Ludwig Enterprises (LUDG) Aktievy
Ludwig Enterprises, Inc. bedriver verksamhet inom genomisk teknik och hälsorelaterad verksamhet i USA. Mer information
| Snöflinga Score | |
|---|---|
| Värdering | 0/6 |
| Framtida tillväxt | 0/6 |
| Tidigare resultat | 0/6 |
| Finansiell hälsa | 2/6 |
| Utdelningar | 0/6 |
LUDG Community Fair Values
See what others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Ludwig Enterprises, Inc. Konkurrenter
Prishistorik och prestanda
| Historiska aktiekurser | |
|---|---|
| Aktuell aktiekurs | US$0.03 |
| 52 veckors högsta | US$0.11 |
| 52 veckors lägsta | US$0.021 |
| Beta | 1.62 |
| 1 månads förändring | -19.84% |
| 3 månaders förändring | 38.01% |
| 1 års förändring | -69.19% |
| 3 års förändring | -61.88% |
| 5 års förändring | -7.58% |
| Förändring sedan börsintroduktionen | -99.90% |
Senaste nyheter och uppdateringar
Recent updates
Aktieägarnas avkastning
| LUDG | US Biotechs | US Marknad | |
|---|---|---|---|
| 7D | 0% | 3.1% | 1.2% |
| 1Y | -69.2% | 34.6% | 28.7% |
Avkastning vs industri: LUDG presterade sämre än US Biotechs branschen som gav 34.6 % under det senaste året.
Avkastning vs Marknaden: LUDG presterade sämre än US marknaden som gav 28.7 % under det senaste året.
Prisvolatilitet
| LUDG volatility | |
|---|---|
| LUDG Average Weekly Movement | n/a |
| Biotechs Industry Average Movement | 10.8% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.4% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.1% |
Stabil aktiekurs: Data är inte tillgänglig.
Volatilitet över tid: Otillräcklig data för att fastställa LUDG s volatilitetsförändring under det senaste året.
Om företaget
| Grundad | Anställda | VD OCH KONCERNCHEF | Webbplats |
|---|---|---|---|
| 1988 | 5 | Jose Reyes | ludwigent.com |
Ludwig Enterprises, Inc. är verksamt inom genomisk teknik och hälsorelaterade företag i USA. Bolaget utvecklar produkter som använder inflammatoriska genetiska markörer för att bedöma förekomsten av inflammation och inflammationsrelaterade sjukdomar samt för att övervaka behandlingssvar. Företaget tillhandahåller också Revealia for Life Home Test Kits, som identifierar potentialen att utveckla kroniska inflammatoriska sjukdomar, såsom cancer och hjärtsjukdomar.
Ludwig Enterprises, Inc. Sammanfattning av grunderna
| LUDG grundläggande statistik | |
|---|---|
| Börsvärde | US$5.10m |
| Vinst(TTM) | -US$2.24m |
| Intäkter(TTM) | n/a |
Är LUDG övervärderat?
Se Verkligt värde och värderingsanalysResultat & intäkter
| LUDG resultaträkning (TTM) | |
|---|---|
| Intäkter | US$0 |
| Kostnad för intäkter | US$0 |
| Bruttovinst | US$0 |
| Övriga kostnader | US$2.24m |
| Intäkter | -US$2.24m |
Senast redovisade vinst
Dec 31, 2025
Nästa vinstdatum
n/a
| Vinst per aktie (EPS) | -0.013 |
| Bruttomarginal | 0.00% |
| Nettovinstmarginal | 0.00% |
| Skuld/egenkapitalförhållande | -56.9% |
Hur har LUDG utvecklats på lång sikt?
Se historisk utveckling och jämförelseFöretagsanalys och finansiella data Status
| Uppgifter | Senast uppdaterad (UTC-tid) |
|---|---|
| Analys av företag | 2026/05/26 12:07 |
| Aktiekurs vid dagens slut | 2026/05/11 00:00 |
| Intäkter | 2025/12/31 |
| Årlig intjäning | 2025/12/31 |
Datakällor
Den data som används i vår företagsanalys kommer från S&P Global Market Intelligence LLC. Följande data används i vår analysmodell för att generera denna rapport. Data är normaliserade vilket kan medföra en fördröjning från det att källan är tillgänglig.
| Paket | Uppgifter | Tidsram | Exempel US-källa |
|---|---|---|---|
| Företagets finansiella ställning | 10 år |
| |
| Analytikernas konsensusuppskattningar | +3 år |
|
|
| Marknadspriser | 30 år |
| |
| Ägarskap | 10 år |
| |
| Förvaltning | 10 år |
| |
| Viktiga utvecklingstendenser | 10 år |
|
* Exempel för amerikanska värdepapper, för icke-amerikanska värdepapper används motsvarande regelverk och källor.
Om inget annat anges är all finansiell data baserad på en årsperiod men uppdateras kvartalsvis. Detta kallas data för efterföljande tolv månader (TTM) eller senaste tolv månader (LTM). Lär dig mer om detta.
Analysmodell och snöflinga
Detaljer om analysmodellen som användes för att skapa den här rapporten finns på vår Github-sida, vi har också guider om hur du använder våra rapporter och tutorials på Youtube.
Lär dig mer om det team i världsklass som utformade och byggde analysmodellen Simply Wall St.
Industri- och sektormått
Våra bransch- och sektionsmått beräknas var sjätte timme av Simply Wall St, detaljer om vår process finns tillgängliga på Github.
Källor för analytiker
Ludwig Enterprises, Inc. bevakas av 0 analytiker. 0 av dessa analytiker lämnade de uppskattningar av intäkter eller resultat som användes som indata till vår rapport. Analytikernas inskickade estimat uppdateras löpande under dagen.