Vitesse Energy (VTS) Hisse Özeti
Vitesse Energy, Inc. bağlı ortaklıkları ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri'nde işletilmeyen petrol ve doğal gaz mülklerinin satın alınması, geliştirilmesi ve üretimi ile ilgilenmektedir. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 3/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 0/6 |
| Geçmiş Performans | 0/6 |
| Finansal Sağlık | 2/6 |
| Temettüler | 2/6 |
VTS Community Fair Values
See what 16 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Vitesse Energy, Inc. Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | US$18.12 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | US$27.15 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | US$17.22 |
| Beta | 0.64 |
| 1 Aylık Değişim | 0.44% |
| 3 Aylık Değişim | -18.08% |
| 1 Yıllık Değişim | -15.17% |
| 3 Yıllık Değişim | -22.99% |
| 5 Yıllık Değişim | n/a |
| Halka arzdan bu yana değişim | 3.54% |
Son Haberler & Güncellemeler
Vitesse Energy: Pick Up This 10% Yield With Peace Of Mind
Summary Vitesse Energy offers a 9.6% dividend yield, supported by high free cash flow from its dominant Bakken non-operator asset base. VTS trades at a significant valuation discount to peers, with a clean balance sheet, low leverage (0.82x), and a recent acquisition now digested. Dividend was cut 22% to fund the Powder River Basin acquisition, but with higher oil prices and stable guidance, the current yield appears secure. Insider ownership remains high at 20%, and a $60M buyback program is in place, reinforcing alignment and capital return. Read the full article on Seeking AlphaVTS: Future Production And Dividend Outlook Will Support Bullish View
Analysts are keeping Vitesse Energy's price target steady at $23.50, reflecting unchanged assumptions on fair value, discount rate, revenue growth, profit margin, and future P/E despite recent model updates at the decimal level. What's in the News Board appoints Jamie Benard as Chief Executive Officer, effective May 1, 2026, with more than 20 years in the energy sector and prior leadership roles at SOGC, LLC and Summit Discovery Resources LLC (Key Developments) Founder Bob Gerrity resigns as CEO effective March 26, 2026.Recent updates
Hissedar Getirileri
| VTS | US Oil and Gas | US Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | -2.2% | -2.0% | 1.2% |
| 1Y | -15.2% | 37.4% | 28.7% |
Getiri vs. Endüstri: VTS geçen yıl % 37.4 oranında getiri sağlayan US Oil and Gas sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: VTS geçen yıl % 28.7 oranında getiri sağlayan US Piyasasının altında performans gösterdi.
Fiyat Oynaklığı
| VTS volatility | |
|---|---|
| VTS Average Weekly Movement | 4.8% |
| Oil and Gas Industry Average Movement | 6.2% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.4% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.1% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: VTS son 3 ayda US piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: VTS 'nin haftalık oynaklığı ( 5% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 2014 | 37 | Jamie Benard | vitesse-vts.com |
Vitesse Energy, Inc. bağlı ortaklıkları ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri'nde işletilmeyen petrol ve doğal gaz mülklerinin satın alınması, geliştirilmesi ve üretimi ile ilgilenmektedir. Şirket, Kuzey Dakota ve Montana'da bulunan 53.301 net akreyi kapsayan Williston Basin mülklerinde işletilmeyen işletme hissesi ve rödovans hissesi satın almakta ve bunlara sahip olmaktadır. Ayrıca Colorado ve Wyoming'de bulunan Central Rockies mülklerinde işletilmeyen hisselere sahiptir.
Vitesse Energy, Inc. Temel Bilgiler Özeti
| VTS temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | US$755.83m |
| Kazançlar(TTM) | -US$19.67m |
| Gelir(TTM) | US$251.98m |
VTS aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| VTS gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$251.98m |
| Gelir Maliyeti | US$71.02m |
| Brüt Kâr | US$180.97m |
| Diğer Giderler | US$200.64m |
| Kazançlar | -US$19.67m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | -0.47 |
| Brüt Marj | 71.82% |
| Net Kâr Marjı | -7.81% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 25.3% |
VTS uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
VTS güvenilir bir temettü ödüyor mu?
VTS temettü geçmişine ve kıyaslamalara bakın| Vitesse Energy temettü tari̇hleri̇ | |
|---|---|
| Eski Temettü Tarihi | Jun 15 2026 |
| Temettü Ödeme Tarihi | Jun 30 2026 |
| Eski temettüye kadar geçen günler | 19 days |
| Temettü ödeme tarihine kadar geçen günler | 34 days |
VTS güvenilir bir temettü ödüyor mu?
VTS temettü geçmişine ve kıyaslamalara bakınŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/26 12:27 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/22 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Vitesse Energy, Inc. 6 Bu analistlerden 2, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Charles Fratt | Alliance Global Partners |
| Stephen Richardson | Evercore ISI |
| Christopher Baker | Evercore ISI |