Avantium (27V0) Hisse Özeti
Bir kimyasal teknoloji şirketi olan Avantium N.V., Hollanda'da biyo-bazlı plastikler ve kimyasallar geliştirmekte ve ticarileştirmektedir. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 0/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 2/6 |
| Geçmiş Performans | 0/6 |
| Finansal Sağlık | 3/6 |
| Temettüler | 0/6 |
27V0 Community Fair Values
See what others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Avantium N.V. Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | €9.50 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | €18.67 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | €5.95 |
| Beta | 1.12 |
| 1 Aylık Değişim | 30.14% |
| 3 Aylık Değişim | 39.46% |
| 1 Yıllık Değişim | -27.53% |
| 3 Yıllık Değişim | -72.14% |
| 5 Yıllık Değişim | -81.00% |
| Halka arzdan bu yana değişim | -91.32% |
Son Haberler & Güncellemeler
Recent updates
Hissedar Getirileri
| 27V0 | DE Professional Services | DE Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 16.0% | 3.2% | 2.8% |
| 1Y | -27.5% | 6.1% | 1.4% |
Getiri vs. Endüstri: 27V0 geçen yıl % 6.1 oranında getiri sağlayan German Professional Services sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: 27V0 geçen yıl % 1.4 oranında getiri sağlayan German Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| 27V0 volatility | |
|---|---|
| 27V0 Average Weekly Movement | 8.6% |
| Professional Services Industry Average Movement | 5.8% |
| Market Average Movement | 6.0% |
| 10% most volatile stocks in DE Market | 12.8% |
| 10% least volatile stocks in DE Market | 2.7% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: 27V0 hisse senedi fiyatı, son 3 ayda German piyasasına kıyasla dalgalı seyretti.
Zaman İçindeki Volatilite: 27V0 'nin haftalık oynaklığı ( 9% ) geçen yıl boyunca sabit kaldı, ancak hala German hisselerinin %75'inden yüksek.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 2000 | 237 | Tom van Aken | www.avantium.com |
Bir kimyasal teknoloji şirketi olan Avantium N.V., Hollanda'da biyo-bazlı plastikler ve kimyasallar geliştirmekte ve ticarileştirmektedir. Üç segmentte faaliyet göstermektedir: Avantium R&D Solutions, Avantium Renewable Chemistries ve Avantium Renewable Polymers. Şirket, şişe, elyaf ve film ve daha fazla uygulama için kullanılan paketlenmiş ürünün daha uzun raf ömrüne yol açan karbondioksit ve oksijen için bariyer özelliklerine sahip Releaf'ı sunmaktadır.
Avantium N.V. Temel Bilgiler Özeti
| 27V0 temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | €231.90m |
| Kazançlar(TTM) | -€22.52m |
| Gelir(TTM) | €14.59m |
27V0 aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| 27V0 gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | €14.59m |
| Gelir Maliyeti | €49.06m |
| Brüt Kâr | -€34.47m |
| Diğer Giderler | -€11.95m |
| Kazançlar | -€22.52m |
Son Raporlanan Kazançlar
Dec 31, 2025
Sonraki Kazanç Tarihi
Aug 19, 2026
| Hisse başına kazanç (EPS) | -0.89 |
| Brüt Marj | -236.19% |
| Net Kâr Marjı | -154.31% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 97.6% |
27V0 uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/26 09:10 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/26 00:00 |
| Kazançlar | 2025/12/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Avantium N.V. 6 Bu analistlerden 5, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Andres Castanos-Mollor | Berenberg |
| Priyanka Patel | Berenberg |
| Fernand de Boer | Degroof Petercam |