Certara (CERT) Aandelenoverzicht
Certara, Inc. levert samen met haar dochterondernemingen technologiegedreven diensten en softwareproducten voor biosimulatie bij het ontdekken van medicijnen, preklinisch en klinisch onderzoek, regelgevende aanvragen en markttoegang in Noord- en Zuid-Amerika, Europa, het Midden-Oosten, Afrika en Azië-Pacific. Meer informatie
| Sneeuwvlok Score | |
|---|---|
| Waardering | 3/6 |
| Toekomstige groei | 3/6 |
| Prestaties in het verleden | 0/6 |
| Financiële gezondheid | 5/6 |
| Dividenden | 0/6 |
Beloningen
Risicoanalyse
Geen risico's gedetecteerd voor CERT uit onze risicocontroles.
CERT Community Fair Values
Create NarrativeSee what 15 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Certara, Inc. Concurrenten
Prijsgeschiedenis en prestaties
| Historische aandelenkoersen | |
|---|---|
| Huidige aandelenkoers | US$5.24 |
| 52 Week Hoogtepunt | US$13.88 |
| 52 Week Laag | US$4.45 |
| Bèta | 1.54 |
| 1 maand verandering | -17.09% |
| 3 maanden verandering | -20.49% |
| 1 Jaar Verandering | -54.63% |
| 3 jaar verandering | -75.26% |
| 5 jaar verandering | -79.96% |
| Verandering sinds IPO | -86.24% |
Recent nieuws en updates
Certara: An Interesting Situation To Keep Track Off
Summary Certara divested its regulatory and medical writing business for up to $135 million, shifting focus to core operations and AI-integrated drug modeling. Post-divestiture, Certara will have a net cash position and a simplified business but faces flattish growth and lingering AI disruption concerns. Valuation multiples have compressed to ~2.6x sales and ~8x EBITDA, with shares trading near all-time lows despite historical growth and a now-unleveraged balance sheet. I remain curious but cautious, given the lack of organic growth, 20x forward earnings multiple, and uncertain AI impact, despite improved financial flexibility. Read the full article on Seeking AlphaCERT: FDA PBPK Acceptance And Biosimulation Wins Will Support Future Core Relevance
Analysts have revised Certara's fair value estimate, with the updated price target modestly lower as they incorporate reduced assumptions for revenue growth and profit margins, along with a substantially higher expected future P/E multiple. Analyst Commentary Recent Street research on Certara has turned more cautious, with multiple firms cutting price targets and several moving to more neutral ratings.Recent updates
Rendement voor aandeelhouders
| CERT | US Healthcare Services | US Markt | |
|---|---|---|---|
| 7D | 14.2% | 0.7% | 1.2% |
| 1Y | -54.6% | -38.4% | 28.7% |
Rendement versus industrie: CERT presteerde slechter dan de US Healthcare Services -sector, die het afgelopen jaar een rendement van -38.4 % opleverde.
Rendement versus markt: CERT presteerde slechter dan US Market, dat het afgelopen jaar een rendement van 28.7 % opleverde.
Prijsvolatiliteit
| CERT volatility | |
|---|---|
| CERT Average Weekly Movement | 8.6% |
| Healthcare Services Industry Average Movement | 10.5% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.4% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.1% |
Stabiele aandelenkoers: CERT heeft de afgelopen 3 maanden geen significante prijsvolatiliteit gekend vergeleken met de US markt.
Volatiliteit in de loop van de tijd: De wekelijkse volatiliteit ( 9% ) van CERT is het afgelopen jaar stabiel geweest.
Over het bedrijf
| Opgericht | Werknemers | CEO | Website |
|---|---|---|---|
| 2008 | 1,546 | Jon Resnick | www.certara.com |
Certara, Inc. levert samen met haar dochterondernemingen technologiegedreven diensten en softwareproducten voor biosimulatie bij het ontdekken van geneesmiddelen, preklinisch en klinisch onderzoek, regelgevende aanvragen en markttoegang in Noord- en Zuid-Amerika, Europa, het Midden-Oosten, Afrika en Azië-Pacific. Het biedt model-geïnformeerde oplossingen voor medicijnontwikkeling; biosimulatieoplossingen om farmacokinetiek en farmacodynamiek te voorspellen; Simcyp simulator, een mechanistisch biosimulatieplatform voor fysiologisch gebaseerde farmacokinetische simulatie; Simcyp Discovery voor wetenschappers die werken aan pre-investigational new drug en translationele stadia; Simcyp Biopharmaceutics voor formuleringswetenschappers; en Simcyp Secondary Intelligence dat toxicologie integreert met kwantitatieve analyse van grote netwerken van moleculaire en functionele biologische veranderingen. Het biedt ook Phoenix WinNonlin, een platform voor niet-compartimentele analyse; Phoenix cloud, dat een beveiligde en gevalideerde Certara Amazon Web Services-werkruimte biedt; Phoenix NLME, een populatiemodelleer- en simulatiesoftware; en Pirana Modeling Workbench, dat modelleurs een structuur biedt om de iteratieve processen te vergemakkelijken.
Certara, Inc. Samenvatting
| CERT fundamentele statistieken | |
|---|---|
| Marktkapitalisatie | US$815.16m |
| Inkomsten(TTM) | -US$15.10m |
| Inkomsten(TTM) | US$419.75m |
Is CERT overgewaardeerd?
Zie Reële waarde en waarderingsanalyseInkomsten en omzet
| CERT resultatenrekening (TTM) | |
|---|---|
| Inkomsten | US$419.75m |
| Kosten van inkomsten | US$161.22m |
| Brutowinst | US$258.53m |
| Overige uitgaven | US$273.63m |
| Inkomsten | -US$15.10m |
Laatst gerapporteerde inkomsten
Mar 31, 2026
Volgende inkomensdatum
n.v.t.
| Winst per aandeel (EPS) | -0.097 |
| Brutomarge | 61.59% |
| Nettowinstmarge | -3.60% |
| Schuld/Eigen Vermogen Verhouding | 28.8% |
Hoe presteerde CERT op de lange termijn?
Bekijk historische prestaties en vergelijkingBedrijfsanalyse en status van financiële gegevens
| Gegevens | Laatst bijgewerkt (UTC-tijd) |
|---|---|
| Bedrijfsanalyse | 2026/05/26 14:17 |
| Aandelenkoers aan het einde van de dag | 2026/05/22 00:00 |
| Inkomsten | 2026/03/31 |
| Jaarlijkse inkomsten | 2025/12/31 |
Gegevensbronnen
De gegevens die gebruikt zijn in onze bedrijfsanalyse zijn afkomstig van S&P Global Market Intelligence LLC. De volgende gegevens worden gebruikt in ons analysemodel om dit rapport te genereren. De gegevens zijn genormaliseerd, waardoor er een vertraging kan optreden voordat de bron beschikbaar is.
| Pakket | Gegevens | Tijdframe | Voorbeeld Amerikaanse bron * |
|---|---|---|---|
| Financiële gegevens bedrijf | 10 jaar |
| |
| Consensus schattingen analisten | +3 jaar |
|
|
| Marktprijzen | 30 jaar |
| |
| Eigendom | 10 jaar |
| |
| Beheer | 10 jaar |
| |
| Belangrijkste ontwikkelingen | 10 jaar |
|
* Voorbeeld voor effecten uit de VS, voor niet-Amerikaanse effecten worden gelijkwaardige formulieren en bronnen gebruikt.
Tenzij anders vermeld zijn alle financiële gegevens gebaseerd op een jaarperiode, maar worden ze elk kwartaal bijgewerkt. Dit staat bekend als Trailing Twelve Month (TTM) of Last Twelve Month (LTM) gegevens. Meer informatie.
Analysemodel en Snowflake
Details van het analysemodel dat is gebruikt om dit rapport te genereren zijn beschikbaar op onze Github-pagina. We hebben ook handleidingen over hoe je onze rapporten kunt gebruiken en tutorials op YouTube.
Leer meer over het team van wereldklasse dat het Simply Wall St-analysemodel heeft ontworpen en gebouwd.
Industrie en sector
Onze industrie- en sectormetrics worden elke 6 uur berekend door Simply Wall St, details van ons proces zijn beschikbaar op Github.
Bronnen van analisten
Certara, Inc. wordt gevolgd door 18 analisten. 12 van deze analisten hebben de schattingen van de omzet of winst ingediend die zijn gebruikt als input voor ons rapport. Inzendingen van analisten worden de hele dag door bijgewerkt.
| Analist | Instelling |
|---|---|
| Joseph Vruwink | Baird |
| Luke Sergott | Barclays |
| Sean Dodge | BMO Capital Markets Equity Research |