Beacon Lighting Group (BLX) Hisse Özeti
Beacon Lighting Group Limited, Avustralya'da ve uluslararası alanda aydınlatma ürünlerinin perakende satışını yapmaktadır. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 3/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 1/6 |
| Geçmiş Performans | 1/6 |
| Finansal Sağlık | 6/6 |
| Temettüler | 4/6 |
BLX Community Fair Values
See what 22 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Top Community Narratives
Beacon Lighting Group Limited Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | AU$1.62 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | AU$3.80 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | AU$1.44 |
| Beta | 1.05 |
| 1 Aylık Değişim | -0.31% |
| 3 Aylık Değişim | -20.98% |
| 1 Yıllık Değişim | -50.91% |
| 3 Yıllık Değişim | 0.31% |
| 5 Yıllık Değişim | -16.92% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 52.83% |
Son Haberler & Güncellemeler
Trade Expansion And Store Network Growth Will Reshape This Lighting Retailer’s Future
Catalysts About Beacon Lighting Group Beacon Lighting Group designs, sources and sells lighting, ceiling fans and electrical accessories across Australia and selected international markets. What are the underlying business or industry changes driving this perspective?BLX: Lower Growth Assumptions Will Support Future Margin And P/E Appeal
Analysts have trimmed their price target on Beacon Lighting Group to A$2.64 from A$2.92, reflecting updated views on its fair value, discount rate, revenue growth, profit margin and future P/E assumptions. Valuation Changes Fair Value: reduced from A$2.92 to A$2.64, indicating a modest reset in the assessed share valuation.Trade Mix And Store Rollout Challenges Will Temper Margins Yet Support Longer Term Potential
Catalysts About Beacon Lighting Group Beacon Lighting Group operates a vertically integrated network focused on lighting, ceiling fans and electrical accessories for retail and trade customers in Australia and selected international markets. What are the underlying business or industry changes driving this perspective?BLX: Higher Required Return Will Support Future Margin And P/E Appeal
Analysts have reaffirmed their fair value estimate for Beacon Lighting Group at A$2.92 per share, with only minor model adjustments to the discount rate, long term revenue growth, profit margin and future P/E assumptions shaping the updated price target view. Valuation Changes Fair Value: A$2.92 per share remains unchanged, with the updated estimate matching the prior figure.BLX: Higher Required Return Will Support Future Margin And P/E Appeal
Analysts have maintained the fair value estimate for Beacon Lighting Group at A$2.92 per share, while making slight adjustments to key inputs such as the discount rate and future P/E assumptions. These changes have resulted in only a marginal impact on their overall price target rationale.Recent updates
Hissedar Getirileri
| BLX | AU Specialty Retail | AU Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 0% | 1.5% | 2.0% |
| 1Y | -50.9% | -26.8% | 3.4% |
Getiri vs. Endüstri: BLX geçen yıl % -26.8 oranında getiri sağlayan Australian Specialty Retail sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: BLX geçen yıl % 3.4 oranında getiri sağlayan Australian Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| BLX volatility | |
|---|---|
| BLX Average Weekly Movement | 6.8% |
| Specialty Retail Industry Average Movement | 6.6% |
| Market Average Movement | 10.3% |
| 10% most volatile stocks in AU Market | 17.5% |
| 10% least volatile stocks in AU Market | 4.3% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: BLX son 3 ayda Australian piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: BLX 'nin haftalık oynaklığı ( 7% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1967 | 1,130 | Glen Robinson | www.beaconlighting.com.au |
Beacon Lighting Group Limited, Avustralya'da ve uluslararası alanda aydınlatma ürünleri perakendeciliği yapmaktadır. Şirket, aydınlatma armatürleri, tavan vantilatörleri ve ışık kürelerinin yanı sıra enerji ürünleri tasarlar, geliştirir, tedarik eder, ithal eder, dağıtır, pazarlar ve satar. Ayrıca sarkıt, ray, banyo, dış mekan, downlight, basamak, akıllı, LED, tavan, DIY, spot ve bar, şerit ve dolap, duvar lambası ve aplik ve lamba aydınlatma ürünlerinin yanı sıra mumlar da sunmaktadır.
Beacon Lighting Group Limited Temel Bilgiler Özeti
| BLX temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | AU$371.53m |
| Kazançlar(TTM) | AU$28.31m |
| Gelir(TTM) | AU$334.88m |
BLX aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| BLX gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | AU$334.88m |
| Gelir Maliyeti | AU$103.85m |
| Brüt Kâr | AU$231.03m |
| Diğer Giderler | AU$202.72m |
| Kazançlar | AU$28.31m |
Son Raporlanan Kazançlar
Dec 28, 2025
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | 0.12 |
| Brüt Marj | 68.99% |
| Net Kâr Marjı | 8.45% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 14.5% |
BLX uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
Şirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/26 20:35 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/26 00:00 |
| Kazançlar | 2025/12/28 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/06/29 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Beacon Lighting Group Limited 12 Bu analistlerden 9, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Forres Salekian | Barrenjoey Markets Pty Limited |
| Aryan Norozi | Barrenjoey Markets Pty Limited |
| Chamithri Ratnapala | Bell Potter |