Ambarella (A2MB34) Hisse Özeti
Ambarella, Inc. yapay zeka (AI) işleme, gelişmiş görüntü sinyali işleme ve yüksek çözünürlüklü (HD) ve ultra-HD sıkıştırma sağlayan yarı iletken çözümler geliştirmektedir. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 0/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 1/6 |
| Geçmiş Performans | 0/6 |
| Finansal Sağlık | 6/6 |
| Temettüler | 0/6 |
A2MB34 Community Fair Values
See what others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Ambarella, Inc. Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | US$17.93 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | US$20.30 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | US$10.21 |
| Beta | 2.16 |
| 1 Aylık Değişim | 34.51% |
| 3 Aylık Değişim | 25.74% |
| 1 Yıllık Değişim | 27.80% |
| 3 Yıllık Değişim | 16.73% |
| 5 Yıllık Değişim | n/a |
| Halka arzdan bu yana değişim | -39.59% |
Son Haberler & Güncellemeler
Recent updates
Hissedar Getirileri
| A2MB34 | BR Semiconductor | BR Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 14.8% | 0% | 0% |
| 1Y | 27.8% | 0% | 0% |
Getiri vs. Endüstri: A2MB34 geçen yıl % 129.1 oranında getiri sağlayan BR Semiconductor sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: A2MB34 geçen yıl % 13.4 oranında getiri sağlayan BR Piyasasını aştı.
Fiyat Oynaklığı
| A2MB34 volatility | |
|---|---|
| A2MB34 Average Weekly Movement | 8.3% |
| Semiconductor Industry Average Movement | 0% |
| Market Average Movement | 0% |
| 10% most volatile stocks in BR Market | 0% |
| 10% least volatile stocks in BR Market | 0% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: A2MB34 hisse senedi fiyatı, son 3 ayda BR piyasasına kıyasla dalgalı seyretti.
Zaman İçindeki Volatilite: A2MB34 'nin haftalık oynaklığı ( 8% ) geçen yıl boyunca sabit kaldı, ancak hala BR hisselerinin %75'inden yüksek.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 2004 | 959 | Fermi Wang | www.ambarella.com |
Ambarella, Inc. yapay zeka (AI) işleme, gelişmiş görüntü sinyali işleme ve yüksek çözünürlüklü (HD) ve ultra-HD sıkıştırma sağlayan yarı iletken çözümler geliştirmektedir. Şirketin çip üzerinde sistem (SOC) tasarımları, video ve görüntü kalitesi, farklılaştırılmış işlevsellik ve düşük güç tüketimi sunmak için HD video işleme, görüntü işleme, AI algoritmaları, ses işleme ve sistem işlevlerini tek bir çip üzerine entegre eder. Ayrıca merkezi etki alanı denetleyicileri, CVflow SoC'ler, AI sinir işlemcileri, görüntü işlemcisi SoC'ler, HD radarlar ve serileştirici / serileştiriciler sunmanın yanı sıra yazılım modüllerini lisanslar.
Ambarella, Inc. Temel Bilgiler Özeti
| A2MB34 temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | R$19.24b |
| Kazançlar(TTM) | -R$380.78m |
| Gelir(TTM) | R$1.96b |
A2MB34 aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| A2MB34 gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$390.70m |
| Gelir Maliyeti | US$159.44m |
| Brüt Kâr | US$231.27m |
| Diğer Giderler | US$307.13m |
| Kazançlar | -US$75.86m |
Son Raporlanan Kazançlar
Jan 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
May 28, 2026
| Hisse başına kazanç (EPS) | -1.73 |
| Brüt Marj | 59.19% |
| Net Kâr Marjı | -19.42% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 0% |
A2MB34 uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/26 02:11 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/25 00:00 |
| Kazançlar | 2026/01/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2026/01/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Ambarella, Inc. 22 Bu analistlerden 13, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Alexi Unger | Arete Research Services LLP |
| David Williams | Ascendiant Capital Markets LLC |
| Tristan Gerra | Baird |