Gurit Holding (GURN) Hisse Özeti
Gurit Holding AG, iştirakleriyle birlikte İsviçre'de ve uluslararası alanda gelişmiş kompozit malzemeler, kompozit kalıp ekipmanları ve çekirdek kit hizmetleri geliştirmekte, üretmekte, tedarik etmekte, pazarlamakta ve satmaktadır. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 3/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 3/6 |
| Geçmiş Performans | 0/6 |
| Finansal Sağlık | 4/6 |
| Temettüler | 0/6 |
GURN Community Fair Values
See what 6 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Gurit Holding AG Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | CHF 36.90 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | CHF 45.90 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | CHF 10.02 |
| Beta | 1.26 |
| 1 Aylık Değişim | 0.82% |
| 3 Aylık Değişim | 33.21% |
| 1 Yıllık Değişim | 132.66% |
| 3 Yıllık Değişim | -58.02% |
| 5 Yıllık Değişim | -84.56% |
| Halka arzdan bu yana değişim | -17.63% |
Son Haberler & Güncellemeler
GURN: New Wind Contract Will Still Leave Shares Looking Overvalued
Analysts have nudged their Gurit Holding price target to CHF23.21, reflecting updated assumptions around revenue growth, profit margins, the discount rate, and the future P/E multiple. What's in the News Gurit Holding AG signed a new two-year supply contract for its glass pultruded blade root reinforcement solution with a wind turbine manufacturer in the Asia Pacific region, with the agreement valued above CHF 10 million over the contract term (Key Developments).GURN: New Wind And Subsea Contracts Will Still Leave Shares Overvalued
Analysts now keep their CHF 23.21 price target for Gurit Holding broadly in line with previous views, as slightly higher discount rate assumptions, lower revenue growth and profit margin expectations, and a higher future P/E estimate offset each other in their updated models. What's in the News Signed a new two year supply contract for glass pultruded blade root reinforcement solutions with a wind turbine manufacturer in the Asia Pacific region, valued above CHF 10 million (Key Developments).GURN: New Wind And Subsea Contracts Will Still Leave Shares Overvalued
Analysts have kept their CHF 23.21 price target for Gurit Holding unchanged, with small adjustments to inputs such as a slightly lower discount rate and minor tweaks to revenue growth, profit margin, and future P/E assumptions that support the maintained valuation. What's in the News Signed a new two year supply contract for glass pultruded blade root reinforcement with a wind turbine manufacturer in the Asia Pacific region, valued above CHF 10 million over the term (Key Developments).GURN: Subsea And Wind Contracts Will Still Leave Shares Overvalued
Analysts have kept their CHF price target for Gurit Holding broadly steady, with only minor tweaks to the discount rate, revenue growth, profit margin and future P/E assumptions. Together, these changes leave the updated fair value estimate at CHF 23.21.Recent updates
Hissedar Getirileri
| GURN | CH Chemicals | CH Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 0.8% | 4.6% | 1.7% |
| 1Y | 132.7% | -24.9% | 8.0% |
Getiri vs. Endüstri: GURN geçen yıl % -24.9 oranında getiri sağlayan Swiss Chemicals sektörünü aştı.
Getiri vs Piyasa: GURN geçen yıl % 8 oranında getiri sağlayan Swiss Piyasasını aştı.
Fiyat Oynaklığı
| GURN volatility | |
|---|---|
| GURN Average Weekly Movement | 12.0% |
| Chemicals Industry Average Movement | 5.2% |
| Market Average Movement | 4.5% |
| 10% most volatile stocks in CH Market | 8.1% |
| 10% least volatile stocks in CH Market | 2.4% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: GURN hisse senedi fiyatı, son 3 ayda Swiss piyasasına kıyasla dalgalı seyretti.
Zaman İçindeki Volatilite: GURN 'nin haftalık oynaklığı ( 12% ) geçen yıl boyunca sabit kaldı, ancak hala Swiss hisselerinin %75'inden yüksek.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1835 | 1,925 | Tobias Lührig | www.gurit.com |
Gurit Holding AG, iştirakleri ile birlikte İsviçre'de ve uluslararası alanda gelişmiş kompozit malzemeler, kompozit kalıp ekipmanları ve çekirdek kit hizmetleri geliştirmekte, üretmekte, tedarik etmekte, pazarlamakta ve satmaktadır. Şirket, Üretim Çözümleri, Rüzgar Malzemeleri ve Denizcilik ve Endüstriyel segmentleri aracılığıyla faaliyet göstermektedir. Yapısal çekirdek malzemeler, önceden emprenye edilmiş malzemeler ve takviyeler sunmaktadır.
Gurit Holding AG Temel Bilgiler Özeti
| GURN temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | CHF 172.37m |
| Kazançlar(TTM) | -CHF 60.32m |
| Gelir(TTM) | CHF 319.57m |
GURN aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| GURN gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | CHF 319.57m |
| Gelir Maliyeti | CHF 250.01m |
| Brüt Kâr | CHF 69.56m |
| Diğer Giderler | CHF 129.87m |
| Kazançlar | -CHF 60.32m |
Son Raporlanan Kazançlar
Dec 31, 2025
Sonraki Kazanç Tarihi
Aug 26, 2026
| Hisse başına kazanç (EPS) | -12.91 |
| Brüt Marj | 21.77% |
| Net Kâr Marjı | -18.87% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 159.5% |
GURN uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/25 19:14 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/22 00:00 |
| Kazançlar | 2025/12/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Gurit Holding AG 10 Bu analistlerden 3, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Rupesh Madlani | Barclays |
| Michael Heider | Berenberg |
| Aymeric Poulain | BofA Global Research |