Panacea Life Sciences Holdings (PLSH) Aktievy
Panacea Life Sciences Holdings, Inc. är ett holdingbolag som utvecklar, tillverkar, forskar kring, producerar och distribuerar hampaavledda cannabinoider, funktionella svampar, Kratom, växtbaserade ingredienser och nutraceutiska produkter för konsumenter och husdjur. Mer information
| Snöflinga Score | |
|---|---|
| Värdering | 0/6 |
| Framtida tillväxt | 0/6 |
| Tidigare resultat | 0/6 |
| Finansiell hälsa | 0/6 |
| Utdelningar | 0/6 |
PLSH Community Fair Values
See what others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Panacea Life Sciences Holdings, Inc. Konkurrenter
Prishistorik och prestanda
| Historiska aktiekurser | |
|---|---|
| Aktuell aktiekurs | US$0.035 |
| 52 veckors högsta | US$0.20 |
| 52 veckors lägsta | US$0.021 |
| Beta | 0 |
| 1 månads förändring | 25.00% |
| 3 månaders förändring | -14.63% |
| 1 års förändring | -6.29% |
| 3 års förändring | -92.55% |
| 5 års förändring | n/a |
| Förändring sedan börsintroduktionen | -99.08% |
Senaste nyheter och uppdateringar
Recent updates
Aktieägarnas avkastning
| PLSH | US Pharmaceuticals | US Marknad | |
|---|---|---|---|
| 7D | 16.7% | 0.1% | 1.6% |
| 1Y | -6.3% | 41.1% | 28.5% |
Avkastning vs industri: PLSH presterade sämre än US Pharmaceuticals branschen som gav 41.1 % under det senaste året.
Avkastning vs Marknaden: PLSH presterade sämre än US marknaden som gav 28.5 % under det senaste året.
Prisvolatilitet
| PLSH volatility | |
|---|---|
| PLSH Average Weekly Movement | 22.1% |
| Pharmaceuticals Industry Average Movement | 9.8% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.8% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.0% |
Stabil aktiekurs: PLSH s aktiekurs har varit volatil under de senaste 3 månaderna jämfört med marknaden för US.
Volatilitet över tid: Otillräcklig data för att fastställa PLSH s volatilitetsförändring under det senaste året.
Om företaget
| Grundad | Anställda | VD OCH KONCERNCHEF | Webbplats |
|---|---|---|---|
| 2008 | n/a | Leslie Buttorff | www.panacealife.com |
Panacea Life Sciences Holdings, Inc. är ett holdingbolag som utvecklar, tillverkar, forskar, producerar och distribuerar cannabinoider från hampa, funktionella svampar, Kratom, växtbaserade ingredienser och nutraceutiska produkter för konsumenter och husdjur. Företaget är också involverat i försäljning av white label och kontraktstillverkning till andra hampaföretag, råvaruförsäljning och avgiftsarrangemang. Därutöver erbjuder bolaget naturläkemedel under varumärkena PANA Health, PANA Beauty, PANA Pet, PANA Sport, PANA Pure och PANA Life.
Panacea Life Sciences Holdings, Inc. Sammanfattning av grunderna
| PLSH grundläggande statistik | |
|---|---|
| Börsvärde | US$2.08m |
| Vinst(TTM) | -US$7.67m |
| Intäkter(TTM) | US$2.76m |
Är PLSH övervärderat?
Se Verkligt värde och värderingsanalysResultat & intäkter
| PLSH resultaträkning (TTM) | |
|---|---|
| Intäkter | US$2.76m |
| Kostnad för intäkter | US$6.63m |
| Bruttovinst | -US$3.87m |
| Övriga kostnader | US$3.80m |
| Intäkter | -US$7.67m |
Senast redovisade vinst
Mar 31, 2024
Nästa vinstdatum
n/a
| Vinst per aktie (EPS) | 0 |
| Bruttomarginal | 0.00% |
| Nettovinstmarginal | 0.00% |
| Skuld/egenkapitalförhållande | 0.0% |
Hur har PLSH utvecklats på lång sikt?
Se historisk utveckling och jämförelseFöretagsanalys och finansiella data Status
| Uppgifter | Senast uppdaterad (UTC-tid) |
|---|---|
| Analys av företag | 2026/05/31 08:39 |
| Aktiekurs vid dagens slut | 2026/05/29 00:00 |
| Intäkter | 2024/03/31 |
| Årlig intjäning | 2023/12/31 |
Datakällor
Den data som används i vår företagsanalys kommer från S&P Global Market Intelligence LLC. Följande data används i vår analysmodell för att generera denna rapport. Data är normaliserade vilket kan medföra en fördröjning från det att källan är tillgänglig.
| Paket | Uppgifter | Tidsram | Exempel US-källa |
|---|---|---|---|
| Företagets finansiella ställning | 10 år |
| |
| Analytikernas konsensusuppskattningar | +3 år |
|
|
| Marknadspriser | 30 år |
| |
| Ägarskap | 10 år |
| |
| Förvaltning | 10 år |
| |
| Viktiga utvecklingstendenser | 10 år |
|
* Exempel för amerikanska värdepapper, för icke-amerikanska värdepapper används motsvarande regelverk och källor.
Om inget annat anges är all finansiell data baserad på en årsperiod men uppdateras kvartalsvis. Detta kallas data för efterföljande tolv månader (TTM) eller senaste tolv månader (LTM). Lär dig mer om detta.
Analysmodell och snöflinga
Detaljer om analysmodellen som användes för att skapa den här rapporten finns på vår Github-sida, vi har också guider om hur du använder våra rapporter och tutorials på Youtube.
Lär dig mer om det team i världsklass som utformade och byggde analysmodellen Simply Wall St.
Industri- och sektormått
Våra bransch- och sektionsmått beräknas var sjätte timme av Simply Wall St, detaljer om vår process finns tillgängliga på Github.
Källor för analytiker
Panacea Life Sciences Holdings, Inc. bevakas av 0 analytiker. 0 av dessa analytiker lämnade de uppskattningar av intäkter eller resultat som användes som indata till vår rapport. Analytikernas inskickade estimat uppdateras löpande under dagen.