Enghouse Systems (ENGH) Hisse Özeti
Enghouse Systems Limited, iştirakleri ile birlikte dünya çapında kurumsal yazılım çözümleri geliştirmektedir. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 5/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 1/6 |
| Geçmiş Performans | 1/6 |
| Finansal Sağlık | 6/6 |
| Temettüler | 5/6 |
ENGH Community Fair Values
See what 68 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Enghouse Systems Limited Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | CA$18.01 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | CA$27.13 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | CA$14.80 |
| Beta | 0.31 |
| 1 Aylık Değişim | 3.57% |
| 3 Aylık Değişim | 1.35% |
| 1 Yıllık Değişim | -31.75% |
| 3 Yıllık Değişim | -52.18% |
| 5 Yıllık Değişim | -66.17% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 396.83% |
Son Haberler & Güncellemeler
ENGH: Shareholder Returns And Cautious Outlook Will Shape Future Trading Range
Narrative Update Analysts have trimmed their targets on Enghouse Systems to a CA$17 to CA$20 range, down from CA$22 to CA$24 previously. This reflects more cautious views that leave the updated fair value estimate broadly unchanged.ENGH: Share Repurchases And Dividend Increase Will Support Tempered Outlook
Enghouse Systems' refreshed narrative reflects a modest recalibration in analyst expectations after recent price target cuts to CA$17, CA$18.50, and CA$20 from prior levels of CA$22 and CA$24, with updated assumptions showing only slight adjustments to the discount rate, revenue growth, profit margin, and future P/E inputs. Analyst Commentary Recent research commentary around Enghouse Systems centers on recalibrated price targets clustered between CA$17 and CA$20, paired with mid range rating language such as Hold, Sector Perform, and Neutral.ENGH: Share Repurchases And Dividend Policy Will Balance Softer Outlook
Enghouse Systems' updated analyst price target edges down by CA$0.25 to reflect slightly softer revenue growth assumptions. This is partly offset by a modestly higher profit margin outlook and a small adjustment to the discount rate and future P/E expectations, in line with recent target cuts from CA$17 to CA$20 across several firms.Recent updates
Hissedar Getirileri
| ENGH | CA Software | CA Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 4.8% | 5.0% | 0.4% |
| 1Y | -31.8% | -36.2% | 33.0% |
Getiri vs. Endüstri: ENGH geçen yıl % -36.2 oranında getiri sağlayan Canadian Software sektörünü aştı.
Getiri vs Piyasa: ENGH geçen yıl % 33 oranında getiri sağlayan Canadian Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| ENGH volatility | |
|---|---|
| ENGH Average Weekly Movement | 5.2% |
| Software Industry Average Movement | 10.4% |
| Market Average Movement | 10.1% |
| 10% most volatile stocks in CA Market | 17.6% |
| 10% least volatile stocks in CA Market | 3.8% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: ENGH son 3 ayda Canadian piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: ENGH 'nin haftalık oynaklığı ( 5% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1984 | 1,933 | Steve Sadler | www.enghouse.com |
Enghouse Systems Limited, iştirakleri ile birlikte dünya çapında kurumsal yazılım çözümleri geliştirmektedir. İnteraktif Yönetim Grubu ve Varlık Yönetimi Grubu olmak üzere iki segmentte faaliyet göstermektedir. İnteraktif Yönetim Grubu segmenti, uzaktan çalışmayı kolaylaştırmak, müşteri hizmetlerini geliştirmek, verimliliği artırmak ve ses, e-posta, sosyal kanallar, web sohbetleri, metin ve video dahil olmak üzere çeşitli etkileşimlerdeki müşteri iletişimlerini yönetmek için iletişim merkezi ve etkileşim yönetimi yazılımı ve hizmetleri sağlar.
Enghouse Systems Limited Temel Bilgiler Özeti
| ENGH temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | CA$979.23m |
| Kazançlar(TTM) | CA$69.26m |
| Gelir(TTM) | CA$494.98m |
ENGH aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| ENGH gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | CA$494.98m |
| Gelir Maliyeti | CA$181.75m |
| Brüt Kâr | CA$313.23m |
| Diğer Giderler | CA$243.97m |
| Kazançlar | CA$69.26m |
Son Raporlanan Kazançlar
Jan 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | 1.27 |
| Brüt Marj | 63.28% |
| Net Kâr Marjı | 13.99% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 0% |
ENGH uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
Şirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/31 22:33 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/29 00:00 |
| Kazançlar | 2026/01/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/10/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Enghouse Systems Limited 9 Bu analistlerden 4, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Deepak Kaushal | BMO Capital Markets Equity Research |
| Stephanie Price | CIBC Capital Markets |
| Erin Kyle | CIBC Capital Markets |