Frontline (FRO) Hisse Özeti
Bir denizcilik şirketi olan Frontline plc, dünya çapında petrol ve ürün tankerlerinin mülkiyeti ve işletmesiyle ilgilenmektedir. Daha fazla detay
| Kar Tanesi Skoru | |
|---|---|
| Değerleme | 5/6 |
| Gelecekteki Büyüme | 0/6 |
| Geçmiş Performans | 6/6 |
| Finansal Sağlık | 4/6 |
| Temettüler | 5/6 |
Ödüller
Risk Analizi
FRO Community Fair Values
See what 76 others think this stock is worth. Follow their fair value or set your own to get alerts.
Analyst Price Targets
Frontline plc Rakipler
Fiyat Geçmişi ve Performans
| Tarihsel hisse senedi fiyatları | |
|---|---|
| Güncel Hisse Fiyatı | US$37.12 |
| 52 Haftanın En Yüksek Seviyesi | US$39.89 |
| 52 Haftanın En Düşük Seviyesi | US$16.25 |
| Beta | 0.049 |
| 1 Aylık Değişim | 4.30% |
| 3 Aylık Değişim | 1.64% |
| 1 Yıllık Değişim | 102.40% |
| 3 Yıllık Değişim | 145.18% |
| 5 Yıllık Değişim | 335.68% |
| Halka arzdan bu yana değişim | 149.13% |
Son Haberler & Güncellemeler
FRO: Winter Tanker Setup Will Face Reversion Risk And Softer Margins
Analysts have lifted their Frontline price target from $28.50 to $38.00, reflecting updated views on fair value, discount rate, revenue trends, profit margins and future P/E, informed by recent Street research that includes both a higher target from BTIG and a downgrade to In Line at Evercore ISI on reversion risk. Analyst Commentary Recent Street research on Frontline points to a more balanced tone, with some bullish adjustments to price targets alongside a clearer set of risks.Frontline: Strong Dividends Today, But Rates Must Stay High To Justify Valuation (Rating Downgrade)
Summary Frontline is downgraded to hold due to elevated valuation and near-term fleet reduction ahead of newbuild deliveries. FRO's dividend policy remains attractive, distributing all adjusted earnings, but short-term payouts may be constrained by fewer vessels despite strong rates. The company maintains a robust liquidity position, with $705 million total liquidity and no major debt maturities until 2030. Valuation at 1.3x NAV limits upside; rate sustainability and the Strait of Hormuz reopening are key binary catalysts for FRO's near-term performance. Read the full article on Seeking AlphaFRO: Higher Earnings Quality Will Be Supported By Margins And Dividend Strength
Analysts now see Frontline's fair value at $45.00, down $1.00 from $46.00. The change reflects updated views on revenue trends, profit margins, and P/E assumptions after recent mixed Street research that included both price target hikes and a downgrade to In Line.Recent updates
Hissedar Getirileri
| FRO | US Oil and Gas | US Pazar | |
|---|---|---|---|
| 7D | -1.6% | -1.9% | 1.1% |
| 1Y | 102.4% | 37.4% | 28.7% |
Getiri vs. Endüstri: FRO geçen yıl % 37.4 oranında getiri sağlayan US Oil and Gas sektörünü aştı.
Getiri vs Piyasa: FRO geçen yıl % 28.7 oranında getiri sağlayan US Piyasasını aştı.
Fiyat Oynaklığı
| FRO volatility | |
|---|---|
| FRO Average Weekly Movement | 6.9% |
| Oil and Gas Industry Average Movement | 6.2% |
| Market Average Movement | 7.2% |
| 10% most volatile stocks in US Market | 16.4% |
| 10% least volatile stocks in US Market | 3.1% |
İstikrarlı Hisse Senedi Fiyatı: FRO son 3 ayda US piyasasına kıyasla önemli bir fiyat oynaklığı yaşamadı.
Zaman İçindeki Volatilite: FRO 'nin haftalık oynaklığı ( 7% ) son bir yıldır istikrarlı seyretti.
Şirket Hakkında
| Kuruldu | Çalışanlar | CEO | Web sitesi |
|---|---|---|---|
| 1985 | 85 | Lars Barstad | www.frontlineplc.cy |
Bir denizcilik şirketi olan Frontline plc, dünya çapında petrol ve ürün tankerlerinin mülkiyeti ve işletmesi ile uğraşmaktadır. Şirket, çok büyük ham petrol taşıyıcıları (VLCC'ler), Suezmax tankerleri ve LR2/Aframax tankerleri gibi petrol ve ürün tankerlerinin sahibi ve işletmecisidir. 31 Aralık 2025 itibarıyla, 41 VLCC, 21 Suezmax tanker ve 18 LR2/Aframax tanker olmak üzere 80 gemiden oluşan bir filo işletmektedir.
Frontline plc Temel Bilgiler Özeti
| FRO temel i̇stati̇sti̇kler | |
|---|---|
| Piyasa değeri | US$8.26b |
| Kazançlar(TTM) | US$904.91m |
| Gelir(TTM) | US$2.25b |
FRO aşırı değerli mi?
Gerçeğe Uygun Değer ve değerleme analizine bakınızKazanç ve Gelir
| FRO gelir tablosu (TTM) | |
|---|---|
| Gelir | US$2.25b |
| Gelir Maliyeti | US$994.57m |
| Brüt Kâr | US$1.26b |
| Diğer Giderler | US$352.00m |
| Kazançlar | US$904.91m |
Son Raporlanan Kazançlar
Mar 31, 2026
Sonraki Kazanç Tarihi
Aug 31, 2026
| Hisse başına kazanç (EPS) | 4.06 |
| Brüt Marj | 55.83% |
| Net Kâr Marjı | 40.19% |
| Borç/Özkaynak Oranı | 92.6% |
FRO uzun vadede nasıl bir performans gösterdi?
Geçmiş performansı ve karşılaştırmayı görünTemettüler
FRO güvenilir bir temettü ödüyor mu?
FRO temettü geçmişine ve kıyaslamalara bakın| Frontline temettü tari̇hleri̇ | |
|---|---|
| Eski Temettü Tarihi | Jun 12 2026 |
| Temettü Ödeme Tarihi | Jun 23 2026 |
| Eski temettüye kadar geçen günler | 17 days |
| Temettü ödeme tarihine kadar geçen günler | 28 days |
FRO güvenilir bir temettü ödüyor mu?
FRO temettü geçmişine ve kıyaslamalara bakınŞirket Analizi ve Finansal Veri Durumu
| Veri | Son Güncelleme (UTC saati) |
|---|---|
| Şirket Analizi | 2026/05/25 20:58 |
| Gün Sonu Hisse Fiyatı | 2026/05/22 00:00 |
| Kazançlar | 2026/03/31 |
| Yıllık Kazançlar | 2025/12/31 |
Veri Kaynakları
Şirket analizimizde kullanılan veriler S&P Global Market Intelligence LLC'den alınmıştır. Bu raporu oluşturmak için analiz modelimizde aşağıdaki veriler kullanılmıştır. Veriler normalize edilmiştir, bu da kaynağın mevcut olmasından kaynaklanan bir gecikmeye neden olabilir.
| Paket | Veri | Zaman Çerçevesi | Örnek ABD Kaynağı * |
|---|---|---|---|
| Şirket Finansalları | 10 yıl |
| |
| Analist Konsensüs Tahminleri | +3 yıl |
|
|
| Piyasa Fiyatları | 30 yıl |
| |
| Sahiplik | 10 yıl |
| |
| Yönetim | 10 yıl |
| |
| Önemli Gelişmeler | 10 yıl |
|
* ABD menkul kıymetleri için örnek, ABD dışı için eşdeğer düzenleyici formlar ve kaynaklar kullanılmıştır.
Belirtilmediği sürece tüm finansal veriler yıllık bir döneme dayanmaktadır ancak üç ayda bir güncellenmektedir. Bu, İzleyen On İki Ay (TTM) veya Son On İki Ay (LTM) Verileri olarak bilinir. Daha fazla bilgi edinin.
Analiz Modeli ve Kar Tanesi
Bu raporu oluşturmak için kullanılan analiz modelinin ayrıntılarına GitHub sayfamızdan ulaşabilirsiniz, ayrıca raporlarımızı nasıl kullanacağınızı anlatan kılavuzlarımız ve Youtube'da eğitim videolarımız da bulunmaktadır.
Simply Wall St analiz modelini tasarlayan ve oluşturan dünya standartlarındaki ekip hakkında bilgi edinin.
Endüstri ve Sektör Metrikleri
Sektör ve bölüm metriklerimiz Simply Wall St tarafından her 6 saatte bir hesaplanmaktadır, sürecimizin ayrıntıları Github'da mevcuttur.
Analist Kaynakları
Frontline plc 16 Bu analistlerden 7, raporumuzun girdisi olarak kullanılan gelir veya kazanç tahminlerini sunmuştur. Analistlerin gönderimleri gün boyunca güncellenmektedir.
| Analist | Kurum |
|---|---|
| null null | ABG Sundal Collier |
| Gregory Lewis | BTIG |
| Marius Furuly | Carnegie Investment Bank AB |