Imdex (IMD) Hisse Özeti
Bir madencilik teknolojisi şirketi olan Imdex Limited, Asya-Pasifik, Orta Doğu, Afrika, Avrupa ve Amerika'daki mineral endüstrisi için sondaj ürünleri, kaya bilgisi sensörleri ve veri ve analitik sağlamaktadır. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 1/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 3/6 |
| Geçmiş Performans | 2/6 |
| Finansal Sağlık | 5/6 |
| Temettüler | 0/6 |
Ödüller
Risk Analizi
IMD risk kontrollerimizi geçti.
IMD Community Fair Values
Create NarrativeSee what 15 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Imdex Limited Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | AU$4.07 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | AU$4.59 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | AU$2.55 |
| Beta | 1.21 |
| 1 Aylık Değişim | 1.50% |
| 3 Aylık Değişim | -4.24% |
| 1 Yıllık Değişim | 42.81% |
| 3 Yıllık Değişim | 117.65% |
| 5 Yıllık Değişim | 97.57% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 4,688.24% |
Son Haberler & Güncellemeler
Subsurface Intelligence Demand Will Drive Long Term Potential In Critical Metals Exploration
Catalysts About Imdex Imdex provides subsurface intelligence technologies that help resource and earth science customers find, define and optimize the subsurface environment using sensors, drilling solutions and integrated software. What are the underlying business or industry changes driving this perspective?IMD: Future Returns Will Reflect Revised Earnings Multiple And Upcoming Fully Franked Dividend
Analysts have raised their price target on Imdex to A$4.55 from A$4.31, reflecting updated views on fair value, discount rates, revenue growth, profit margins and future P/E assumptions following recent Jefferies rating changes. Analyst Commentary Bullish Takeaways Bullish analysts point to the revised A$4.55 price target as a reflection of what they see as more supportive assumptions around fair value and future P/E, indicating confidence in the company’s ability to support its current earnings multiple over time.Sensor And Software Reliance Will Heighten Earnings Risk Over The Coming Years
Catalysts About Imdex Imdex provides drilling optimization tools and subsurface data and software solutions for mining and broader earth science markets. What are the underlying business or industry changes driving this perspective?IMD: Future Returns Will Reflect Neutral Ratings And Upcoming Fully Franked Dividend
Analysts have modestly adjusted their Imdex price target to A$4.31, supported by recent research that highlights a reassessment of discount rates, revenue growth assumptions, profit margins, and future P/E expectations following the latest upgrades and initiations on the stock. Analyst Commentary Recent Street research around Imdex focuses on how the revised price target aligns with updated assumptions on growth, margins, and P/E settings, with analysts splitting into more optimistic and more cautious camps.IMD: Future Returns Will Balance Neutral Ratings And Upcoming Fully Franked Dividend
Analysts have lifted their A$ price target for Imdex to around A$4.31, reflecting refreshed models that incorporate updated discount rate, revenue growth, profit margin and forward P/E assumptions following recent research from Jefferies and Goldman Sachs. Analyst Commentary Recent research updates give you a mixed but constructive read on Imdex, with analysts weighing near term execution risks against the refreshed valuation framework and underlying growth assumptions used in their models.Recent updates
Hissedar Getirileri
| IMD | AU Metals and Mining | AU Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | -4.5% | 3.4% | 1.0% |
| 1Y | 42.8% | 59.3% | 3.1% |
Getiri vs. Endüstri: IMD geçen yıl % 59.3 oranında getiri sağlayan Australian Metals and Mining sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: IMD geçen yıl % 3.1 oranında getiri sağlayan Australian Piyasasını aştı.
Fiyat Oynaklığı
| IMD volatility | |
|---|---|
| IMD Average Weekly Movement | 7.2% |
| Metals and Mining Industry Average Movement | 12.2% |
| Market Average Movement | 10.3% |
| 10% most volatile stocks in AU Market | 17.4% |
| 10% least volatile stocks in AU Market | 4.2% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: IMD son 3 ayda Australian piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: IMD 'nin haftalık oynaklığı ( 7% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1980 | 816 | Paul House | www.imdex.com |
Bir madencilik teknolojisi şirketi olan Imdex Limited, Asya-Pasifik, Orta Doğu, Afrika, Avrupa ve Amerika'daki mineral endüstrisi için sondaj ürünleri, kaya bilgisi sensörleri ve veri ve analitik sağlar. Şirket, tezgah karakterizasyon ürünleri, yazılım paketleri, sondaj sıvıları, yapısal jeoloji ürünleri, yerbilim ürünleri, yönlü sondaj çözümleri, katı madde giderme üniteleri ve araştırma teknolojisi ürünleri ve kaya bilgisi sensörleri sunmaktadır. Ayrıca, taşınabilir kızılötesi spektrometre verileri için bulut tabanlı bir mineral yorumlama yapay zeka sistemi olan aiSIRIS gibi yazılım ürünleri ve yerbilimi verileri için makine öğrenimini kullanmaya odaklanan hem ürünler hem de hizmetler sunan bir madencilik teknolojisi şirketi olan Datarock da sunmaktadır.
Imdex Limited Temel Bilgiler Özeti
| IMD temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | AU$2.09b |
| Kazançlar(TTM) | AU$50.42m |
| Gelir(TTM) | AU$466.36m |
IMD aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| IMD gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | AU$466.36m |
| Gelir Maliyeti | AU$128.58m |
| Brüt Kâr | AU$337.78m |
| Diğer Giderler | AU$287.36m |
| Kazançlar | AU$50.42m |
Son Raporlanan Kazançlar
Dec 31, 2025
Sonraki Kazanç Tarihi
Aug 17, 2026
| Hisse başına kazanç (EPS) | 0.098 |
| Brüt Marj | 72.43% |
| Net Kâr Marjı | 10.81% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 11.7% |
IMD uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
Şirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/30 06:36 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/29 00:00 |
| Kazançlar | 2025/12/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/06/30 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Imdex Limited 25 Bu analistlerden 9, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Megan Kirby-Lewis | Barrenjoey Markets Pty Limited |
| Josh Kannourakis | Barrenjoey Markets Pty Limited |
| Joseph House | Bell Potter |