OS Therapies (OSTX) Aktievy
OS Therapies Incorporated är ett biofarmaceutiskt företag i klinisk fas som fokuserar på identifiering, utveckling och kommersialisering av behandlingar för osteosarkom och andra solida tumörer i USA. Mer information
| Snöflinga Score | |
|---|---|
| Värdering | 0/6 |
| Framtida tillväxt | 5/6 |
| Tidigare resultat | 0/6 |
| Finansiell hälsa | 2/6 |
| Utdelningar | 0/6 |
OSTX Community Fair Values
See what 11 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
OS Therapies Incorporated Konkurrenter
Prishistorik och prestanda
| Historiska aktiekurser | |
|---|---|
| Aktuell aktiekurs | US$1.75 |
| 52 veckors högsta | US$2.57 |
| 52 veckors lägsta | US$1.15 |
| Beta | 0 |
| 1 månads förändring | -1.13% |
| 3 månaders förändring | 26.81% |
| 1 års förändring | 9.38% |
| 3 års förändring | n/a |
| 5 års förändring | n/a |
| Förändring sedan börsintroduktionen | -30.28% |
Senaste nyheter och uppdateringar
Recent updates
Aktieägarnas avkastning
| OSTX | US Biotechs | US Marknad | |
|---|---|---|---|
| 7D | -0.6% | 2.9% | 2.5% |
| 1Y | 9.4% | 33.0% | 26.4% |
Avkastning vs industri: OSTX presterade sämre än US Biotechs branschen som gav 33 % under det senaste året.
Avkastning vs Marknaden: OSTX presterade sämre än US marknaden som gav 26.4 % under det senaste året.
Prisvolatilitet
| OSTX volatility | |
|---|---|
| OSTX Average Weekly Movement | 10.8% |
| Biotechs Industry Average Movement | 10.8% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.5% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.1% |
Stabil aktiekurs: OSTX har inte haft någon betydande prisvolatilitet under de senaste 3 månaderna jämfört med marknaden för US.
Volatilitet över tid: OSTX s veckovolatilitet ( 11% ) har varit stabil under det senaste året.
Om företaget
| Grundad | Anställda | VD OCH KONCERNCHEF | Webbplats |
|---|---|---|---|
| 2018 | 5 | Paul Romness | ostherapies.com |
OS Therapies Incorporated är ett biofarmaceutiskt företag i klinisk fas som fokuserar på identifiering, utveckling och kommersialisering av behandlingar för osteosarkom och andra solida tumörer i USA. Bolagets forskningsportfölj omfattar OST-HER2, en standardimmunterapi för osteosarkompatienter, och OST-tunable drug conjugate (OST-tADC), ett antikropps-läkemedelskonjugat (ADC) med silikondioxidlänkteknik, med en plug-and-play-plattform som har justerbara pH-känsliga silikonlänkar. Företaget bildades 2018 och är baserat i Grasonville, Maryland.
OS Therapies Incorporated Sammanfattning av grunderna
| OSTX grundläggande statistik | |
|---|---|
| Börsvärde | US$77.05m |
| Vinst(TTM) | -US$35.27m |
| Intäkter(TTM) | n/a |
Är OSTX övervärderat?
Se Verkligt värde och värderingsanalysResultat & intäkter
| OSTX resultaträkning (TTM) | |
|---|---|
| Intäkter | US$0 |
| Kostnad för intäkter | US$0 |
| Bruttovinst | US$0 |
| Övriga kostnader | US$35.27m |
| Intäkter | -US$35.27m |
Senast redovisade vinst
Mar 31, 2026
Nästa vinstdatum
n/a
| Vinst per aktie (EPS) | -0.79 |
| Bruttomarginal | 0.00% |
| Nettovinstmarginal | 0.00% |
| Skuld/egenkapitalförhållande | -13.8% |
Hur har OSTX utvecklats på lång sikt?
Se historisk utveckling och jämförelseFöretagsanalys och finansiella data Status
| Uppgifter | Senast uppdaterad (UTC-tid) |
|---|---|
| Analys av företag | 2026/05/26 08:04 |
| Aktiekurs vid dagens slut | 2026/05/26 00:00 |
| Intäkter | 2026/03/31 |
| Årlig intjäning | 2025/12/31 |
Datakällor
Den data som används i vår företagsanalys kommer från S&P Global Market Intelligence LLC. Följande data används i vår analysmodell för att generera denna rapport. Data är normaliserade vilket kan medföra en fördröjning från det att källan är tillgänglig.
| Paket | Uppgifter | Tidsram | Exempel US-källa |
|---|---|---|---|
| Företagets finansiella ställning | 10 år |
| |
| Analytikernas konsensusuppskattningar | +3 år |
|
|
| Marknadspriser | 30 år |
| |
| Ägarskap | 10 år |
| |
| Förvaltning | 10 år |
| |
| Viktiga utvecklingstendenser | 10 år |
|
* Exempel för amerikanska värdepapper, för icke-amerikanska värdepapper används motsvarande regelverk och källor.
Om inget annat anges är all finansiell data baserad på en årsperiod men uppdateras kvartalsvis. Detta kallas data för efterföljande tolv månader (TTM) eller senaste tolv månader (LTM). Lär dig mer om detta.
Analysmodell och snöflinga
Detaljer om analysmodellen som användes för att skapa den här rapporten finns på vår Github-sida, vi har också guider om hur du använder våra rapporter och tutorials på Youtube.
Lär dig mer om det team i världsklass som utformade och byggde analysmodellen Simply Wall St.
Industri- och sektormått
Våra bransch- och sektionsmått beräknas var sjätte timme av Simply Wall St, detaljer om vår process finns tillgängliga på Github.
Källor för analytiker
OS Therapies Incorporated bevakas av 5 analytiker. 4 av dessa analytiker lämnade de uppskattningar av intäkter eller resultat som användes som indata till vår rapport. Analytikernas inskickade estimat uppdateras löpande under dagen.
| Analytiker | Institution |
|---|---|
| Kumaraguru Raja | Brookline Capital Markets |
| Jason Kolbert | D. Boral Capital LLC. |
| Chad Messer | Lake Street Capital Markets, LLC |