Moncler (MONC) Hisse Özeti
Moncler S.p.A., bağlı ortaklıkları ile birlikte, Moncler ve Stone Island markaları altında İtalya, Avrupa'nın geri kalanı, Asya, Orta Doğu, Afrika ve Amerika'da erkekler, kadınlar ve çocuklar için giyim ve ilgili aksesuarlar tasarlamakta, üretmekte ve dağıtmaktadır. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 1/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 2/6 |
| Geçmiş Performans | 2/6 |
| Finansal Sağlık | 6/6 |
| Temettüler | 4/6 |
MONC Community Fair Values
See what 38 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Moncler S.p.A. Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | €55.86 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | €59.40 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | €45.46 |
| Beta | 1.08 |
| 1 Aylık Değişim | 9.02% |
| 3 Aylık Değişim | -1.27% |
| 1 Yıllık Değişim | 1.45% |
| 3 Yıllık Değişim | -13.21% |
| 5 Yıllık Değişim | -4.19% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 273.15% |
Son Haberler & Güncellemeler
What Does Moncler S.p.A.'s (BIT:MONC) Share Price Indicate?
Let's talk about the popular Moncler S.p.A. ( BIT:MONC ). The company's shares saw a decent share price growth of 11...MONC: Recent Rating Revisions Will Support Premium Earnings Profile Upside
Analysts have nudged the fair value estimate for Moncler higher from €60.64 to €62.18, reflecting a series of recent price target increases across the Street and slightly adjusted assumptions on revenue growth, profit margins and future P/E expectations. Analyst Commentary Recent research on Moncler has leaned more positive overall, with several firms lifting price targets and a few adjusting ratings.MONC: Recent Rating Upgrade Will Support Premium Earnings Profile Upside
Moncler's analyst fair value estimate has been adjusted slightly lower from €61.00 to €60.64, as analysts factor in a higher discount rate, along with fresh target tweaks from recent broker moves that include both a small cut from Deutsche Bank and several incremental target lifts from other firms. Analyst Commentary Recent research on Moncler has been active, with both target increases and one reduction feeding into a slightly lower aggregate fair value estimate.MONC: Recent Rating Upgrades Will Support Premium Earnings Profile Upside
The analyst price target for Moncler has been nudged higher from €59.18 to €61.00 as analysts factor in slightly stronger revenue growth, a marginally higher profit margin, a lower discount rate and recent target hikes from several firms, alongside upgrades to more positive ratings. Analyst Commentary Recent research commentary on Moncler has been skewed toward more positive views, with several firms lifting price targets and, in some cases, upgrading ratings.Recent updates
Hissedar Getirileri
| MONC | IT Luxury | IT Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 8.4% | 6.8% | 1.0% |
| 1Y | 1.5% | -1.0% | 19.4% |
Getiri vs. Endüstri: MONC geçen yıl % -1 oranında getiri sağlayan Italian Luxury sektörünü aştı.
Getiri vs Piyasa: MONC geçen yıl % 19.4 oranında getiri sağlayan Italian Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| MONC volatility | |
|---|---|
| MONC Average Weekly Movement | 5.2% |
| Luxury Industry Average Movement | 5.2% |
| Market Average Movement | 5.2% |
| 10% most volatile stocks in IT Market | 8.8% |
| 10% least volatile stocks in IT Market | 3.3% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: MONC son 3 ayda Italian piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: MONC 'nin haftalık oynaklığı ( 5% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1952 | 8,152 | Remo Ruffini | www.monclergroup.com |
Moncler S.p.A., bağlı ortaklıklarıyla birlikte, Moncler ve Stone Island markaları altında İtalya, Avrupa'nın geri kalanı, Asya, Orta Doğu, Afrika ve Amerika'da erkekler, kadınlar ve çocuklar için giyim ve ilgili aksesuarlar tasarlar, üretir ve dağıtır. Ayrıca Moncler Lunettes markası altında ayakkabı ürünleri; deri ürünler; çantalar, sırt çantaları ve aksesuarlar; güneş gözlükleri ve gözlükler de sunmaktadır. Şirket ayrıca erkekler ve kadınlar için parfümler de sunmaktadır.
Moncler S.p.A. Temel Bilgiler Özeti
| MONC temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | €15.17b |
| Kazançlar(TTM) | €626.67m |
| Gelir(TTM) | €3.13b |
MONC aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| MONC gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | €3.13b |
| Gelir Maliyeti | €685.93m |
| Brüt Kâr | €2.45b |
| Diğer Giderler | €1.82b |
| Kazançlar | €626.67m |
Son Raporlanan Kazançlar
Dec 31, 2025
Sonraki Kazanç Tarihi
Jul 22, 2026
| Hisse başına kazanç (EPS) | 2.31 |
| Brüt Marj | 78.10% |
| Net Kâr Marjı | 20.01% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 0.5% |
MONC uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
Şirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/31 05:47 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/29 00:00 |
| Kazançlar | 2025/12/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Moncler S.p.A. 41 Bu analistlerden 24, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Carmen Novel | Banca Akros S.p.A. (ESN) |
| Mariano Szachtman | Banco Santander |
| Carole Madjo | Barclays |