft fonksiyonunu tedavi etmek için EMPAVELI ve GA tedavisi için küçük interfering RNA veya siRNA olan APL-3007'yi geliştirmektedir.
Apellis Pharmaceuticals, Inc. Temel Bilgiler Özeti
| 1APLS temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | €4.52b |
| Kazançlar(TTM) | €114.68m |
| Gelir(TTM) | €951.09m |
1APLS aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| 1APLS gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$1.11b |
| Gelir Maliyeti | US$394.82m |
| Brüt Kâr | US$710.47m |
| Diğer Giderler | US$577.20m |
| Kazançlar | US$133.27m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | 1.04 |
| Brüt Marj | 64.28% |
| Net Kâr Marjı | 12.06% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 109.9% |
1APLS uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/15 00:49 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/15 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Apellis Pharmaceuticals, Inc. 28 Bu analistlerden 14, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Michael Ulz | Baird |
| Colleen Kusy | Baird |
| Eliana Merle | Barclays |