This company has been acquired
NexTier Oilfield Solutions (NEX) Hisse Özeti
NexTier Oilfield Solutions Inc., through its subsidiaries, provides well completion and production services in various active and demanding basins. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 5/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 1/6 |
| Geçmiş Performans | 5/6 |
| Finansal Sağlık | 6/6 |
| Temettüler | 0/6 |
Ödüller
Risk Analizi
NEX Community Fair Values
See what others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
NexTier Oilfield Solutions Inc. Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | US$10.61 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | US$11.99 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | US$6.66 |
| Beta | 2.14 |
| 1 Aylık Değişim | -10.69% |
| 3 Aylık Değişim | 26.31% |
| 1 Yıllık Değişim | 11.33% |
| 3 Yıllık Değişim | 329.55% |
| 5 Yıllık Değişim | -0.56% |
| Halka arzdan bu yana değişim | -50.99% |
Son Haberler & Güncellemeler
NexTier Oilfield Solutions: Discounted Valuation And Strong Outlook
Summary NexTier Oilfield Solutions Inc. offers a profitable alternative to investing directly in oil companies, with strong shareholder returns through buybacks. The company is driving shareholder value through its buyback program, allocating around 50% of all FCF to repurchasing shares. NexTier aims to reach zero net debt by 2023, generating significant FCF and benefiting shareholders through buybacks. Read the full article on Seeking AlphaNexTier Oilfield Solutions: Consider Taking Some Profits After The Rally
Summary NexTier is up quite a bit over the last couple of months. Fracking companies were priced for the worst, which hasn't materialized despite the observable slowdown in U.S. onshore oilfield activity. The valuation gap has now closed a bit and NexTier has also in the meantime announced a merger with Patterson-UTI. Until the merger starts delivering the promised synergies, I don't see any imminent catalysts other than the broader movements in oil and gas prices. Read the full article on Seeking AlphaRecent updates
Hissedar Getirileri
| NEX | US Energy Services | US Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | 0.6% | -1.2% | 2.5% |
| 1Y | 11.3% | 89.4% | 26.4% |
Getiri vs. Endüstri: NEX geçen yıl % 89.4 oranında getiri sağlayan US Energy Services sektörünün gerisinde kaldı.
Getiri vs Piyasa: NEX geçen yıl boyunca % 26.4 oranında getiri sağlayan US Piyasası ile eşleşti.
Fiyat Oynaklığı
| NEX volatility | |
|---|---|
| NEX Average Weekly Movement | 6.4% |
| Energy Services Industry Average Movement | 6.9% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.5% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.1% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: NEX hisse senedi fiyatı, son 3 ayda US piyasasına kıyasla dalgalı seyretti.
Zaman İçindeki Volatilite: NEX 'nin haftalık oynaklığı ( 6% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1973 | 4,302 | Robert Drummond | nextierofs.com |
NexTier Oilfield Solutions Inc. Temel Bilgiler Özeti
| NEX temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | US$2.42b |
| Kazançlar(TTM) | US$641.78m |
| Gelir(TTM) | US$3.65b |
NEX aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| NEX gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$3.65b |
| Gelir Maliyeti | US$2.67b |
| Brüt Kâr | US$981.81m |
| Diğer Giderler | US$340.04m |
| Kazançlar | US$641.78m |
Son Raporlanan Kazançlar
Jun 30, 2023
Sonraki Kazanç Tarihi
n/a
| Hisse başına kazanç (EPS) | 2.81 |
| Brüt Marj | 26.92% |
| Net Kâr Marjı | 17.59% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 31.4% |
NEX uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2023/09/02 00:21 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2023/08/31 00:00 |
| Kazançlar | 2023/06/30 |
| Yıllık Kazançlar | 2022/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
NexTier Oilfield Solutions Inc. 21 Bu analistlerden 9, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| Derek Podhaizer | Barclays |
| Daniel Boyd | BMO Capital Markets Equity Research |
| Chase Mulvehill | BofA Global Research |