Tanger (SKT) Hisse Özeti
Tanger Inc. perakende ve outlet alışveriş sektörlerinde 45 yılı aşkın uzmanlığı ile outlet ve açık hava perakende alışveriş destinasyonlarının önde gelen sahibi ve işletmecisidir. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 3/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 2/6 |
| Geçmiş Performans | 3/6 |
| Finansal Sağlık | 1/6 |
| Temettüler | 4/6 |
Ödüller
Risk Analizi
SKT Community Fair Values
See what others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Tanger Inc. Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | US$35.50 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | US$37.95 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | US$28.69 |
| Beta | 1.12 |
| 1 Aylık Değişim | -3.19% |
| 3 Aylık Değişim | -0.17% |
| 1 Yıllık Değişim | 23.22% |
| 3 Yıllık Değişim | 75.66% |
| 5 Yıllık Değişim | 102.51% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 468.00% |
Son Haberler & Güncellemeler
Tanger's Growth Doesn't Make The Company Worth Buying
Summary Tanger remains rated "Hold" as I expect its share price to perform in line with the broader market. SKT demonstrates rising occupancy rates, robust cash flows, and healthy revenue growth, supported by high-quality locations and tenants. Valuation is fair relative to peers, with SKT trading around the middle of its group and not offering deep value upside. Low net leverage and expansion opportunities, including recent acquisitions and peripheral land, provide future growth potential but do not warrant an upgrade. Read the full article on Seeking AlphaSKT: Future Returns Will Reflect Mixed Ratings And Dividend And Buyback Shifts
Analysts have trimmed Tanger's consolidated price target by $1 to reflect slightly lower modeled revenue growth and a higher discount rate, partly offset by firm views on margins and P/E support. Analyst Commentary Recent research on Tanger shows a mix of optimism on earnings power and caution on how the stock is priced versus peers.Recent updates
Hissedar Getirileri
| SKT | US Retail REITs | US Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | -0.4% | 1.7% | 1.1% |
| 1Y | 23.2% | 20.3% | 28.7% |
Getiri vs. Endüstri: SKT geçen yıl % 20.3 oranında getiri sağlayan US Retail REITs sektörünü aştı.
Getiri vs Piyasa: SKT geçen yıl % 28.7 oranında getiri sağlayan US Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| SKT volatility | |
|---|---|
| SKT Average Weekly Movement | 2.6% |
| Retail REITs Industry Average Movement | 2.5% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.4% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.1% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: SKT son 3 ayda US piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: SKT 'nin haftalık oynaklığı ( 3% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1981 | 442 | Steve Yalof | www.tanger.inc |
Tanger Inc. perakende ve outlet alışveriş sektörlerinde 45 yılı aşkın uzmanlığı ile outlet ve açık hava perakende alışveriş destinasyonlarının önde gelen sahibi ve işletmecisidir. Tanger'ın 38 outlet merkezi ve üç açık hava yaşam tarzı merkezinden oluşan portföyü, 22 ABD eyaleti ve Kanada'daki turistik destinasyonlarda ve canlı pazarlarda iyi konumlandırılmış 16 milyon metrekareden fazla alandan oluşmaktadır. 1993'ten bu yana halka açık bir GYO olan Tanger, 800'den fazla farklı marka tarafından işletilen 3.000'den fazla mağazasıyla müşterileri için perakende deneyimini yenilemeye devam etmektedir.
Tanger Inc. Temel Bilgiler Özeti
| SKT temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | US$4.24b |
| Kazançlar(TTM) | US$122.96m |
| Gelir(TTM) | US$611.24m |
SKT aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| SKT gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$611.24m |
| Gelir Maliyeti | US$163.62m |
| Brüt Kâr | US$447.62m |
| Diğer Giderler | US$324.67m |
| Kazançlar | US$122.96m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | 1.07 |
| Brüt Marj | 73.23% |
| Net Kâr Marjı | 20.12% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 267.5% |
SKT uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
Şirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/25 06:55 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/22 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Tanger Inc. 26 Bu analistlerden 6, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Richard Hightower | Barclays |
| Juan Sanabria | BMO Capital Markets Equity Research |
| John Kim | BMO Capital Markets Equity Research |