FactSet Research Systems (1FDS) Hisse Özeti
FactSet Research Systems Inc. iştirakleri ile birlikte, dünya çapında yatırım topluluğu için finansal dijital platform ve kurumsal çözümler sağlayıcısı olarak faaliyet göstermektedir. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 3/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 2/6 |
| Geçmiş Performans | 4/6 |
| Finansal Sağlık | 3/6 |
| Temettüler | 5/6 |
Ödüller
Risk Analizi
1FDS Community Fair Values
See what others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
FactSet Research Systems Inc. Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | US$211.10 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | US$383.80 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | US$160.80 |
| Beta | 0.69 |
| 1 Aylık Değişim | 9.10% |
| 3 Aylık Değişim | 14.05% |
| 1 Yıllık Değişim | -48.13% |
| 3 Yıllık Değişim | n/a |
| 5 Yıllık Değişim | n/a |
| Halka arzdan bu yana değişim | -43.99% |
Son Haberler & Güncellemeler
Recent updates
Hissedar Getirileri
| 1FDS | IT Capital Markets | IT Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 6.2% | 0.4% | 1.0% |
| 1Y | -48.1% | 17.0% | 19.4% |
Getiri vs. Endüstri: 1FDS geçen yıl % 17 oranında getiri sağlayan Italian Capital Markets sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: 1FDS geçen yıl % 19.4 oranında getiri sağlayan Italian Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| 1FDS volatility | |
|---|---|
| 1FDS Average Weekly Movement | 10.5% |
| Capital Markets Industry Average Movement | 4.2% |
| Market Average Movement | 5.2% |
| 10% most volatile stocks in IT Market | 8.8% |
| 10% least volatile stocks in IT Market | 3.3% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: 1FDS hisse senedi fiyatı, son 3 ayda Italian piyasasına kıyasla dalgalı seyretti.
Zaman İçindeki Volatilite: 1FDS 'nin haftalık oynaklığı ( 11% ) geçen yıl boyunca sabit kaldı, ancak hala Italian hisselerinin %75'inden yüksek.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1978 | 12,840 | Sanoke Viswanathan | www.factset.com |
FactSet Research Systems Inc. iştirakleri ile birlikte dünya çapında yatırım topluluğu için finansal dijital platform ve kurumsal çözümler sağlayıcısı olarak faaliyet göstermektedir. Şirket, iş istasyonları, portföy analitiği ve kurumsal veri çözümlerinin yanı sıra veri, performans, risk ve raporlama iş akışlarını desteklemek için yönetilen hizmetler sunmaktadır. Müşterilerin yatırım fikirlerini araştırmasının yanı sıra portföylerini analiz etmelerini, izlemelerini ve yönetmelerini sağlayan menkul kıymetler, şirketler, endüstriler ve kişiler hakkında abonelik tabanlı finansal veriler ve piyasa bilgileri sunar.
FactSet Research Systems Inc. Temel Bilgiler Özeti
| 1FDS temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | €7.67b |
| Kazançlar(TTM) | €503.86m |
| Gelir(TTM) | €2.06b |
1FDS aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| 1FDS gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$2.40b |
| Gelir Maliyeti | US$1.15b |
| Brüt Kâr | US$1.25b |
| Diğer Giderler | US$659.21m |
| Kazançlar | US$587.79m |
Son Raporlanan Kazançlar
Feb 28, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | 16.13 |
| Brüt Marj | 51.94% |
| Net Kâr Marjı | 24.48% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 64.3% |
1FDS uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
Şirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/31 08:39 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/29 00:00 |
| Kazançlar | 2026/02/28 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/08/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
FactSet Research Systems Inc. 29 Bu analistlerden 16, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| null null | Argus Research Company |
| Manav Patnaik | Barclays |
| Edward Atorino | Benchmark Company |