PROCEPT BioRobotics (PRCT) Hisse Özeti
Bir cerrahi robotik şirketi olan PROCEPT BioRobotics Corporation, Amerika Birleşik Devletleri'nde ve uluslararası alanda üroloji alanında dönüştürücü çözümler geliştirmektedir. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 1/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 1/6 |
| Geçmiş Performans | 0/6 |
| Finansal Sağlık | 6/6 |
| Temettüler | 0/6 |
PRCT Community Fair Values
See what 36 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
PROCEPT BioRobotics Corporation Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | US$29.00 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | US$66.85 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | US$19.35 |
| Beta | 0.83 |
| 1 Aylık Değişim | 19.05% |
| 3 Aylık Değişim | 4.17% |
| 1 Yıllık Değişim | -50.45% |
| 3 Yıllık Değişim | -7.64% |
| 5 Yıllık Değişim | n/a |
| Halka arzdan bu yana değişim | -30.85% |
Son Haberler & Güncellemeler
PRCT: New BPH Guideline Endorsements Will Support Long Term Procedure Adoption
Analysts have modestly trimmed their average price target for PROCEPT BioRobotics to about $30. Recent cuts from several firms, reflecting concerns over Q4 results, guidance resets and execution risks in expanding Aquablation adoption, were partially offset by at least one subsequent upward revision.PRCT: Execution Reset After Q4 Miss Will Likely Drive Bearish Repricing
Analyst price targets for PROCEPT BioRobotics have reset meaningfully lower, with the fair value estimate moving from about $38.00 to roughly $20.80. Analysts are factoring in recent Q4 misses, reduced 2026 guidance, concerns around Aquablation adoption in a highly competitive benign prostatic hyperplasia market, and questions about the timing and impact of the company's reorganization and pricing changes.PRCT: Reset Guidance And New BPH Endorsements Will Support Long Term Rebound
The analyst price target for PROCEPT BioRobotics has been revised slightly lower, from about $32.50 to roughly $30.44, as analysts factor in recent Q4 results, reduced 2026 guidance, and concerns about slower Aquablation adoption in a highly competitive benign prostatic hyperplasia market. Analyst Commentary Street research around PROCEPT BioRobotics has shifted toward more cautious positioning, with a cluster of lower price targets and a mix of neutral and negative ratings following Q4 results and updated 2026 guidance.Recent updates
Hissedar Getirileri
| PRCT | US Medical Equipment | US Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 11.9% | 1.8% | 1.2% |
| 1Y | -50.5% | -17.9% | 28.7% |
Getiri vs. Endüstri: PRCT geçen yıl % -17.9 oranında getiri sağlayan US Medical Equipment sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: PRCT geçen yıl % 28.7 oranında getiri sağlayan US Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| PRCT volatility | |
|---|---|
| PRCT Average Weekly Movement | 10.4% |
| Medical Equipment Industry Average Movement | 8.8% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.4% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.1% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: PRCT son 3 ayda US piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: PRCT 'nin haftalık oynaklığı ( 10% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 2007 | 888 | Larry Wood | www.procept-biorobotics.com |
Bir cerrahi robotik şirketi olan PROCEPT BioRobotics Corporation, Amerika Birleşik Devletleri'nde ve uluslararası alanda üroloji alanında dönüştürücü çözümler geliştirmektedir. İyi huylu prostat hiperplazisinin tedavisine odaklanan minimal invaziv ürolojik cerrahide kullanılmak üzere görüntü kılavuzlu, cerrahi bir robotik sistem olan AquaBeam Robotik Sistemini geliştirmekte, üretmekte ve satmaktadır. Şirket ayrıca, iyi huylu prostat hiperplazisi nedeniyle alt idrar yolu semptomlarından muzdarip erkekleri tedavi etmek için Aquablation terapisi görüntü kılavuzlu robotik tedavi sağlayan HYDROS Robotik Sistemini de sunmaktadır.
PROCEPT BioRobotics Corporation Temel Bilgiler Özeti
| PRCT temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | US$1.65b |
| Kazançlar(TTM) | -US$102.47m |
| Gelir(TTM) | US$322.02m |
PRCT aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| PRCT gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$322.02m |
| Gelir Maliyeti | US$116.01m |
| Brüt Kâr | US$206.01m |
| Diğer Giderler | US$308.49m |
| Kazançlar | -US$102.47m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | -1.80 |
| Brüt Marj | 63.97% |
| Net Kâr Marjı | -31.82% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 14.9% |
PRCT uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/26 19:34 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/22 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
PROCEPT BioRobotics Corporation 22 Bu analistlerden 12, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| David Rescott | Baird |
| Stephanie Piazzola | BofA Global Research |
| Stephanie Elghazi | BofA Global Research |