Tyler Technologies (TYL) Hisse Özeti
Tyler Technologies, Inc. Amerika Birleşik Devletleri'nde kamu sektörü için entegre yazılım ve teknoloji yönetimi çözümleri sunmaktadır. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 4/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 1/6 |
| Geçmiş Performans | 3/6 |
| Finansal Sağlık | 6/6 |
| Temettüler | 0/6 |
Ödüller
Risk Analizi
TYL Community Fair Values
See what 42 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Top Community Narratives
Tyler Technologies, Inc. Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | US$306.04 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | US$621.34 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | US$283.72 |
| Beta | 0.86 |
| 1 Aylık Değişim | -10.11% |
| 3 Aylık Değişim | -13.72% |
| 1 Yıllık Değişim | -46.47% |
| 3 Yıllık Değişim | -23.29% |
| 5 Yıllık Değişim | -22.58% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 25,010.97% |
Son Haberler & Güncellemeler
Tyler Technologies (NYSE:TYL) Is Posting Promising Earnings But The Good News Doesn’t Stop There
The market seemed underwhelmed by last week's earnings announcement from Tyler Technologies, Inc. ( NYSE:TYL ) despite...Tyler Technologies: Encouraging Recovery In Bookings (Rating Upgrade)
Summary Tyler Technologies demonstrates resilience amid sector volatility, with Q1 bookings growth and a raised full-year outlook supporting a shift to a neutral rating. TYL’s government-focused vertical provides a durable revenue base, less susceptible to churn or AI-driven displacement compared to SMB-oriented SaaS peers. Consistent free cash flow growth and FY26 FCF margin guidance in the high 20s strengthen TYL’s appeal as software valuations shift toward earnings and cash flow. Risks include choppy bookings and ARR trends, plus structurally lower gross margins in the low 50s, limiting scalability versus higher-margin SaaS peers. Read the full article on Seeking AlphaTYL: Government Cloud Contracts And Buybacks Will Support Future Multiple Reset
Tyler Technologies' updated analyst price target has been trimmed by about $5 to $439, as analysts factor in a slightly higher discount rate and only modest adjustments to long term revenue growth, profit margin, and future P/E assumptions, in line with a series of recent target cuts across the Street. Analyst Commentary Recent research shows a cluster of price target cuts on Tyler Technologies, alongside a smaller group of more constructive calls.Tyler Technologies 04-2026
Tyler Technologies is the dominant software platform for U.S. state and local government — a market defined by mission-critical workflows, 12–24 month implementation cycles, and a procurement environment that structurally protects incumbents. The investment thesis is built on three compounding forces: (1) a largely complete SaaS cloud transition that is converting a high-gross-margin subscription base from flat to accelerating, with ARR already at $2.06B and growing 11% annually; (2) a payments platform (NIC) that turns Tyler’s 40,000+ client relationships into a recurring transaction revenue stream now generating $808M per year and growing at double digits; and (3) a Tyler 2030 strategic roadmap that articulates a credible path to 30%+ non-GAAP operating margins by the end of the decade.Recent updates
Hissedar Getirileri
| TYL | US Software | US Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | -0.9% | -1.0% | 1.3% |
| 1Y | -46.5% | -9.4% | 27.7% |
Getiri vs. Endüstri: TYL geçen yıl % -9.4 oranında getiri sağlayan US Software sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: TYL geçen yıl % 27.7 oranında getiri sağlayan US Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| TYL volatility | |
|---|---|
| TYL Average Weekly Movement | 4.8% |
| Software Industry Average Movement | 9.5% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.6% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.0% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: TYL son 3 ayda US piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: TYL 'nin haftalık oynaklığı ( 5% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1966 | 7,703 | H. Moore | www.tylertech.com |
Tyler Technologies, Inc. Amerika Birleşik Devletleri'nde kamu sektörü için entegre yazılım ve teknoloji yönetimi çözümleri sunmaktadır. Kurumsal Yazılım ve Platform Teknolojileri olmak üzere iki segmentte faaliyet göstermektedir. Şirket, görev açısından kritik arka ofis işlevlerine hizmet etmek için bir dizi yazılım çözümü tasarlar, geliştirir, pazarlar ve destekler.
Tyler Technologies, Inc. Temel Bilgiler Özeti
| TYL temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | US$12.76b |
| Kazançlar(TTM) | US$315.73m |
| Gelir(TTM) | US$2.38b |
TYL aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| TYL gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$2.38b |
| Gelir Maliyeti | US$1.27b |
| Brüt Kâr | US$1.11b |
| Diğer Giderler | US$797.32m |
| Kazançlar | US$315.73m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | 7.49 |
| Brüt Marj | 46.75% |
| Net Kâr Marjı | 13.26% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 0% |
TYL uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/28 23:36 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/28 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Tyler Technologies, Inc. 33 Bu analistlerden 21, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Robert Oliver | Baird |
| Saket Kalia | Barclays |
| Mark Schappel | Benchmark Company |